Aktuální akce
úterý 31. března 2020
JEDEN SVĚT 2020 30.3. – 2.4.
21:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín

FILM: Na co jít do kina od 24. do 30. ledna?

Bídníci, Pí a jeho život, Nespoutaný Django a Lincoln. To je čtveřice nominovaných na nejlepší film roku 2012 podle americké Akademie filmového umění a věd.
Přidat na Facebook
Který film získá Oscara v hlavní kategorii se sice dozvíme až na konci února, ale na souhrn filmů promítaných v Golden Apple Cinema a Velkém kině ve Zlíně ve filmovém týdnu od čtvrtka 24.1.2013 se můžete podívat již nyní.

Bídníci

Na 8 Oscarů nominované filmové zpracování slavného muzikálu. Na pozadí revoluce ve Francii na počátku 19.století vás svými hlasivkami a skvělými hereckými výkony okouzlí Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, překvapivě i Sacha Baron Cohen alias Borat a další. Tvůrcům se podařilo perfektně skloubit vizuální a hudební stránku muzikálu, což podtrhují, mimo nominace na cenu Akademie za nejlepší film, i nominace za nejlepší zvuk a nejlepší píseň.
Carmen (3D)

Záznam divadelního divácky velmi úspěšného představení Carmen, navíc prostřednictvím 3D technologie. Hlavní roli dokonale ztvárnila Lucie Bílá a těšit se můžete i na další české herce a zpěváky, například Jiřího Korna, Václava Noid Bártu, Dashu a další.


Frankenweenie: Domácí mazlíček (3D)

Hororová sci-fi animovaná komedie. Tak přesně lze charakterizovat nejnovější dílo jednoho z nejoblíbenějších režisérů Tima Burtona. Ten stojí mimo jiné za tak úspěšnými kousky, jakými bezesporu jsou Karlík a továrna na čokoládu či Alenka v říši divů. Jeho nový příběh o oživlém psím miláčkovi ocení zejména diváci, kteří mají rádi neotřelé a originální snímky.


Hobit: Neočekávaná cesta (3D)

Fantasy příběh ze Středozemě plné trpaslíků, elfů, čarodějů, skřetů a jiných postav, natočený podle slavné knižní předlohy J. R. R. Tolkiena. Film dějově předchází veleúspěšné trilogii Pán Prstenů a ani tentokrát nebude nouze o napínavé okamžiky nebo krásné přírodní scenérie. Film natočil tým kolem slavného a mnoha cenami ověnčeného režiséra Petera Jacksona, který se znovu nemá za co stydět, což dokazují další 3 Oscarové nominace pro tento film. Poprvé si navíc můžete vše vychutnat i ve 3D.


Jack Reacher: Poslední výstřel

Kvalitní akční krimi film, ve kterém herecky dominuje Tom Cruise, jež ztvárnil bývalého vojenského vyšetřovatele s elitním výcvikem a výborným instinktem, který vyšetřuje střelbu do několika nevinných civilistů. Jedná se o povedenou napínavou žánrovku, v níž nechybí kvalitní zápletka, spiklenectví, dějové zvraty nebo například skvělá automobilová honička ve stylu 60 sekund a scény připomínající dnes již legendární Smrtonosnou past.
Kozí příběh se sýrem

Pokračování úspěšného a vůbec prvního českého 3D animovaného filmu. Příběh tentokrát zavede naši slavnou kozu ze staré Prahy rovnou do Sýrového království, kde nechybí typicky české pohádkové postavičky jako čerti, vodník nebo Dlouhý, Široký a Bystrozraký.


