Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

FILM: Na co jít do kina od 28. února do 6. března?

Ceny Akademie byly rozdány a vy můžete právě teď na několik vítězných snímků zajít do kina. V týdnu bohatém na novinky nás čekají premiéry netypické Oscarové komedie, velmi originálního zpracování známé pohádky, českého rodinného animáku a francouzské komedie inspirované skutečným příběhem.
Přidat na FacebookTerapie Láskou

Konečně přichází do kin tato trošku zvláštní romantická komedie s dramatickým nádechem, která vypráví příběh dvou mladých a krásných, avšak psychicky nevyrovnaných, lidí. Ti si vzájemně pomohou v obtížných životních situacích, které mezi nimi postupně vytvoří velmi silné pouto. Film mimo jiné nabízí skvělé herecké výkony, což dokazuje i Oscarové ocenění pro představitelku hlavní role Jennifer Lawrence a nominace na Oscary za mužskou hlavní roli pro Bradleyho Coopera a za mužskou vedlejší roli udělenou holywoodské hvězdě první kategorie Robertu De Nirovi.
Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic 3D

Novinka v našich kinech v podobě velmi akčního, a do značné míry i hororového, zpracování známé pohádky o Jeníčkovi a Mařence. Tentokrát nás vskutku nečeká milý příběh o perníkové chaloupce s přihlouplou čarodějnicí, ale opravdu nemilosrdný boj proti celé řadě krvelačných bestií. 3D zpracování filmu Vás ještě více vtáhne do děje a umožní Vám prožít si tento velmi originální snímek opravdu se vším všudy.
Čtyřlístek ve službách krále

Očekávaná premiéra rodinného animovaného filmu s jedněmi z nejoblíbenějších českých komiksových postaviček. Kdo by neznal Fifinku, Myšpulína, Pinďu a Bobíka a jejich všemožná dobrodružství. Ke 40. výročí jejich „narození“ nás tvůrci tohoto snímku zavedou do tajemných zákoutí českých dějin, kde se vtipnou a zábavnou formou seznámíme s tehdejším Hradem, králem Rudolfem II, nebo třeba věhlasným alchymistou Kellym.
Hašišbába

Velmi trefný název nese také poslední z filmů, které mají tento čtvrtek svou premiéru. Těžko uvěřitelný příběh skutečné Pařížanky, která se dostala do existenčních problémů a tak se rozhodla využít svého volného času důchodkyně a zkušeností bývalé cukrářky, ke kamuflování a následnému prodeji lehkých drog. I díky tomu, že by málokdo čekal drogového dealera v podání staré svérázné babky, ve filmu nechybí spousta opravdu vtipných momentů.

30 minut po půlnoci

Také jste patřili jste mezi tu skupinu lidí, která nevěřila, že se nejhledanějšího muže světa, stojícího za útoky z 11. září, podaří někdy najít? 10 let trvající tvrdá a nebezpečná práce agentů CIA a speciálních jednotek americké armády nakonec přece jen vedla k nalezení a zabití Usámy bin Ládina. Pokud chcete nahlédnout pod pokličku nemilosrdného boje s teroristy a dozvědět se něco o životě tajných operativců vládních agentur žijících na hranici života a smrti, pak Vám tento snímek dává jedinečnou příležitost. Režie se ujala Kathryn Bigelow, jejíž předchozí válečný film (Smrt čeká všude) obdržel celkem 6 Oscarů. 30 minut po půlnoci jej v tomto ohledu zcela jistě nepřekoná, ale 1 Oscarem (a dalšími 4 nominace, včetně kategorie nejlepší film) se rozhodně nemůže pochlubit kdejaký snímek.
Babovřesky

Troškova komedie z prostředí krásné jihočeské vesnice. Autor filmů jako Slunce, seno,…, Kameňák (1,2,3), Doktor od jezera hrochů, či celé řady pohádek, ani tentokrát nešetřil svým osobitým smyslem pro humor, který dokáže skvěle pobavit nejednoho diváka. Ve filmu opět hraje celá řada známých českých celebrit – Lukáš Langmajer, Veronika Žiklová, Lucie Vondráčková, Lucie Bílá a mnoho dalších. Nejen to, jak se dokáže nový mladý farář vypořádat s nelehkým úkolem vézt své ovečky v obci Babovřesky, se dozvíte v tomto snímku nesoucí podtitul “Z dopisu jedné drbny”.

Odkaz na samostatný článek:
http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6371


Bídníci

Celkem 3 Oscary oceněné filmové zpracování slavného muzikálu. Na pozadí revoluce ve Francii na počátku 19.století vás svými hlasivkami a skvělými hereckými výkony okouzlí Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, překvapivě i Sacha Baron Cohen alias Borat a další. Tvůrcům se podařilo perfektně skloubit vizuální a hudební stránku muzikálu, což podtrhují, mimo dalších 5 nominací, i získané Ceny Akademie za nejlepší zvuk, nejlepší masky a nejlepší herečku ve vedlejší roli (A. Hathaway).
Gangster Squad – Lovci mafie

Akční krimi gangsterka na motivy skutečného příběhu, která pojednává o nemilosrdném boji několika čestných policistů s prohnilým systémem v L.A. na konci 40. let. Aby strážci zákona drželi krok s mafiány, zkorumpovanými kolegy a zastrašenými politiky, museli se uchýlit k ne zrovna policejním praktikám…


Hledá se Nemo 3D

Legendární film z roku 2003, který můžeme (společně například se Shrekem) považovat za průkopníky moderních animovaných rodinných komedií, se po dlouhých deseti letech konečně dočkal svého přepracování do 3D. Snímek Hledá se Nemo získal Cenu Akademie za nejlepší animovaný film a na další 3 Oscary byl nominován. Známý děj pojednává o mořské rybce Nemovi a jeho veselých pestrobarevných dobrodružstvích v oceánu, které jistě ocení zejména ti úplně nejmenší.


