Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

O.Children, post-punkový objev letošních ostrovů, se vrací do Prahy!

Podmanivý hlas Tobiase O'Kandi pohltí 11. února 2013 pražskou Akropoli.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
O. Children
pondělí 11. února 2013 21:00
(konec +- úterý 12. února 2013 04:00)
Palác Akropolis
Praha (CZ)
Chvíli to kolovalo jako šeptanda, pár postů na facebooku a nejasný pocit, jestli se opravdu někde psalo, že se tahle londýnská parta vrátí do Prahy. Mezitím je jako vůbec první kapelu potvrdil festival Pohoda, který se pyšní špičkovým výběrem nových kapel. Spekulace utínáme a potvrzujeme, že 11. února v pražském Paláci Akropolis vystoupí O.Children se svým aktuálním albem Apnea, které premiérově představila na United Islands České spořitelny 2012.

„Znějí jako záhrobní narozeninová párty kapela, která by se neztratila ani ve filmu Beetlejuice od Tima Burtona. Přiznávají, že mají ve své hudbě zarostlé silné post-punkové kořeny – komparace s Joy Division je tudíž asi nevyhnutelná, ale v jejich výrazu se dá rozpoznat mnohem víc popovějších poloh,“ napsal o londýnské kapele, která se v názvu inspirovala známou písní Nicka Cavea (a to poté, co byla přinucena si jméno změnit z původního – a přiznejme, že velmi pikiantního – Bono Must Die) Musicserver.V roce 2010 vydali debutové album, které v roce 2012 následovala „dvojka“ s názvem Apnea. Kapela se na něm stylově posunula a nikdo je už rozhodně nemůže s lehkostí zaškatulkovat někam do goth, post punk emo kapel. Nové album Apnea nadšeně recenzoval Kay Buriánek pro server protišedi.cz, kde mimo jiné prohlásil, že „Každej z jedenácti brilantních songů v sobě nese odkazy na něco, co formovalo náš vkus…. A to nejlepší nakonec. Chimera, jedenáctej track, je takovej mazec jako ty nejlepší věci na jedničce Editors, vlastně ještě lepší... Máte chuť dramaticky zatnout všechny svaly na těle a pokusit se máchat rukama, jako by to byla křídla, odlepit se od země, když přijde refrén, protože jste přesvědčený, že by to bylo přirozený. Posledních 35 vteřin s piano/synth motivem je jedno z nejhezčích míst, který jsem za posledních deset let slyšel. Díky za to, že to není průser. Díky za to, že to je masakr.“

O.Children vás dostanou. Nejen proto, že to napsal Kay Buriánek a dalších 50 novinářů, bloggerů a rádoby hudebních znalců. Dostanou vás prostě proto, že jsou dobrý. A na živo ještě lepší.

O.Children jsou:
Tobias O'Kandi, Gauthier Ajarrista, Harry James, Andrew Sleath

Odkazy:
Facebook: http://www.facebook.com/ochildren
Youtube: https://www.youtube.com/user/ochildrentv
Chimera: https://www.youtube.com/watch?v=oB6r2GtJ7DU

Dodala: Marie Jelínková / United Islands
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 11. 12. 2012 16:00
Chovancová, Michaela. 2012. O.Children, post-punkový objev letošních ostrovů, se vrací do Prahy!. Vychytané.cz. [Online] 11. 12. 2012. [Citace: 4. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6247. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/O.Children,-post-punkovy-objev-letosnich-ostrovu,-se-vraci-do-Prahy!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.068s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.80.119
Serverový čas: sobota 4. února 2023 17:21