Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

John Cale v ROXY již příští týden!

Už ve čtvrtek 28. 2. vystoupí v ROXY živoucí legenda hudební avantgardy John Cale, který se v Praze zastaví v rámci turné ke své loňské albové novince Shifty Adventures in Nookie Wood.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
JOHN CALE AND BAND
čtvrtek 28. února 2013 20:00
(konec +- čtvrtek 28. února 2013 23:00)
Roxy
Praha (CZ)
A jak napovídají dosavadní, zpravidla vyprodané koncerty vitálního spoluzakladatele kultovních Velvet Underground i pochvalné recenze nové desky, je opravdu na co se těšit!
Jak ale Cale řekl v rozhovoru pro server Novinky.cz, nepůjde v Praze jen o nové věci: "Bude tam i starší materiál, který se nikdy nehrál a hodně nových věcí. Nových věcí tam bude víc, moc se nám líbí."

Neúnavný experimentátor, který si i v sedmdesáti pohrává s moderní elektronikou, vokodérem nebo autotune jako rozverný mladík se tentokrát v Praze nepředstaví jen sám s kytarou, houslemi a piánem, nýbrž s kompletní doprovodnou kapelou, kterou si vybral na konkursech v americkém Los Angeles, kde má vlastní studio."Nyní dávám přednost hraní s muzikanty, při nahrávání alba jsme hodně pracovali na živé podobě písní. Když jsme vytvářeli finální mixy, přišli jsme i na to, jak pojmout písně naživo, jak je hrát, aby měly zvuk jako na desce. Přistupovali jsme k tomu velmi patrně. Jen tu a tam jsme přidali nějakou drobnost," okomentoval to uznávaný multiinstrumentalista a producent pro Novinky.cz

Dodejme, že rodák z velšského města Amman Valley vstoupil na hudební dráhu coby student vážné hudby a právě jeho hudební vzdělání stejně jako multiinstrumentalismus se staly jedním ze základních stavebních kamenů kultovních Velvet Undergound, které založil společně s Lou Reedem v roce 1964 v New Yorku.

Po rozpadu Andy Warholem managovaných Velvet Underground v roce 1968, jež byl dán přílišnou koncentrací silných osobností v kapele, se Cale vydal na sólovou dráhu. Uplatnil se nejen jako vele originální tvůrce vlastních alb ale také jako vyhledávaný producent řady zásadních desek (mj. spolupracoval s lidmi jako Nico, Patti Smith, Siouxsie And The Banshees, Happy Mondays, Iggy Pop či Brian Eno) a autor spousty filmových soundtracků.Ať už jsou to jeho ranější alba jako Paris 1919 (1973), Helen of Troy (1975), výjimečný společný usmiřovací opus s Lou Reedem Songs For Drella (1990) nebo novější počiny HoboSapiens (2003), blacAcetate (2005) či letošní Shifty Adventures in Nookie Wood, pro Calea je typické neúnavné experimentátorství a jinakost.

Jeho talent a možnost opřít se o klasické hudební vzdělání mu umožňuje střídat styly, koncepty i nástroje s lehkostí, invencí a energií, jež jsou typické jak pro jeho studiové nahrávky, tak pro živé koncerty. Jedinečnou příležitost ověřit si to naživo, budeme mít už ve čtvrtek 28. 2. v ROXY. Vstupenky však rychle mizí, proto doporučejeme s jejich nákup příliš neváhat!WEB
John Cale: http://john-cale.com/
Rozhovor s Johnem Calem na Novinky.cz: http://www.novinky.cz/kultura/293174-v-pisni-je-vzdy-politicky-postoj-rika-john-cale.html
FB Event: http://www.facebook.com/events/307646499343989
ROXY: http://roxy.cz/

Dodal: Lukáš Kadeřábek / Roxy PR
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 22. 2. 2013 08:00
Chovancová, Michaela. 2013. John Cale v ROXY již příští týden!. Vychytané.cz. [Online] 22. 2. 2013. [Citace: 22. 5. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6385. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/-John-Cale-v-ROXY-jiz-pristi-tyden!
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.118s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 34.236.191.0
Serverový čas: středa 22. května 2024 05:04