Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Přijď na křest sólového alba Dana Reeda!

Už tento víkend ...
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Dan Reed Band: Křest CD „Signal Fire“
sobota 16. února 2013 20:00
(konec +- neděle 17. února 2013 03:00)
Palác Akropolis
Praha (CZ)
Americký zpěvák a hudebník Dan Reed, kterého si hudební fanoušci pamatují spíše z jeho působení v kapele Dan Reed Network, která zavítala do Prahy v roce 1990 jako předkapela slavných Rolling Stones, se opět vrací na pražské hudební pódium. Po třech letech natočil nové album Signal Fire, které pokřtí na speciálním narozeninovém koncertu 16. února v Paláci Akropolis. Na koncertě jako hosté vystoupí anglická písničkářka Georgina Harvey, kterou na kytaru doprovodí Justin Lavash a pražská kapela Los Dost.

Nové sólové album Signal Fire natočil Dan Reed zčásti v Praze, která se v roce 2010 stala jeho novým domovem a z části v jeho rodném městě, v Portlandu z amerického státu Oregon. Album zmixovali a zmastrovali Peter Mansson a Mats Lindtfors ze Švédska. Právě ve Švédsku, konkrétně na malém ostrově na západním pobřeží, strávil Dan Reed šest týdnů prací nad novým albem. Okolní příroda i lidé byli pro Reeda vždy velkou inspirací při skládání a nejinak tomu bylo i tentokrát a jemná severská příroda se odráží hned na několika skladbách jak hudebně tak i texty. Pilotní singl Signal Fire byl nasazen do hitparád a rádií ve Velké Británii a Skandinávii. Na nové desce Dan Reed ukazuje, že stále velmi dobře ovládá muzikantské řemeslo. Umí vystavět dobrou píseň s příjemnou melodií a dobrou rytmikou a při poslechu jeho nového alba se nejednomu vybaví styl Phila Collinse.Dan Reed je kosmopolitní hudebník, který na svých cestách sbírá nejen hudební inspiraci, ale asi i muzikanty do své kapely, protože každý je z jiné země. Jeho doprovodnou kapelu tvoří kytarista a vokalista Rob Daiker z Oregonského Portlandu, basák Bengan Jonasson ze Stockholmu, turecký bubeník a perkusionista Robert Ikiz a klávesista Michael Abubakar ze skotského Glasgow. Koncert v Paláci Akropolis bude pro Českou republiku prvním, na kterém vystoupí s novou kapelou v kompletním složení. Jako hosté na koncertě také vystoupí kapela Lo Dost a anglická písničkářka Georgina Harvey, kterou na kytaru doprovodí Justin Lavash, známý také ze spolupráce s Lenkou Dusilovou a bubeník David Landštof, který v současnosti vystupuje s Radůzou, Xindlem X, Ivánem Guttiérezem, Eternal Seekers a desátým rokem spolupracuje s Lenkou Dusilovou.. Georgina Harvey je zpěvačka z anglického města Bath a v současnosti pracuje ve studiu na svém prvním sólovém albu.

Lo Dost je americko-česká rocková kapela v současnosti usazená v Praze. Nedávno vydali nové album 'The Delicate Art of Being Human' a právě skvělá živá vystoupení jsou tím, čím je kapela pověstná.Dodala: Marie Jelínková / United Islands
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 15. 2. 2013 08:00
Chovancová, Michaela. 2013. Přijď na křest sólového alba Dana Reeda!. Vychytané.cz. [Online] 15. 2. 2013. [Citace: 21. 5. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6369. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Prijd-na-krest-soloveho-alba-Dana-Reeda!
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;)  
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.086s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 100.26.179.41
Serverový čas: úterý 21. května 2024 21:26