Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Magické Vánoce opět na Vyšehradském adventu s Bárou Basikovou

Tento rok se bude v Praze podruhé konat unikátní akce Vyšehradský advent. Jedná se o vánoční festival plný tradic, zábavy a pohody, který se bude odehrávat v areálu historického Vyšehradu.
Přidat na Facebook
“Vyšehradský advent se setkal v minulém ročníku s velký ohlasem a navštívilo ho přes 16 tisíc návštěvníků. Rádi bychom i tento rok navázali na předešlý ročník a nabídli návštěvníkům možnost zastavit se v předvánočním shonu a vychutnat magickou sílu a klid tohoto místa, jenž je spjato s historií českých dějin. Umožní lidem utéct od hluku města a znovu objevit tak pozapomenuté kouzlo vánočního času”, říká Daniel Netušil z pořádající agentury DNA.

Advent na Vyšehradě se koná o třetím adventním víkendu 15. a 16.12., po celý den jsou připraveny různé vánoční atrakce pro všechny návštěvníky od malých až po seniory. Centrálním prostorem akce je plocha bývalé královské akropole s objektem Starého purkrabství, ve kterém se nachází mj. víceúčelový sál a restaurace.

Lidé si mohou užít vánoční jarmark, kejklíře, harmonikáře, komentované prohlídky vyšehradských památek, adventní koncerty, kostýmovou výstavu, divadelní představení, je zde i velmi bohatý program pro rodiny s děti. Budou si moc nakoupit netradiční dárky, ale sami jej také vyrobit či si společně zazpívat vánoční koledy třeba s Bárou Basikovou a dětmi z dětského souboru.

“Naším cílem je lidem pomoci polevit v předvánočním shonu, oprostit se od
přehnaného nakupování, uklízení a konzumování, a soustředit se na opravdové kouzlo Vánoc“, říká Daniel Netušil.

“Vyšehrad je místem s velkou symbolikou a pozoruhodnou historií spojenou s legendami z počátků českých dějin. Starodávné hradiště, poté barokní pevnost, dnes areál s nádherným parkem a národním pohřebištěm. Je to přívětivá a tajemná lokalita mnoha podob, a obzvlášť krásná v zimním období, kdy sem nedopadá rušnost a stres města. Kouzlo vánočního času zde dostane úplně jiný rozměr než v centru města,“ říká Ing. arch. Ondřej Šefců, odborný historický poradce.

Zdroj: TZ DN Agentrua
Lakina
(Lada Váňová)
čtvrtek 6. 12. 2012 08:00
Váňová, Lada. 2012. Magické Vánoce opět na Vyšehradském adventu s Bárou Basikovou. Vychytané.cz. [Online] 6. 12. 2012. [Citace: 1. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6240. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Magicke-Vanoce-opet-na-Vysehradskem-adventu-s-Barou-Basikovou
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.058s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.239.119.61
Serverový čas: středa 1. února 2023 10:11