Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

FLOW Special oldschool house vinyl edition v Roxy

Po jedenáctém letošním vydání pravidelné klubovky Flow věnovaném těm nejzajímavějším domácím talentům se prosincový díl ponese v pátek 14. 12. v ROXY v pro změnu lehce retrospektivním duchu.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Flow - Special oldschool house vinyl edition
pátek 14. prosince 2012 22:00
(konec +- sobota 15. prosince 2012 05:00)
Roxy
Praha (CZ)
Napovídá to jak podtitul Special oldschool house vinyl edition, tak především fakt, že se 14. 12. v ROXY objeví po boku rezidentů Fattyho M a Romana Raie jedna z největších tuzemských houseových legend DJ Pavel Bidlo a line up večera na hlavni stage doplní ikona pražského tanečního undergroundu DJ Groof.

Když přijde na party, kde se má "vzpomínat" na tuzemské houseové začátky a hrát převážně z vinylů, snad ani nepřipadá v úvahu, aby na ní chyběl Pavel Bidlo. Vždyť právě on společně s Loutkou a pár dalšími stál v devadesátých letech u zrodu české klubové kultury jako takové. Party, kde bylo tehdy v line upu jméno Pavel Bidlo, DJ Bidlo nebo (pro velké pamětníky) DJ 00BIDLOFX, byly v devadesátých letech pro všechny milovníky kvalitní house music jasnou volbou a Bidlovi mixy doslova hltal nejeden z nyní již zavedených českých DJs. Vyprávět by mohly kluby jako Radost FX, kde měl Pavel v druhé polovině 90. let rezidenturu, KD Ládví, Bunkr, Mišmaš nebo ROXY.Právě díky velkým akcím v ROXY nebo Ládví ale i díky dnes již kultovnímu agentuře Wax se Bidlo dostal do hledáčku zahraničních promotérů a měl možnost hrát pravidelně například v Holandsku, Německu, Anglii nebo USA, kam se na přelomu tisíciletí odstěhoval, strávil tam takřka celých deset let a zahrál si například v klubu Industry, na Hawaii, v San Francisku nebo v Kanadě.

Je nasnadě, že Bidlo, jehož renomé pobytem a zkušenostmi získanými v USA jenom vzrostlo, se i po návratu těší velkému zájmu clubberů a to nejen z řad pamětníků. Důvodem může být kromě Pavlova precizního stylu mixování i fakt, že nedá dopustit na původní house music, kterou umí zahrát jako nikdo jiný. Možná se tím nezavděčí masám, ale o to ani nejde.

Tím nejdůležitějším je pro něj prožitek z muziky a dobrá zábava atmosféra v klubu, což ostatně potvrzuje i rozhovor pro Pražský deník z roku 2011, kde mimo jiné řekl: "Stará house music funguje. Lidi tančí, baví se a to je dobře. S housem je to jako s BigBeatem. Nejvíc lidí má rádo ten původní, ten nový je moc nezajímá."

Tato slova ale nic nemění na tom, že Pavel Bidlo je především tvůrčím typem umělce, nebaví ho stát na jednom místě, místo toho preferuje posun, který lez vysledovat jak v jeho produkci tak v přístupu k mixování a celkové atmosféře v klubu. Ostatně obrázek si budete moci udělat sami už v pátek 14. 12. v ROXY na Flow s podtitulem Special oldschool house vinyl edition, kde Bidla na hlavní stage doplní rezidenti Roman Rai a Fatty M a také DJ Groof, jehož sety jsou typické zajímavými žánrovými přesahy.

VIDEO
Pavel Bidlo - rozhovor pro BPM: http://www.youtube.com/watch?v=3_omYMoKfiA

WEB
Pavel Bidlo Soundcloud: https://soundcloud.com/pavelbidlo
Pavel Bidlo - rozhovor pro Pražský deník: http://prazsky.denik.cz/kultura_region/dj-bidlo-se-vraci-na-misto-cinu20110418.html
FB Event: http://www.facebook.com/events/172357592907539/
ROXY: http://roxy.cz/

Dodal: Lukáš Kadeřábek / Roxy PR
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 10. 12. 2012 16:00
Chovancová, Michaela. 2012. FLOW Special oldschool house vinyl edition v Roxy. Vychytané.cz. [Online] 10. 12. 2012. [Citace: 22. 3. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6244. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/FLOW-Special-oldschool-house-vinyl-edition-v-Roxy
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.076s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.239.6.58
Serverový čas: středa 22. března 2023 07:29