Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Zázrak jménem The xx vystoupí ve velkém sále Lucerny!

Členové skupiny se potkali při studiu na Elliott School, stejné škole, odkud pocházejí Hot Chip, Burial a Four Tet.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
The xx
čtvrtek 16. května 2013 21:00
(konec +- pátek 17. května 2013 01:00)
Lucerna - Velký sál
Praha (CZ)
Skupina nicméně popírá vliv školy na svou kariéru: „ Jeden učitel z téhle školy nás vychvaluje do nebes a přitom nás nikdy neučil. To člověka trochu naštve. Nikdo si nás tehdy ani nevšiml – i když možná právě tohle nám svým způsobem pomohlo.“ Oliver Sim a Romy Madley-Croft založili kapelu jen ve dvou, když jim bylo 15. V roce 2005, v době, kdy již koncertovali, se k nim přidala kytaristka Baria Qureshi a o rok později je doplnil Jamie Smith. Debutové album skupiny vychází v roce 2009 pod názvem xx za nadšených chvalozpěvů kritiky. Na seznamu nejlepších desek roku se v anketě časopisu NME umístilo na druhém místě a v americkém Rolling Stone na místě devátém.

Album vyšlo u anglické nezávislé gramofirmy Young Turks 17.srpna 2009. Přestože kapela předtím spolupracovala s producenty jako Diplo a Kwes, svůj debut si produkovala sama a Jamie Smith a Rodaidh McDonald album míchali. The xx album nahrávali v malé garáži, která patřila k nahrávacímu studiu labelu XL Recordings, většinou v noci, což přispělo ke ztlumené, šeptavé náladě alba. V srpnu 2009 měla skupina své první samostatné koncertní turné. Koncertovali také s kapelami Friendly Fires, The Big Pink nebo Micachu. První singl "Crystalised" byl na iTunes (UK) zvolen singlem týdne.Skladby z alba mnohokrát zazněly v různých televizních programech i sportovních přenosech, např ze Zimních olympijských her 2010, reklamách, na módních přehlídkách (Podzim/Zima 2011 Karla Lagerfelda) i ve filmu I Am Number Four.

Koncem roku 2009 skupinu opouští skupinu druhá kytaristka a klávesistka Baria Qureshi, dle slov Olivera Slima po rozhodnutí kapely. Madley-Croft nicméně později popsala pocity po odchodu kytaristky jako pocity po rozvodu.

V lednu 2010 byli xx vybráni Mattem Groeningem na festival All Tomorrow's Parties, který organizoval v Minehead v Anglii. Kapela ten samý rok vystoupila na pěti velkých severoamerických festivalech - Coachella, Sasquatch,Bonnaroo, Lollapalooza a Austin City Limits. Skladba "Intro" byla použita BBC při přenosech z voleb v roce 2010. Stejnou skladbu vysamplovala Rihanna ve skladbě "Drunk on Love" z alba Talk That Talk.

V září 2010 získalo první album xx Mercury Prize a stalo se nejlepším britským a irským albem roku.

Skupina byla na 2011 BRIT Awards v roce 2011 nominována za 'Best British Album', 'Best British Breakthrough' a 'Best British Band'.

V prosinci 2011 Smith ohlásil vydání druhého alba The xx. Popsal jej jako desku inspirovanou „klubovou hudbou.“ Prvním singlem se stala skladba "Angels", druhým „Chained“.

Jedenáctiskladbové album „Coexist“, které vyšlo v září 2012, možná není tak překvapivé jako debut, je ale silné a sebejisté a minimalisticky atmosferické. The xx podruhé dokázali, že jsou celosvětově výjimečnou kapelou. V anketě britských novin Guardian o nejlepší alba roku 2012 se Coexist umístilo na osmém místě, v anketě časopisu Uncut na dvacátém místě a v časopise Mojo na místě třináctém.The xx v Praze již jeden nezapomenutelný koncert odehráli. Nyní se do Prahy vrací a to rovnou do velkého sálu pražské Lucerny. Koncert se uskuteční 16.května 2013.

Vstupenky je možné zakoupit na 24 hodinovém exklusivním předprodeji přes Crowdsurge.com a od 12:00 hodin 18.prosince za 720,- Kč + poplatky také v sítích Ticketpro a Ticketportal.

Více info na:
www.thexx.info
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

Dodal: Michal Rejzek / dsmacku
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 18. 12. 2012 08:00
Chovancová, Michaela. 2012. Zázrak jménem The xx vystoupí ve velkém sále Lucerny!. Vychytané.cz. [Online] 18. 12. 2012. [Citace: 29. 6. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6261. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Zazrak-jmenem-The-xx-vystoupi-ve-velkem-sale-Lucerny!
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.093s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.206.14.36
Serverový čas: středa 29. června 2022 15:58