Aktuální akce
úterý 31. března 2020
JEDEN SVĚT 2020 30.3. – 2.4.
21:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín

FILM: Hobit přichází do kin! Stojí za to jej vidět? Posuďte sami…

Pokud Vám něco říká jméno Peter Jackson, pak je pro Vás čtení následujícího preview nejspíš zbytečné. Pokud však váháte, pak vězte, že se jedná o mnohokrát oceněného režiséra, který stojí mimo jiné za tvorbou jednoho z nejočekávanějších a dost možná i jednoho z nejlepších filmů posledních let.
Přidat na Facebook
Hobit: Neočekávaná cesta

Na co se můžete těšit? V prvé řadě na fantastické pokračování veleúspěšné, celkem 17 Oscary ověnčené, trilogie Pán Prstenů. V něm se Bilbo Pytlík, docela obyčejný hobit z Kraje, vydá společně s družinou trpaslíků na dobrodružnou výpravu k Osamělé hoře. Svou nenápadností se pokusí o pomoc trpaslíkům v jejich snaze o znovudobytí dávno ztraceného království, v němž po staletí žili jejich předci a o získání obrovského pokladu, jež je hlídán nechvalně proslulým drakem.

Slovo pokračování lze však použít jen z hlediska umělecké tvorby. Chronologicky se děj našeho filmu řadí přibližně 60 let před začátek Tolkienova celosvětově nejznámějšího díla a diváci, kteří dříve Pána Prstenů viděli, tak mohou očekávat velmi zajímavé spojitosti.

Pokud nepatříte přímo mezi skalní fanoušky žánru fantasy, J.R.R.Tolkiena, hobitů, elfů, trpaslíků, kouzelníků a skřetů, pak vás ke zhlédnutí Hobita možná zláká například skvělé herecké obsazení.

Vynikající britský herec Ian McKellen v roli kouzelníka Gandalfa, který je známý nejen z předchozích filmů Petera Jacksona, ale třeba i ze série X-Men, a byl za své vynikající herecké výkony vyznamenám mimo jiné šlechtickým titulem. Téměř nestárnoucí a krásná Cate Blanchett. Hugo Weaving, mnohým nesmazatelně utkvělý v paměti jako drsný agent Smith z Matrixu. Devadesátiletá legenda světové kinematografie Christopher Lee, či hlavní roli ztvárňující Martin Freeman, kterého můžete znát například z minisérie Sherlock, kde hraje společně s Benedictem Cumberbatchem, jehož hlas bude v následujícím díle o hobitovi znít z tlamy nechvalně proslulého draka Šmaka.

To je jen zlomek herců, kteří Vás budou provázet dobrodružstvím po nádherné imaginární krajině zvané Štředozem, kterou si vůbec poprvé můžete dokonale vychutnat i prostřednictvím 3D technologie.

Ve filmu není nouze o napínavé dech beroucí momenty z knižní předlohy. Nechybí zde ani dokonale propracované vizuální efekty, tvořené těmi nejmodernějšími metodami a samozřejmostí jsou i úžasné přírodní scenérie Nového Zélandu, kde se film natáčel.
Vše navíc doprovází perfektně zpracovaný soundtrack, který byl vytvořen v celosvětově proslulém Abbey Road Studios, kde tvořili například i Beatles.

To vše na Vás čeká v první části trilogie Hobit, jež nese podtitul Neočekávaná cesta. Film můžete od středeční půlnoci zhlédnout v multikině Golden Apple Cinema a to v českém znění v klasické 2D i v již zmiňované 3D verzi, nebo ve 2D v originálním znění s českými titulky.

Brůňa
(Tomáš Bártek)
středa 12. 12. 2012 12:00
Bártek, Tomáš. 2012. FILM: Hobit přichází do kin! Stojí za to jej vidět? Posuďte sami…. Vychytané.cz. [Online] 12. 12. 2012. [Citace: 31. 3. 2020.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6253. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/FILM:-Hobit-prichazi-do-kin!-Stoji-za-to-jej-videt?-Posudte-sami…
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.091s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2020
Vaše IP: 3.235.66.217
Serverový čas: úterý 31. března 2020 17:24