Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Zázrak jménem The xx vystoupí ve velkém sále Lucerny!

Členové skupiny se potkali při studiu na Elliott School, stejné škole, odkud pocházejí Hot Chip, Burial a Four Tet.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
The xx
čtvrtek 16. května 2013 21:00
(konec +- pátek 17. května 2013 01:00)
Lucerna - Velký sál
Praha (CZ)
Skupina nicméně popírá vliv školy na svou kariéru: „ Jeden učitel z téhle školy nás vychvaluje do nebes a přitom nás nikdy neučil. To člověka trochu naštve. Nikdo si nás tehdy ani nevšiml – i když možná právě tohle nám svým způsobem pomohlo.“ Oliver Sim a Romy Madley-Croft založili kapelu jen ve dvou, když jim bylo 15. V roce 2005, v době, kdy již koncertovali, se k nim přidala kytaristka Baria Qureshi a o rok později je doplnil Jamie Smith. Debutové album skupiny vychází v roce 2009 pod názvem xx za nadšených chvalozpěvů kritiky. Na seznamu nejlepších desek roku se v anketě časopisu NME umístilo na druhém místě a v americkém Rolling Stone na místě devátém.

Album vyšlo u anglické nezávislé gramofirmy Young Turks 17.srpna 2009. Přestože kapela předtím spolupracovala s producenty jako Diplo a Kwes, svůj debut si produkovala sama a Jamie Smith a Rodaidh McDonald album míchali. The xx album nahrávali v malé garáži, která patřila k nahrávacímu studiu labelu XL Recordings, většinou v noci, což přispělo ke ztlumené, šeptavé náladě alba. V srpnu 2009 měla skupina své první samostatné koncertní turné. Koncertovali také s kapelami Friendly Fires, The Big Pink nebo Micachu. První singl "Crystalised" byl na iTunes (UK) zvolen singlem týdne.Skladby z alba mnohokrát zazněly v různých televizních programech i sportovních přenosech, např ze Zimních olympijských her 2010, reklamách, na módních přehlídkách (Podzim/Zima 2011 Karla Lagerfelda) i ve filmu I Am Number Four.

Koncem roku 2009 skupinu opouští skupinu druhá kytaristka a klávesistka Baria Qureshi, dle slov Olivera Slima po rozhodnutí kapely. Madley-Croft nicméně později popsala pocity po odchodu kytaristky jako pocity po rozvodu.

V lednu 2010 byli xx vybráni Mattem Groeningem na festival All Tomorrow's Parties, který organizoval v Minehead v Anglii. Kapela ten samý rok vystoupila na pěti velkých severoamerických festivalech - Coachella, Sasquatch,Bonnaroo, Lollapalooza a Austin City Limits. Skladba "Intro" byla použita BBC při přenosech z voleb v roce 2010. Stejnou skladbu vysamplovala Rihanna ve skladbě "Drunk on Love" z alba Talk That Talk.

V září 2010 získalo první album xx Mercury Prize a stalo se nejlepším britským a irským albem roku.

Skupina byla na 2011 BRIT Awards v roce 2011 nominována za 'Best British Album', 'Best British Breakthrough' a 'Best British Band'.

V prosinci 2011 Smith ohlásil vydání druhého alba The xx. Popsal jej jako desku inspirovanou „klubovou hudbou.“ Prvním singlem se stala skladba "Angels", druhým „Chained“.

Jedenáctiskladbové album „Coexist“, které vyšlo v září 2012, možná není tak překvapivé jako debut, je ale silné a sebejisté a minimalisticky atmosferické. The xx podruhé dokázali, že jsou celosvětově výjimečnou kapelou. V anketě britských novin Guardian o nejlepší alba roku 2012 se Coexist umístilo na osmém místě, v anketě časopisu Uncut na dvacátém místě a v časopise Mojo na místě třináctém.The xx v Praze již jeden nezapomenutelný koncert odehráli. Nyní se do Prahy vrací a to rovnou do velkého sálu pražské Lucerny. Koncert se uskuteční 16.května 2013.

Vstupenky je možné zakoupit na 24 hodinovém exklusivním předprodeji přes Crowdsurge.com a od 12:00 hodin 18.prosince za 720,- Kč + poplatky také v sítích Ticketpro a Ticketportal.

Více info na:
www.thexx.info
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

Dodal: Michal Rejzek / dsmacku
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 18. 12. 2012 08:00
Chovancová, Michaela. 2012. Zázrak jménem The xx vystoupí ve velkém sále Lucerny!. Vychytané.cz. [Online] 18. 12. 2012. [Citace: 2. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6261. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Zazrak-jmenem-The-xx-vystoupi-ve-velkem-sale-Lucerny!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.086s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.237.29.69
Serverový čas: čtvrtek 2. února 2023 03:34