Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

FILM: Babovřesky – typická Troškova komedie

“Z dopisu jedné drby”, tak zní výstižný podtitul nové komedie Zdeňka Trošky, která právě vstoupila do kin.
Přidat na Facebook
Zdeněk Troška patří mezi nejznámější jihočeské rodáky a letos v květnu oslaví již své 60. narozeniny. Vystudoval francouzské lyceum v Dijonu a pražskou FAMU, konkrétně filmovou a televizní režii. Po několika méně známých filmech, na kterých se podílel zejména jako pomocný nebo druhý režisér, se natrvalo usadil v paměti českých diváků v roce 1983, kdy vznikla první z trilogie jeho bláznivých komedií s názvy Slunce, seno,… .Na kontě má tento věhlasný režisér i celou řadu známých českých pohádek, jako například Princezna ze mlejna, Z pekla štěstí či Nejkrásnější hádanka. Mezi jeho nejznámější díla lze samozřejmě zařadit i trojici Kameňáků, které natočil na začátku nového tisíciletí. Za svá díla byl několikrát oceněn na různých mezinárodních festivalech a je i držitelem Českého lva.V létě loňského roku bylo v Žabovřeskách, malebné vesničce v jižních Čechách, zahájeno natáčení nové komedie Babovřesky. Ta měla premiéru tento týden, konkrétně 14. února 2013, a Zdeněk Troška v ní působí nejen jako režisér, ale (jak je již téměř pravidlem) i jako scénárista.

Film o filmu:


Děj filmu pojednává o babovřeských drbnách a jednom stále se rozvíjejícím velkém omylu. Ten postupně do příběhu zatáhne nejen starostu a jeho asistentku, ale i jeho rodinu a nového faráře. Ten je mezi místními babkami odsuzován nejen pro svůj nízký věk a moderní postoje, ale také pro své velmi nekřesťanské příjmení. Ve filmu najdeme samozřejmě spoustu vtipných momentů, ale nechybí zde kupříkladu ani napínavé okamžiky při pátrání v záhadné staré vile a romantická zápletka v podání mladého seznamujícího se páru.Za zmínku stojí i herecké obsazení. To tentokrát obstarali výborná Jana Synková, známá jako Kudláková z Byl jednou jeden polda, hvězda Bobulí Lukáš Langmajer, téměř nestárnoucí Veronika Žilková, krásná Lucie Vondráčková, Pavel Kikinčuk z Okresního přeboru, nebo třeba česká topstar Lucie Bílá.Tato nová komedie fanoušky Troškových filmů a jeho smyslu pro humor bezpochyby nadchne. V téměř vyprodaném sále šel každou chvilku slyšet hlasitý upřímný smích a například jedna postarší dáma při odchodu prohlásila, že díky filmu má naprosto výbornou náladu.Pokud patříte mezi nenáročné diváky a filmy pana Trošky Vám nejsou cizí, pak je tento snímek určen právě pro Vás.Brůňa
(Tomáš Bártek)
pondělí 18. 2. 2013 08:00
Bártek, Tomáš. 2013. FILM: Babovřesky – typická Troškova komedie. Vychytané.cz. [Online] 18. 2. 2013. [Citace: 30. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6371. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/FILM:-Babovresky-–-typicka-Troskova-komedie
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.071s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.233.219.103
Serverový čas: úterý 30. května 2023 12:58