Hobit: Neočekávaná cesta (3D)

Fantasy příběh ze Středozemě plné trpaslíků, elfů, čarodějů, skřetů a jiných postav, natočený podle slavné knižní předlohy J. R. R. Tolkiena. Film dějově předchází veleúspěšné trilogii Pán Prstenů a ani tentokrát nebude nouze o napínavé okamžiky nebo krásné přírodní scenérie. Film natočil tým kolem slavného a mnoha cenami ověnčeného režiséra Petera Jacksona, který se znovu nemá za co stydět, což dokazují další 3 Oscarové nominace pro tento film. Poprvé si navíc můžete vše vychutnat i ve 3D.

Odkaz na samostatný článek:
http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6253Kozí příběh se sýrem (3D)

Pokračování úspěšného a vůbec prvního českého 3D animovaného filmu. Příběh tentokrát zavede naši slavnou kozu ze staré Prahy rovnou do Sýrového království, kde nechybí typicky české pohádkové postavičky jako čerti, vodník nebo Dlouhý, Široký a Bystrozraký.


Let

Famózní představení Denzela Washingtona (právem nominovaného na Oscara). Jinak nelze vyjádřit herecký výkon této holywoodské hvězdy ve snímku Let. Toto drama nás vtáhne do osobního příběhu zkušeného pilota amerického dopravního letadla. Ten poté, co se jeden z rutinních letů změní kvůli technické závadě v boj o životy cestujících, zabrání svým pilotním uměním obrovské tragédii. Ze dne na den se z něj stane novodobý milovaný a uznávaný hrdina. Vše ale nabere zcela jiný směr poté, co vyplave na povrch, že před odletem v nemalé míře požíval alkohol…


Nádherné bytosti

Film, jež byl natočen Richardem LaGravenesem (Madisonské mosty, Zaříkávač koní, P.S.Miluji Tě,…), který snímek režíroval podle knižní předlohy autorek Kami Garciové a Margaret Stohlové. Ty napsaly řadu celosvětově úspěšných knih ze série Kronika prokletých zaklínačů a nyní se část jejich díla dostává i k čistě filmovým divákům. Jak se autorovi povedlo převézt osudový příběh mladé čarodějky (Alice Englert) z knižních řádků na filmové plátno se můžete přesvědčit sami.
Nespoutaný Django

Quentin Tarantino - tato režisérská legenda přidala do své sbírky další velkolepý kousek a troufnu si tvrdit, že jeden z nejvtipnějších a dokonce nejlepších vůbec. Jak jinak než velmi osobitým způsobem se tentokrát pustil do prostředí divokého západu plného kovbojů, přestřelek, násilí a samozřejmě… spousty krve. Vše navíc podtrhuje velmi dobrá akční kamera a překvapivě skvěle se hodící moderní soundtrack. Film sice neuspěl v Oscarové kategorii nejlepšího filmu, přesto obdržel dvě ceny a to za nejlepší originální scénář a za nejlepšího herce ve vedlejší roli v podání Christopha Waltze.

Odkaz na samostatný článek:
http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6319


Pí a jeho život (3D)

S celkem 4 obdrženými zlatými soškami vítěz letošních Cen Akademie. Velmi krásný a originální snímek vypráví neuvěřitelný životní příběh mladého indického chlapce. Ten se z prostředí indické ZOO musel i se svou rodinnou a zvířaty vydat na dlouhou cestu nákladní lodí do Kanady. Loď se ale v silné bouři potopila a Pí se jen šťastnou náhodou ocitl na záchranném člunu s několika zvířaty, z nichž časem přežil pouze tygr. Film opravdu zajímavým způsobem ukazuje, jak se může vyvinout vztah člověka a zvířete a jak může lidem pomoci jejich víra ve vyšší moc.
Sammyho dobrodružství 2 (3D)

Pokračování animovaného dobrodružství o malé želvičce. Tentokrát se Sammy a jeho kamarád Ray ocitnou v akváriu v Dubaji, kam je z korálového útesu unesli pytláci. V krásném barevném snímku můžou zejména malé děti sledovat, zda-li se želvím přátelům podaří dostat se zpět domů a to v klasické i 3D verzi.


Snížek, bílý kožíšek

V této rodinné dobrodružné komedii se tvůrcům zajímavým způsobem podařilo skloubit hraný a animovaný film. Děj pojednává o unikátní bílé gorile, která se za pomoci svých přátel z barcelonské ZOO snaží stát se úplně obyčejným zvířátkem.


Zvonilka: Tajemství křídel

Velmi dobře hodnocený animák z dílny Walta Disneyho o napínavém putování malé kouzelné postavičky, která se vydá do zapovězených Zimních lesů. Tento film jistě nadchne zejména malé princezny.


Brůňa
(Tomáš Bártek)
středa 27. 2. 2013 14:00
Bártek, Tomáš. 2013. FILM: Na co jít do kina od 28. února do 6. března?. Vychytané.cz. [Online] 27. 2. 2013. [Citace: 9. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6406. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/FILM:-Na-co-jit-do-kina-od-28.-unora-do-6.-brezna?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.095s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.227.251.94
Serverový čas: pátek 9. června 2023 03:47