Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Prokopovo nové album „Sto roků na cestě“ je zlaté!

Zpěvák Michal Prokop oslaví úspěch koncertem 30. dubna v pražském Lucerna Music Baru. Naživo zahraje s kapelou a hosty i nové skladby.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Michal Prokop: Zlatá deska Sto roků na cestě
úterý 30. dubna 2013 20:00
(konec +- středa 1. května 2013 00:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Zpěvák, skladatel a moderátor Michal Prokop vydal 30. října loňského roku nové album Sto roků na cestě a čtyři měsíce po jejím vydání se může chlubit získáním Zlaté desky. Posluchači na tuto desku museli čekat dlouhých šest let, které uplynuly od vydání Poprvé naposledy. A že čekali nedočkavě, potvrzuje nejen získání Zlaté desky, ale i vyprodaný křest alba, který se konal 19. prosince v pražském divadle Archa. Přesně půl roku po vydání, tedy 30. dubna, se bude konat koncert v Lucerna Music Baru, kde proběhne i symbolická oslava ocenění Zlatá deska, kterou album Sto roků na cestě získalo.

Album Sto roků na cestě se udrželo v prodejní ifpi.cz hitparádě 2 týdny v top 10 nejúspěšnějších a dokonce 11 týdnů v top 50 nejúspěšnějších deskách. Úspěch deska neměla jen u posluchačů, ale také u hudebních kritiků a novinářů, kteří album recenzovali velmi pozitivně. A co na tento úspěch říká pořadatel David Gaydečka? "Jsme rádi, že jsme se dohodli s Michalem Prokopem na pořádání koncertu, kterým navazujeme na prosincový křest v Arše. Na vyprodaný koncert se tehdy dost lidí nedostalo. Přinášíme tedy pro pražské publikum druhou příležitost. Michal Prokop vydal album Sto roků na cestě šest let po comebeckovém Poprvé Naposledy a stejně tak vzácné jsou možnosti vyslechnout si jeho koncerty naživo."Na albu nazvaném Sto roků na cestě najdou posluchači dvanáct skladeb, jejichž autory jsou samotný zpěvák, dále Petr Skoumal a Jan Hrubý. Texty obstaral Pavel Šrut a Jan Lacina. Lidem se tak dostala do ruky nahrávka, která je tradičně opět velmi pestrá. „Chvíli rockově bluesová, chvíli trochu najazzlá, chvíli písničková, chvilku i country, postavená na skvělých textech. Kořeny v letech šedesátých, zvuk poučený jednadvacátým stoletím,“ říká Michal Prokop. Michala Prokopa na desce doprovází kapela, se kterou hraje několik posledních let neboli současný Framus Five: Pavel Razím na bicí, Zdeněk Wimpy Tichota na baskytaru, Jan Kolář na klávesy, Jirka Šíma na saxofony, Roman Bobick Kubát na trubku a dvě instrumentální hvězdy – kytarista Luboš Andršt a houslista Jan Hrubý. „Na klávesy si přišel zahrát také Petr Skoumal, na hammondky Jan Kořínek a na sbory jsme si pozvali vokalistky Báru Vaculíkovou a Léňu Yellow,“ doplňuje Michal Prokop.

Sto roků na cestě
Michal Prokop a Framus Five (MP+FF)
Michal Prokop – sólo zpěv, harmonika, akustická kytara, klávesy, sbory, producent
Luboš Andršt – kytary, Jan Hrubý – housle, Jan Kolář – klávesy, Jiří Šíma – saxofony, Roman Bobick Kubát – trubka, Zdeněk Wimpy Tichota – baskytary, Pavel Razím – bicí nástroje
a hosté: Petr Skoumal - klávesy, Jan Kořínek - varhany, Bára Vaculíková - sbory, Léňa Yellow - sbory

