Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Night Air už příští týden v MeetFactory!

Night Air je nevšední setkání ve znamení kvalitní elektroniky ve spolupráci s prestižní hudební platformou Red Bull Music Academy.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Night Air
pátek 18. ledna 2013 17:30
(konec +- sobota 19. ledna 2013 00:30)
Meet Factory
Praha 5 (CZ)
Premiérový večírek NIGHT AIR / 01 se uskuteční v pátek 18.1.2013 v pražském klubu Meetfactory.

V průběhu večera a noci se v hlavním sále Meetfactory vystřídá několik jmen světové i lokální elektronické scény.

CLUBROOT (UK)
Headlinerem večera bude britský DJ a extrémně talentovaný producent Daniel Richmond alias CLUBROOT pohybující se na vlnách ambientně laděné elektroniky. V pražské premiéře představí svůj krystalicky čistý a emotivní set, který nezabředává do obvyklého schématu dubstepové produkce posledních let.

Dále vystoupí Josef Sedloň, Eva Porating, Mooris, Diome, DJ Face, Fremeni nebo La Bella Vida DJ’S

Program začíná již v 17:30 přednáškovým blokem, během kterého proběhne mimo jiné dlouho očekávaná masterclass s Tonym Andrewsem – zakladatelem legendární společnosti Funktion One, která se více než dvacet let zabývá výrobou a vývojem těch nejlepších ozvučovacích systémů na světě. V rámci odpoledního programu bude také možnost seznámit se s nadcházejícím ročníkem Red Bull Music Academy, který se odehraje v New Yorku od 28. dubna do 31. května tohoto roku.

Pro kompletní informace a jednotlivé profily vystupujících navštivte facebookové stránky a stránky události NIGHT AIR:

FB page:
http://goo.gl/2R0wq

FB event page:
http://www.facebook.com/pages/NIGHTAIR/459180040807345?ref=hl

RA event page:
http://www.residentadvisor.net/event.aspx?437891

Ceny vstupenek jsou rozděleny do dvou kategorií podle programových bloků. Návštěvníci, kteří dorazí již na přednáškový blok mohou zakoupit vstupenku na celou akci za zvýhodněnou cenu 100 Kč. Vstupné na večerní – hudební program činí 190 Kč. Vstupenky jsou v prodeji pouze na místě.---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Něco málo nejen o interpretech, ale i o celém průběhu pátečního večera v MeetFactory.

ELEKTRABEL (CZ) // LECTURE
http://www.elektrabel.info/

Elektrabel, vlastním jménem Tomáš Hartl, patří ke špičce české elektronické scény.
Do dnešního dne si zahrál takřka v každém klubu či na festivalu v republice, i na pár úctyhodných místech ve světě, jako jsou berlínský Tresor či tokijský Womb.

Zhruba půlhodinová přednáška, která nastíní několik témat především o hudební produkci samotné, hardwaru a v neposlední řadě i akustiky či masteringu bude nepochybně obohacující debatou pro všechny nadšence.

RED BULL MUSIC ACADEMY // LECTURE
http://www.redbullmusicacademy.com/
http://www.rbmaradio.com/
http://www.mixcloud.com/rbma/

Přednáška představující další ročník jedné z nejvýznamějších hudebních platforem, která každoročně umožňuje různorodým talentům z celého světa naučit se novým věcem po boku profesionálů z oboru.

Již po patnácté se sejdou vybraní muzikanti dneška a zítřka na prestižní Red Bull Music Academy, která se uskuteční na jaře tohoto roku v New Yorku!

Do předchozího ročníku v Madridu byla za Českou republiku vybrána Petra Hermanová z elektro-folkové kapely Fiordmoss. Před ní to byli například: Juanita Juarez, Denius, Diome, Limyth, Katcha, Hoffee, Vec nebo Lucca.

** FUNKTION ONE // TONY ANDREWS (UK) // MASTERCLASS **
http://www.funktion-one.com/
http://www.youtube.com/watch?v=YqbEBSgkSoM

Hodinová masterclass se zakladatelem proslulé firmy FUNKTION ONE, která se více než dvacet let zabývá výrobou a vývojem těch nejlepších ozvučovacích systémů na světě.

Britská společnost Funktion One byla založena v roce 1992 Tonym Andrewsem a Johnem Newshamem krátce po jejich odchodu z firmy Turbosound, kterou také zakládali.
Od té doby razí společnost Funktion One nekompromisní cestu za vyšší efektivitou a tím nejkvalitnějším zvukovým zážitkem, který jde proti tendencím většiny ostatních společností a zejména proti druhořadému digitálnímu zpracování.

Funktion One systémy využívají ty nejlepší světové kluby a festivaly, např.:
Cielo, New York / Berghain, Berlín / Beta, Denver / Dimensions Festival / Glastonbury Festival / Creamfields Festival, atd…

Oficiálním distribucí systémů Funktion One pro Českou republiku
se zabývá pouze firma Vice Audio se sídlem v budově Cross klubu. Na stejném místě se nachází i showroom DJ techniky Pioneer (powered by Funktion One).