Lincoln

Vítěz letošních oscarových nominací (celkem 12) režiséra Stevena Spielberga. V zámoří zatím velmi úspěšný snímek pojednává o občanské válce a zejména o jedné z největších postav amerických dějin, prezidentu Abrahamu Lincolnovi. K jeho velmi nelehkému cíli - zrušit otroctví, bude potřebovat veškerou svou vnitřní sílu, talent a odvahu, protože jej čeká opravdu nemilosrdný politický boj a jen díky své povaze se stane skutečnou americkou legendou. Film je natočen samozřejmě ve velkolepém stylu, jako je u Spielberga již zvykem.
Mládeži nepřístupno

Premiéra opravdu šílené komedie, která nemá zábrany před ničím. V naprosto neuvěřitelných scénách uvidíte takové hollywoodské hvězdy jako Kate Winslet, Hugh Jackman, Naomi Watts, Gerard Butler, Richard Gere a další, to vše v režii tvůrců úspěšné komedie Blbý a blbější.
Nadějné vyhlídky

Jako filmová novinka vstupuje do kinosálů také klasické drama podle předlohy Charlese Dickense. Dějová linie se zaměřuje na malého chlapce Pipa. Ten se postupně z otrhaného sirotka vyrůstajícího v domě podivínské staré panny díky neznámému dobrodinci stane zámožným snobem, který začne žít svůj sen. Pravda o nabytí jeho majetku však může vše zničit... Film je natočen velmi poutavou formou, která vás bezpochyby vtáhne do děje.


Nespoutaný Django

Quentin Tarantino - tato režisérská legenda přidala do své sbírky další velkolepý kousek a troufnu si tvrdit, že jeden z nejvtipnějších a dokonce nejlepších vůbec. Jak jinak než velmi osobitým způsobem se tentokrát pustil do prostředí divokého západu plného kovbojů, přestřelek, násilí a samozřejmě… spousty krve. Vše navíc podtrhuje velmi dobrá akční kamera a překvapivě skvěle se hodící moderní soundtrack. Pro mě osobně největší favorit na zisk letošního Oscara v kategorii nejlepší film.
O myšce a medvědovi

Animovaný rodinný film oceněný na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes pojednává o neobyčejném přátelství dvou zcela rozdílných druhů zvířat, kteří zůstanou spolu i přes odpor svého nechápajícího okolí. Film zábavnou formou dětem ukáže, co jsou to předsudky a jak proti nim bojovat, i když je člověk sám, stejně jako v tomto případě naše myška.


Pí a jeho život (3D)

Velmi krásný a originální snímek vypráví neuvěřitelný životní příběh mladého indického chlapce. Ten se z prostředí indické ZOO musel i se svou rodinnou a zvířaty vydat na dlouhou cestu nákladní lodí do Kanady. Loď se ale v silné bouři potopila a Pí se jen šťastnou náhodou ocitl na záchranném člunu s několika zvířaty, z nichž časem přežil pouze tygr. Film opravdu zajímavým způsobem ukazuje, jak se může vyvinout vztah člověka a zvířete a jak může lidem pomoci jejich víra ve vyšší moc. 11 oscarových nominací, včetně kategorie nejlepší film, jsou dobrou zárukou kvality.
Sammyho dobrodružství 2 (3D)

Pokračování animovaného dobrodružství o malé želvičce. Tentokrát se Sammy a jeho kamarád Ray ocitnou v akváriu v Dubaji, kam je z korálového útesu unesli pytláci. V krásném barevném snímku můžou zejména malé děti sledovat, zda-li se želvím přátelům podaří dostat se zpět domů a to v klasické i 3D verzi.
Snížek, bílý kožíšek

V této rodinné dobrodružné komedii se tvůrcům zajímavým způsobem podařilo skloubit hraný a animovaný film. Děj pojednává o unikátní bílé gorile, která se za pomoci svých přátel z barcelonské ZOO snaží stát se úplně obyčejným zvířátkem.


Zvonilka: Tajemství křídel

Velmi dobře hodnocený animák z dílny Walta Disneyho o napínavém putování malé kouzelné postavičky, která se vydá do zapovězených Zimních lesů. Tento film jistě nadchne zejména malé princezny.
Brůňa
(Tomáš Bártek)
středa 23. 1. 2013 13:00
Bártek, Tomáš. 2013. FILM: Na co jít do kina od 24. do 30. ledna?. Vychytané.cz. [Online] 23. 1. 2013. [Citace: 31. 3. 2020.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6316. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/FILM:-Na-co-jit-do-kina-od-24.-do-30.-ledna?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.09s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2020
Vaše IP: 3.235.66.217
Serverový čas: úterý 31. března 2020 17:14