Aktuální akce
neděle 29. března 2020
METRONOMY (UK)
19:00 Roxy, Praha
AFRIKOU NA PIONÝRU
21:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
pondělí 30. března 2020
VLAŠTOVKA
18:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
SCARLXRD (UK)
19:00 Roxy, Praha
TÉMĚŘ DOKONALÁ TAJEMSTVÍ
21:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
úterý 31. března 2020
JEDEN SVĚT 2020 30.3. – 2.4.
21:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín

FILM: Nespoutaný Django – originální a vtipné westernové akční drama

Další fenomenální kousek režiséra Quentina Tarantina, který rozhodně stojí za to vidět.
Přidat na Facebook
Tarantino se může ve své filmografii pyšnit takovými kousky, jako jsou jeho předchozí Hanební parchanti, nezapomenutelný Kill Bill, adaptace komiksového Sin City – města hříchu, nebo dnes již kultovní Pulp Fiction: Historky z podsvětí, který je mnohými jeho obdivovateli považován za jeden z nejlepších filmů v historii kinematografie.Jeden z vůbec nejoblíbenějších světových režisérů se vrátil po téměř tříleté přestávce s dalším opravdu velmi zajímavým titulem. Toto nové filmové dílo z prostředí divokého západu Vás od úvodních titulků nenechá na pochybách, že se opravdu jedná o typickou Tarantinovku se vším všudy - násilím, brutalitou, krutostí, ale tentokrát i trochu překvapivě láskou a špetkou kvalitního černého humoru.

V poměrně jednoduchém, ale velmi kvalitně zpracovaném příběhu, se podíváme na osud otroka Djanga, jehož roli obsadil Jamie Foxx. Toho ze zajetí vysvobodí lovec lidí, kterého ztvárnil Christoph Waltz a to tak dobře, že je za tuto roli nominován na Oscara. Společně se vydají na nebezpečnou pouť krajinou plnou nemilosrdných kovbojů, aby se pomstili trojici hledaných vraždících bratrů Brittlových. Nájemný lovec lidí dr. Schlutz rovněž Djangovi přislíbí pomoc s osvobozením jeho krásné manželky Broomhildy (Kerry Washington) ze služeb dokonale záporáckého obchodníka, kterého mistrovsky zahrál Leonardo DiCaprio, jemuž se snaha dvou cizinců samozřejmě líbit nebude. Do děje pak zajímavě zasáhne i další hollywoodská superhvězda Samuel L. Jackson. Celý příběh vyvrcholí velkolepým důvtipným závěrem hodným tvůrcova jména.Kvalitní akční kamera doplněná o naprosto perfektní moderní soundtrack jsou velmi milým překvapením v nespočtu akčních scén.

Film obdržel nominace na Ceny Akademie v kategoriích: nejlepší film, scénář, již zmiňované vedlejší roli Christopha Waltze, kamera a zvuk a pro mě osobně je nejžhavějším želízkem v ohni na zisk Oscara v hlavní kategorii.Pokud nepatříte mezi opravdu zapřisáhlé odpůrce osobitého Tarantinovského stylu, nevadí Vám “trocha“ krve a slovo "negr", pak Vám tento film vřele doporučuji.

Brůňa
(Tomáš Bártek)
pátek 25. 1. 2013 08:00
Bártek, Tomáš. 2013. FILM: Nespoutaný Django – originální a vtipné westernové akční drama. Vychytané.cz. [Online] 25. 1. 2013. [Citace: 29. 3. 2020.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6319. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/FILM:-Nespoutany-Django-–-originalni-a-vtipne-westernove-akcni-drama
Rozhodně vychytané akce, které byste si neměli nechat ujít..
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.075s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2020
Vaše IP: 34.204.171.214
Serverový čas: neděle 29. března 2020 19:58