Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Koncert Zelená pošta mění termín!

Kvůli zranění jedné z ústředních postav koncertu Zelená pošta, Mariána Vargy, museli pořadatelé přesunout koncert na nové datum 13. března.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Zelená pošta
středa 13. března 2013 20:00
(konec +- středa 13. března 2013 23:00)
Divadlo Archa
Praha (CZ)
Místo konání, tedy Divadlo Archa, zůstává beze změn. Pro velký úspěch rychle vyprodaného prvního koncertu v listopadu, se kapela a pořadatelé rozhodli, že přidají další, aby se vstupenky dostali na všechny fanoušky této zásadní desky československého bigbítu.

Tisková mluvčí Barbora Šubrtová dodává: „Úraz Mariána Vargy si žádá několikatýdenní léčbu a tak je nutné koncert odložit až na březen. Zranění je nepříjemné, ale neohrožuje konání koncertu. Již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti, případně je možné je vrátit v místě nákupu. Ti, kteří koupi lístku odkládali, mají možnost si rozebrat posledních několik desítek vstupenek, které jsou v předprodejích ještě k dispozici.“Zelená pošta, deska, která je společným autorským dílem Mariána Vargy a Pavola Hammela, se po dlouhých čtyřiceti letech vrátila na koncertní pódia na pár vybraných termínů. Spolu s Radimem Hladíkem a za doprovodu Collegia Musica odehráli 21. listopadu 2012 v Divadle Archa úžasný koncert, který obsahoval kompletní repertoár této desky, doplněný o skladby z dalších společných alb jako Na II. programe sna nebo Labutie piesne. V této sestavě, všichni na jednom pódiu, Varga, Hammel, Hladík a Collegium Musicum desku Zelená pošta od jejího natočení do této doby ještě nikdy nezahráli, což z těchto koncertů dělá jednu z hlavních koncertních událostí československé hudební scény.

Album Zelená pošta bylo natočeno v roce 1972, ale dodnes se řadí mezi nejkultovnější alba československé hudební historie. Plodná spolupráce jedinečného hudebního skladatele Mariána Vargy a charismatického zpěváka Pavola Hammela dala vzniknout pěti deskám včetně zřejmě neslavnější Zelené pošty. Producentem desky byl baskytarista Collegia Musica Fedor Frešo. Důležitou roli při vzniku desky hrálo tehdy nově vzniklé vydavatelství Opus, nová odnož Supraphonu a Československý rozhlas, který poskytl pro nahrávání své tehdejší studio v Bratislavě.

Dodala: Marie Jelínková / United Islands
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 9. 1. 2013 08:00
Chovancová, Michaela. 2013. Koncert Zelená pošta mění termín!. Vychytané.cz. [Online] 9. 1. 2013. [Citace: 5. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6281. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Koncert-Zelena-posta-meni-termin!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.084s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.212.99.248
Serverový čas: neděle 5. února 2023 05:50