Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

David Moleon: Hraní na Apokalypse patří k mým nejlepším zážitkům!

Přinášíme vám rozhovor s hvězdným Davidem Moleonem
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Star Tech
pátek 15. března 2013 21:00
(konec +- sobota 16. března 2013 04:00)
Faval Music Circus
Brno (CZ)


01) Ahoj Davide, díky že sis udělal čas na rozhovor. Jak prožíváš zimní období ve Španělsku?
Celé tyhle dny trávím ve svém studiu, kde produkuji tracky, managuji labely, odpovídám na e-maily nebo nahrávám sety pro různé radiové stanice. V týdnu strávím průměrně 80% svého času u počítače. O víkendu musím cestovat, což je pro mě v souvislosti s různými zpožděními a čekáním to nejnáročnější. Ovšem v momentě, když dorazím do klubu, stres mě opustí a na vše mám hned jiný pohled.

02) Tvoje premiérové hraní v naší zemi bylo v Plzni (Golpe B*Day) a pak hned na jedné z největších techno halovek v Česku a na Slovensku. My tam byli a můžeme říct, že publikum jsi velice ohromil. Jaký z toho máš pocit ty?
Musím přiznat, že to byl jeden z mých nejlepších zážitků za celou kariéru. Skvělá organizace, ohromující media display, super publikum a tohle vše mi dalo na stagei velkou dávku pozitivní energie. Mnoho akcí by si z Apokalypsy mělo vzít příklad.

03) Všimli jsme si také na Beatportu jednoho z tvých nových počinů s názvem Apokalypsa. Inspirovalo tě k tomuto názvu vystoupení na již zmiňované party?
Ano, přesně tak to je. Rozhodl jsem se udělat této party takovou malou pozornost a pokaždé když hraji tuhle skladbu, tak si vzpomenu na tu úžasnou atmosféru.

04) Jaký máš názor na současné techno? Myslíš, že se vrací na výsluní, kam patří nebo stále musí ujít ještě kus cesty, aby se vrátilo tam, kde bylo?
Hudba se neustále vyvíjí a nikdy se nemůže vrátit tam, kde byla. Můžešpoužít samply, vokály nebo nějakou starší hudební strukturu, ale produkce bude stále aktuální.
Já rozděluji techno do 3 kategorií:
- tvrdé techno, které má ráda mladá generace, ale většinou ho nemá ráda generace starší
- lehčí techno, vyhovující milovníkům elektronické hudby všeho druhu
- klasické techno,jakož to sound mé generace, které může byt tvrdší nebo lehčí, ale stále je to techno. Skvělá volba jak pro mladé, tak i nostalgické jedince

05) Když pomineme techno, je i nějaký jiný hudební žánr, který je ti blízký nebo který naopakodsuzuješ?
Mám rád téměř vše, kde je poznat kvalitní práce. V mém případě se jedná o tech-house, pop rock, soundtracky, 80. léta nebo skupiny jako je např. Coldplay, Rihanna, Adele, Elton John, Seal… Záleží to na náladě.06) Co je ve tvém životě největší úspěch? (Nemusí se týkat hudby)
Dělat to, co mám nejradši. Myslím, že žijeme jen jednou, a proto bychom měli dělat věci, pro které máme nadšení. Můj největší úspěch v životě tedy je užívat si hudbu každý den.

07) Přemýšlel jsi někdy i o jiném povolání než je DJ nebo producent?
Když jsem byl dítě, snil jsem o tom, být zpěvákem nebo hercem, ale nikdy jsem si tuhle cestu nezvolil. Nemohl bych žít ani normální život, dělat normální práci a denně se setkávat se stereotypem. Život považuji za improvizaci a myslím, že překvapení zde hrají podstatně velkou roli.

08) Kdyby si musel z nějakého důvodu opustit Španělsko a měl si vybrat jiné místo, kde bys začal nový život, kde by to bylo?
Vybíral bych velmi opatrně. Vyhledal bych si informace o minimálních a maximálních teplotách, hodinách denního světla, mezinárodních letištích… Nemohl bych bydlet ve chladné nebo deštivé zemi, takže by to muselo být místo s podmínkami, které by odpovídaly mým požadavkům a každopádně bych vždy směřoval na jih.

09) Jak se těšíš na své březnové vystoupení na party Startech v brněnském klubu Favál?
Těším se na návrat do Brna a věřím, že i v klubu se dá udělat pekelná atmosféra!


Dodal: Skais
Missquire
(Michaela Chovancová)
neděle 3. 3. 2013 20:00
Chovancová, Michaela. 2013. David Moleon: Hraní na Apokalypse patří k mým nejlepším zážitkům!. Vychytané.cz. [Online] 3. 3. 2013. [Citace: 29. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6416. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/David-Moleon:-Hrani-na-Apokalypse-patri-k-mym-nejlepsim-zazitkum!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.093s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.238.113.236
Serverový čas: pondělí 29. května 2023 06:41