Samozřejmě i Meet Factory bude speciálně pro Night Air ozvučena výkonným PA systémem Funktion One!

**CLUBROOT (UK)**
http://www.residentadvisor.net/dj/clubroot
http://www.last.fm/music/Clubroot
https://soundcloud.com/clubroot

Headliner večera, Britský DJ a extrémně talentovaný producent Daniel Richmond alias Clubroot pohybující se na vlnách ambientně laděné elektroniky představí v pražské premiéře svůj krystalicky čístý a emotivní set, který nezabředává do obvyklého schématu dubstepové produkce posledních let.

JOSEF SEDLON (CZ)
https://soundcloud.com/josefsedlon

Jen málokdo ovlivnil českou taneční scénu, tak jako moderátor, promotér a neúnavný propagátor kvalitní muziky Josef Sedloň. Jeho devadesátiminutový set je nepochybně zárukou kvalitního zážitku a především toho nejlepšího co aktuální elektronická scéna nabízí.

DIOME (CZ)
http://www.residentadvisor.net/dj/diome

Od roku 1997, kdy Diome poprvé položil jehlu na desku uteklo mnoho času. Mezitím Diome stihl hrát snad ve všech koutech této země. Vystupoval na obřích i malých festivalech, moderoval vlastní pořad na Českém rozhlase a pravidelně vyjížděl do zahraničí. Jedním z nejzásadnějších momentů jeho kariéry je účast na prestižní Red Bull Music Academy v Dublinu v roce 2000.DJ Diome je synonymem pro inteligentní house, hravé i zasněné melodie a sametové mixy.

DJ FACE (CZ)
http://www.residentadvisor.net/dj/face/

Známý pod pseudonymem Myclick píše již dvanáct let pro portál Techno.cz, kde již třetím rokem zastává funkci šéfredaktora. I jeho hlas je možné slýchat jednou za 14 dnů z notoricky známé frekvence 91,9 MHZ pražského Radia 1.

Jako DJ Face dodnes roztáčí pouze vinylové dvanáctipalce. Deep house a nu disco jsou žánry, které mu již před lety učarovaly a jednoznačně nejvíce si je užívá ve spolupráci s DJem Diomem a jinak tomu nebude ani na prvním Night Airu. DJ Face B2B Diome - closing set celého večera.

EVA PORATING (CZ)
https://soundcloud.com/c-heads/10-eva-porating

Do Brna zavátá DJ-ka Eva Porating učarovala nedávno svýmy vysoce aktuálními sety nejen českému publiku. V minulém roce překvapila několika fresh podcasty určenými například pro prestižní rakouský magazín C-Heads nebo domácí server Spaceboss. "Fresh shit, house, synth, post-dubstep. Prostě un/ordinary girl playing un/ordinary music."

DJ MOORIS (Shotgun Festival, CZ)
http://www.shotgunfestival.com/
http://www.mixcloud.com/Mooris/
http://www.residentadvisor.net/dj/mooris/

Zakladatel a dramaturg festivalu shotgun Daniel Morávek zahraje rozmanitý hodinový set především na vlnách house, techno a bass music. Na první pohled kvalitní a starší produkce. Na pohled druhý taneční, eklektický, divoký, ujetý a napříč všemi žánry.

FREMENI (Live, CZ)
https://soundcloud.com/fremeni

Několik let příprav vyvrcholilo koncem roku 2012, kdy se FREMENI odhodlali k premiéře jejich live setu. Acid, mikro-rave, techno. “Fremeni jsou kladívko a kovadlinka českého diskoundergroundu. Na podiu opice, ve studiu intelektuálové. Vidláci. Fremeni jsou “dřevní beat”, důsledná disko arytmie, rytířské melodie.”

LA BELLA VIDA DJ'S (CZ)
Už tomu budou dva roky co je napadlo vyzkoušet letní-openair-deephousový dýchánek na různých místech v Praze nesoucí název La Bella Vida. Od té doby housové melodie několikkrát rozvibrovaly hladinu Vltavy u Kampy nebo na Podolce.

Spontánní a příjemné akce pod širým nebem a bez vstupného, na kterých si zahrála celá řada lokálních DJ'S bez nároku na honorář za doprovodu kvalitního aparátu.
Opening set NIGHT AIR / 01 nastíní vývoj celého večera.

Dodal: Pavel Eichler
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 11. 1. 2013 10:00
Chovancová, Michaela. 2013. Night Air už příští týden v MeetFactory!. Vychytané.cz. [Online] 11. 1. 2013. [Citace: 1. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6287. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Night-Air-uz-pristi-tyden-v-MeetFactory!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.107s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.239.119.61
Serverový čas: středa 1. února 2023 10:13