Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Armand van Helden k Night of Heroes

Přinášíme vám krátký rozhovor s hlavní hvězdou Night of Heroes, americkým producentem Armandem Van Heldenem. Ten vystoupí jako headliner již 2. 2. v Průmyslovém Paláci v Praze na akci Night of Heroes.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Decadance: Night of Heroes
sobota 2. února 2013 21:00
(konec +- neděle 3. února 2013 06:00)
Průmyslový palác (areál Výstaviště Holešovice)
Praha 7 (CZ)
Q: Kterou klubovou scénu považuješ za nejzásadnější?
AVH: Britská scéna je zásadní a z mého pohledu i „nejzdravější“ na světě, pravděpodobně společně s australskou. Hodně mojí produkce má kořeny v britské scéně.

Q: Máš za sebou mnoho remixů pro umělce z celého světa – od Rolling Stones až po Puff Daddy. Pokud bys mohl spolupracovat s některým umělcem, který již není mezi námi, kdo by to byl a proč?
AVH: Steely Dan kvůli jeho velkému nadání pro psaní textů a Michael McDonald pro jeho charakteristický a procítěný hlas.Q: S Duck Sauce jste v posledních letech uspěli napříč všemi hudebními žebříčky. Očekávali jste tak velký úspěch singlu Barbra Streisand?
AVH: Ne, to ne. Myslím si, že nikdo neumí odhadnout úspěšnost skladby po prvním poslechu. U této skladby bych to sám nikdy nepředpokládal.

Q: Prý jste zvažovali i název s jinými celebritami. Je to tak?
AVH: Ano, vyzkoušeli jsme několik jmen, ale zas tolik jich nebylo. Jedním z nich byl třeba Neil Diamond, ale neznělo to tak dobře jako Barbra Streisand.Q: Dává ti spolupráce v rámci Duck Suace něco víc než sólové hraní?
AVH: Doufám, že lidé porozuměli naší tvorbě správně. A to nemyslím nějak špatně vůči našim fanouškům. Je to všechno zábava. Doufáme, že je všem jasné, že tvorba téhle hudby je pro nás nesmírně zábavná činnost a dokážeme to skrze tyhle tracky předat i dál. Navíc to vzniká velmi organicky. Není to hudba budoucnosti, ani si na to nehraje.

Q: Sleduješ trendy v současné taneční hudbě?
AVH: Trendy jdou mimo mě. Nesnažím se hudebně uspokojit určitou skupinu lidí jen proto, že se jim zrovna líbí konkrétní hudba v daném období. Produkuji, co mě se líbí a co je v mé hlavě. Možná právě proto mě pak napadají neobvyklé kombinace stylů, které mají ve finále úspěch.Q: Jaký hudební styl tě nejvíce ovlivnil?
AVH: Bez diskuse to byl Hip hop. Dodal bych, že spousta producentů taneční hudby to má podobně. Je to někdy až komické, že tyhle dva tábory na sebe hledí s opovržením. Přitom hodně samplů a skvělých remixů má kořeny v hip-hopu a samozřejmě další skvělé hudbě, která vznikala v 90. letech. A aby to bylo komplikovanější, tak to funguje i naopak.

Q: Nevadí ti, že si k tobě chodí pro remixy i popoví a populární umělci? Tvé kořeny jsou přece jen v undergroundu.
AVH: Pravdou je, že většina umělců ani neví, kdo jsem a co dělám. Většina ode mě neslyšela ani jedinou věc. Problém je v tom, že když umělec podepisuje smlouvu s vydavatelstvím, tak je tam v 99% také uvedeno, že o autorovi oficiálního remixu rozhoduje taktéž vydavatelství. Mohou tedy nechat udělat remix od kohokoliv na světě, aniž by do toho zasahoval samotný umělec. To jen pro vysvětlenou, že to opravdu není o tom, že by mi zavolal konkrétní umělec a chtěl po mě remix. Pro mě je to pak zakázka, která mi třeba pomáhá v marketingu na jiných trzích. Není na tom nic bohulibého. Tak to chodí. Já jsem pro tyto umělce spojením s undergroundem a tak to je.Q: Vinyl nebo CD?
AVH: CD

Q: Ibiza nebo Miami?
AVH: Ibiza

Q: Máš nějaké poselství pro začínající DJe?
AVH: Dříve to bylo opravdu o hraní, dnes je to více show. Pokud stojíš na podiu jako kůl v plotě, tak si o tobě lidé myslí, že nejsi tak dobrý DJ, jako když se u toho kroutíš a máváš rukama. DJing se stal více formou představení, než aby vynikla jeho samotná podstata. Lidé nekoukají na line-up a vybírají podle toho, jestli tam bude dobrá party a zábava. Pokud chce být někdo na obou březích, musí si najít správný způsob, jak publikum nejen pobavit, ale také zároveň hudebně vzdělat.www.armandvanhelden.com
www.facebook.com/armandvanhelden

Dodal: Zdenek Masopust
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 21. 1. 2013 13:00
Chovancová, Michaela. 2013. Armand van Helden k Night of Heroes. Vychytané.cz. [Online] 21. 1. 2013. [Citace: 5. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6309. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Armand-van-Helden-k-Night-of-Heroes
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.083s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.235.78.122
Serverový čas: úterý 5. července 2022 12:39