Tracklist:
Zatmění – Michal Prokop/ Jan Lacina (MP+FF, Jan Kořínek, Bára Vaculíková, Léňa Yellow)
Silueta – Michal Prokop/ Pavel Šrut (MP+FF, Jan Kořínek, Bára Vaculíková, Léňa Yellow)
Někdy a někde – Michal Prokop/ Pavel Šrut (MP+FF)
Kartáček na zuby – Petr Skoumal/ Pavel Šrut (MP+FF, Petr Skoumal)
Obyčejnej chlápek – Jan Hrubý/ Pavel Šrut (MP+FF)
Kuplířka Lukrécie – Michal Prokop/ Pavel Šrut (MP+FF)
Šeherezáda – Michal Prokop/ Pavel Šrut (MP+FF, Jan Kořínek, Bára Vaculíková, Léňa Yellow)
Zítra to roztočíme - Jan Hrubý/ Jan Lacina (MP+FF, Jan Kořínek, Bára Vaculíková, Léňa Yellow)
Stodolní – Petr Skoumal/ Pavel Šrut (MP+FF, Petr Skoumal)
Sto roků samoty – Michal Prokop/ Pavel Šrut (MP+FF, Jan Kořínek)
Dobrý ráno miláčku – Michal Prokop/ Jan Lacina (MP+FF, Jan Kořínek)
Útěky – Michal Prokop/ Pavel Šrut (MP+FF, Jan Kořínek)

Nahráno ve studiích Sono Records Nouzov, Fatdog Studio Karlštejn a v domácích studiích LA, JH, PS, březen až červenec 2012.

Zvuková režie: Pavel Marcel a Pavel Bohatý.
Mix a Mastering: Pavel Marcel - Fatdog Studio Karlštejn
Produkce: Michal Prokop, Ivan Prokop, David Gaydečka
Fotografie: Lucie Raškovová a Ivan Prokop
Obal a grafická úprava: Karel Haloun a Luděk Kubík
Vydavatel: © Joe´s Garage www.joesgarage.cz, www.michalprokop.czMICHAL PROKOP (*1946) - Muž mnoha zájmů a profesí, v hudební oblasti znám především jako zpěvák, pohybující se přibližně v trojúhelníku žánrů rock – soul – blues. V roce 1968 absolvoval Vysokou školu ekonomickou, už během studií ale působil jako kytarista a zpěvák skupiny Framus Five, jež se ve svém prvním vrcholném období zaměřovala na soul a rhythm´n´blues podle afroamerických vzorů, zejména Raye Charlese. Skupina Framus Five natočila dvě alba: Blues In Soul (1968) s převzatým soulovým repertoárem a česky zpívané Město Er (1971) s rozsáhlou titulní skladbou na text Josefa Kainara.

Po rozpadu Framus Five se po většinu sedmdesátých let Michal Prokop věnoval střednímu proudu a byl mj. členem divadla Semafor. V roce 1978 skupinu Framus Five pod lehce pozměněným názvem Framus 5 obnovil a po počátečním hledání optimální sestavy i stylu nalezl dokonalé autorské souznění s básníkem Pavlem Šrutem a skladatelem Petrem Skoumalem a hudební rezonanci v sestavě, vedené houslistou Janem Hrubým. Šťastné období vyvrcholilo vynikajícím albem Kolej Yesterday (1984), jež zahájilo volnou trilogii alb (prozatím) vrcholného Prokopova tvůrčího období. Dotvářejí ji nahrávky Nic ve zlým, nic v dobrým (1987) a Snad nám naše děti... (1989).

Hned zkraje devadesátých let Michal Prokop opustil dráhu profesionálního zpěváka a pustil se do politiky nejprve jako poslanec, později jako náměstek ministra kultury, později opět jako poslanec. V roce 1992 dokončil studium filozofické fakulty Univerzity Karlovy. V letech 1998 – 2000 byl ředitelem společnosti Praha 2000 – Evropské město kultury. Od roku 2002 byl členem Rady Českého rozhlasu, od roku 2004 až do skončení funkčního období v únoru 2006 byl jejím předsedou. V letech 1998 – 1999 připravoval a moderoval pro televizi Prima politickou talk show Nic ve zlým, od roku 2000 má v České televizi pořad Krásný ztráty, který již politickou orientaci daleko přesahuje.

Dodala: Marie Jelínková / United Islands
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 28. 2. 2013 15:00
Chovancová, Michaela. 2013. Prokopovo nové album „Sto roků na cestě“ je zlaté!. Vychytané.cz. [Online] 28. 2. 2013. [Citace: 29. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6410. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Prokopovo-nove-album-„Sto-roku-na-ceste“-je-zlate!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.148s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.238.113.236
Serverový čas: pondělí 29. května 2023 07:18