Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kultovní DJ Hell zahraje 9. 3. na Flow v ROXY

Po vydařeném druhém letošním dílu klubovky Flow, kde kouzlili Saschienne Live, se nám mílovými kroky blíží třetí Flow roku 2013, na které 9. 3. v ROXY přivítáme jednu z nejvýraznějších postav německého minimalu, zkladatele stylu electroclash, kultovního DJe Hell!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
FLOW w/ DJ HELL
sobota 9. března 2013 22:00
(konec +- neděle 10. března 2013 05:00)
Roxy
Praha (CZ)
Krýt záda mu budou již tradičně rezidenti Flow Roman Rai a Fatty M, které na hlavní stage doplní ještě DJ Schwa. Chill out pak bude patřit dvojici Ark & Zjook.

Rodák z bavorského města Alz a velký fanloušek FC Bayern Münich Helmut Josef Geier se za DJským pultem pohybuje pod pseudonymem DJ Hell už přes tři dekády (začínal v roce 1978), což samo o sobě vypovídá o jeho kvalitách a renomé na elektronické scéně mnohé.
Už od počátků své dlouhé a bohaté kariéry zaujal nejen hudbou, ale i tím, jak ji vždy perfektně dokázal spojit s módou i uměním a kulturou obecně, díky čemuž platí za pop-kulturní ikonu se vším všudy. Ostatně ne nadarmo bývá pro svůj význam dalece přesahující hranice elektronické scény přirovnávám k Andy Warholovi německého kulturního undergoundu.

Za ta léta, co se pohybuje na scéně, toho stihl opravdu víc než dost a vyjmenovávat všechy jeho releasy a úspěchy by vydalo na několik dlouhých odstavců. Už jeho začátky, kdy se díky fascinaci chicagským house stal tím, kdo se zasloužil o obrovskou popularitu house music v rodném Německu, ukázaly, jaký bude mít jméno DJ Hell v budoucnu význam pro taneční scénu. Potvrdil to i první vlastní singl My Definiton of House (1992), který se stal obrovským hitem nejen v německých klubech a v následujících letech ho následovala jedna pecka za druhou.Spojovat jméno DJ Hell pouze s house music by však rozhodně nebylo na místě, jak už bylo naznačeno, jeho záběr je mnohem, mnohem širší. Nikdy nebyl stylovým puristou. Naopak! V jeho tvorbě i ze jmen umělců, s nimiž spolupracuje nebo které podporuje, je patrné, že o muzice vždy přemýšlí v širokém kontextu, dokáže vstřebávat aktuální vlivy a sofistikovaně je reflektovat.

Právě Hell byl ne náhodou jedním z hlavním hybatelů evropského boomu stylu známého jako electroclash. Ten Hell mohutně podporoval mimo jiné na svém v roce 1996 založeném labelu International DeeJay Gigolo Records, kde kromě něj vydávají např. Dave Clark, Jeff Mills, Miss Kittin & The Hacker, Dopplerefekt, Fisherspooner, Tiga nebo Vitalic.

Není se tedy čemu divit, že je mnohými označován za skutečného hudebního pionýra a inovátora, což potvrzuje i skutečnost, že společně se Svenem Väthem a Monikou Kruse patří podle řady novinářů do neoficiálního Top 3 nejdůležitějších německých DJs.

O Hellově schopnosti překračovat hranice hudební i kulturní ostatně vypovídají i jeho společné nahrávky s takovými jmény jako P.Diddy, Grace Jones nebo Bryan Ferry, spolupráce s módními značkami Agent Provocateur, Chanel a Levis, stejně jako fakt že finančně podporuje ukrajinskou prostestní organizaci FEMEN.Jinými slovy - DJ Hell je muž mnoha talentů, zájmů a schopností. Nic to ale nemění na tom, že je v první řadě především respektovaným DJem, hudební osobností, která ve svých setech dokáže bravurně reflektovat své bohaté znalosti i zkušenosti a zároveň absolutně rozsekat všechny na parketu. Vyprávět by o tom mohli návštěvníci jeho vystoupení od Německa, Francie a dalších evropských zemí, přes Japonsko, Brazílii, Kolumbii až po USA a ověřit si to můžete také sami prosřednictvím filmu Romualda Karmakara 196 bpm (2002) a vlastního Hellova snímku Freakshow - The Real Gigolo History Movie (2003).

V sobotu 9. března na Flow nás tak čeká jedinečná party se skutečnou živoucí legendou, na které by neměl chybět nikdo, kdo je fanouškem německé elektronické scény. Pro ty nejrychlejší navíc ROXY připravila jedinečnou možnost nákupu limitované série vstupenek za víc než sympatických 100 czk, které jsou v počtu 100 kusů k dispozici do vyprodání do každý všední den od 16:00 do 20:00 v NoD (v patře nad ROXY).

WEB
DJ Hell Facebook: http://www.facebook.com/DJHellOfficial
DJ Heel SoundCloud: https://soundcloud.com/djhellofficial
FB Event: http://www.facebook.com/events/418051804943164/
ROXY: http://roxy.cz

Dodal: Lukáš Kadeřábek / Roxy PR
Missquire
(Michaela Chovancová)
sobota 23. 2. 2013 17:00
Chovancová, Michaela. 2013. Kultovní DJ Hell zahraje 9. 3. na Flow v ROXY. Vychytané.cz. [Online] 23. 2. 2013. [Citace: 30. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6387. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kultovni-DJ-Hell-zahraje-9.-3.-na-Flow-v-ROXY
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.084s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.233.219.103
Serverový čas: úterý 30. května 2023 13:08