Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

V hudbě The Orb se potkávají Kraftwerk s rockem a reggae

Lídr britského elektronického projektu The Orb Alex Paterson, se otevřeně hlásí k mnoha vlivům, které ho hudebně formovaly ať už před založením The Orb nebo během kariéry v tomto projektu, který ve ve středu 23. 1. vystoupí v Lucerna Music Baru na Conference.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Conference
středa 23. ledna 2013 21:00
(konec +- čtvrtek 24. ledna 2013 04:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Patří sem od zakladatelé elektronické hudby Kraftwerk, rocker Alice Cooper nebo multiinstrumentalistůa, který si říká Prince, a samozřejmě král reggae Bob Marley. „Nejvíc ale mě ovlivnili Kratfwerk,“ říká sice Paterson, ale ani silného vlivu reggae si v mnoha skladbách nelze nevšimnout, například na singlech Perpetual Dawn nebo Towers of Dub na slavném albu U.F.Orb.

Ostatně s jinou legendou reggae Lee Scratch Perrym Paterson natočil aktuální desku The Orbserver In The Star House.Do Patersonovy hudby ovšem výrazně promluvil i ambient. Oblíbil si ho během práce technika pro Killing Joke, když s kapelou pod vlivem LSD poslouchali Music for Films od Briana Eno a sledoval, jak „v dálce detonují ocelárny Ruhr.“ Podle něj „se zdálo, jako by se tatáž scéna odehrávala i v hudbě“.Spolu s The Orb na Conference vystoupí také česká dvojice Mike.H, Not_me a DJ Josef Sedloň.

Dveře Lucerna Music Baru se otevřou ve 20 hodin. Vstupenky jsou stále v prodeji v Lucerna Music Baru, online také přes Ticketpro a Ticketportal.

www.cnfrnc.cz
www.musicbar.cz
www.freelancepr.cz

Dodal: Pavel Eichler
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 22. 1. 2013 10:00
Chovancová, Michaela. 2013. V hudbě The Orb se potkávají Kraftwerk s rockem a reggae. Vychytané.cz. [Online] 22. 1. 2013. [Citace: 5. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6311. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/V-hudbe-The-Orb-se-potkavaji-Kraftwerk-s-rockem-a-reggae
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.102s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.235.78.122
Serverový čas: úterý 5. července 2022 10:55