Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

UTO KAREM – diplomovaný objev na Citadele

Facebooková fanpage Uto Karema hlásí přes 50 000 fanoušků a den ode dne tato cifra narůstá. Uto Karem totiž rozvířil stojaté vody beatportové šedi a dokázal svou hudbou upoutat pozornost jak starých DJských pardálů tak nové vlny clubberů.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Citadela Cube Game
pátek 22. února 2013 12:00
(konec +- sobota 23. února 2013 02:00)
Boby Centrum
Brno (CZ)
Dětství strávil v Londýně, po čase se však se svou rodinou přestěhoval do země s diametrálně odlišným podnebím i myšlením místních – do slunné Itálie. Jako mnoho dalších DJů čtyřicátníků, i Karem je ovlivněn vlnou Depešáků, new wave kapely New Order a synthpopového dua Soft Cell (od nich možná znáte píseň Tainted love).

S postupem času jej ovlivňuje rodící se italský techno sound 90. let, prezentovaný lidmi z Neapole a okolí. Kolem roku 2000 se Uto seznamuje se základy produkce a pouští se do vlastních projektů. Primárně se věnuje Djingu, ale díky svým pořadatelským schopnostem občas zorganizuje nějaký ten mejdan, na kterém podstrčí své promo CD někomu z vyšší ligy. Později se jeho jméno začíná objevovat v playlistech renomovaných italských DJů čím dál tím častěji a Uto Karem se dostává do širšího podvědomí. Okolo roku 2005 už má jasno v tom, co chce v životě dělat – věnuje se hudbě na 100%, stává se žádaným Djem a začíná studovat obor audio inženýr, který o několik let později zdárně dokončuje. S diplomem na stěně zakládá roku 2007 vlastní label Agile records, jehož hlavním cílem je produkovat a podporovat kvalitní hudbu.Prodeje se daří, nové desky se jen hrnou a Uto Karem definuje svůj vlastní sound – špetka groovy, špetka techna, špetka vokálů a výsledkem jsou neskutečně zábavné a taneční skladby, ve kterých je krásně čitelný odkaz na dobu, kdy byly italské techno desky váženým a vyhledávaným artiklem, o který se sváděly nelítostné boje v obchodech s vinyly.

Mimochodem víte co mají společného Dubfire, Richie Hawtin, John Acquaviva, Marco Carola a Chris Liebing? Kromě tučných honorářů je to i obliba Uta Karema, jehož tracky se pravidelně objevují v setech těchto velikánů!Producent, DJ a majitel labelu Agile Recordings vás dokáže zaujmout netradičním deep technem i energickými funky smyčkami. Jeho tracky momentálně patří mezi žádané zboží na labelech M_nus, Sci+Tec, Plus 8, Tronic, Great Stuff a mnoha dalších.

Už víte, proč má tento Ital s anglickým humorem své zasloužené místo v line-upu Citadely?


Soundcloud: https://soundcloud.com/uto-karem

Aktuální Beatport chart: http://www.beatport.com/chart/wherever-the-bass-takes-me/133666

Adel
(Adéla Pšenčíková)
sobota 15. 12. 2012 08:00
Pšenčíková, Adéla . 2012. UTO KAREM – diplomovaný objev na Citadele. Vychytané.cz. [Online] 15. 12. 2012. [Citace: 2. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6258. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/UTO-KAREM-–-diplomovany-objev-na-Citadele
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.087s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.237.29.69
Serverový čas: čtvrtek 2. února 2023 01:45