Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

FILM: Hitchcock – věrohodné životopisné drama

Kdo by neznal jméno Alfred Hitchcock. Jednoho z nejznámějších režisérů v historii kinematografie není běžnému filmovému fanouškovi třeba nijak zvlášť představovat. Víte však co všechno stálo za zrodem jeho nejúspěšnějšího díla?
Přidat na Facebook
V roce 1960 postihla (již tehdy) věhlasnou holywoodskou legendu vnitřní krize, která byla zapříčiněna zejména stereotypem jeho děl a nemohoucností najít nějaký nový, neotřelý a originální námět. Ten režisér nakonec po dlouhém hledání spatřil v knize Psycho, která pojednávala o mladé ženě Marion, šíleném vrahovi a jeho děsivých činech.Ani tak uznávaný člověk na poli filmu, jakým Alfred Hitchcock bezesporu byl, však nedokázal přesvědčit o úspěchu tohoto budoucího filmu své okolí. Zpočátku mu v tomto ohledu nevěřila ani jeho žena Alma, ani jeho asistentka a o problémech s komisí pro cenzuru ani nemluvě. Hitchcock tak byl po dohodě se známou produkční společností Paramount donucen natáčení tohoto filmu zaplatit ze svého. Musel proto zastavit společný majetek, což jen posílilo vzrůstající napětí mezi ním a doposud vždy oddanou a chápavou manželkou.Jak dobře se Hitchovi, jak mu bylo přezdíváno, podařilo film natočit je zcela zřejmé. Psycho patří ve většině světových filmových žebříčků mezi TOP 100, k čemuž není nutno nic víc dodávat. Náš film Hitchcock sice sotva dosáhne takového úspěchu, nicméně nejen pro milovníky filmů slavného režiséra je to jistě zajímavá podívaná. Dozvíte se, co všechno stojí za tvorbou nového filmu, jak se natáčela jedna z nejznámějších filmových scén vůbec - vražda ve sprše, a třeba i to, jak slavný režisér trávil premiérové promítání svého díla.Autorům se podařilo i velmi věrohodně vizuálně ztvárnit nejen hlavní postavu v podání Antony Hopkinse, který se s “mistrem napětí“ opravdu perfektně ztotožnil, což dokazuje i fotka nad tímto odstavcem. Parádní herecké výkony předvedlo i duo světoznámých ženských hereček v podání Helen Mirren hrající manželku Almu Reville a Scarlett Johansson coby Janet Leight.Pro fanoušky historie kinematografie a A.Hitchcocka je zhlédnutí tohoto filmu téměř nutností a pokud patříte mezi diváky, kteří se rádi dozvědí něco “ze zákulisí“, pak ho doporučuji i Vám.


Brůňa
(Tomáš Bártek)
čtvrtek 14. 2. 2013 15:00
Bártek, Tomáš. 2013. FILM: Hitchcock – věrohodné životopisné drama. Vychytané.cz. [Online] 14. 2. 2013. [Citace: 30. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6362. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/FILM:-Hitchcock-–-verohodne-zivotopisne-drama
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.084s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.233.219.103
Serverový čas: úterý 30. května 2023 13:49