Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

CLANNAD vystoupí ve velkém sále pražské Lucerny

Clannad je synonymem originální keltské hudby...
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
CLANNAD
úterý 12. února 2013 21:00
(konec +- středa 13. února 2013 01:00)
Lucerna - Velký sál
Praha (CZ)
JIŽ OD ROKU 1970 CLANNAD SKLÁDAJÍ VÝJIMEČNOU HUDBU, KTERÁ SPLÉTÁ TRADIČNÍ A MODERNÍ VLIVY A SPOJUJE MINULOST S BUDOUCNOSTÍ. VE SVÝCH nEZAPOMENUTELNÝCH MAGICKÝCH PÍSNÍCH OKOUZLUJÍ HYPNOTICKÝMI VOKÁLY A PODMANIVÝM ZVUKEM. SKUPINA CLANNAD DOPOSUD PRODALA PŘES 15 MILIONŮ DESEK PO CELÉM SVĚTĚ.

V průběhu let Clannad získali mnoho prestižních ocenění, včetně ceny časopisu „Billboard“ za skladbu roku 1992 nebo cenu Grammy v kategorii „Nejlepší New Age album“ za rok 1999. Ve svém rodném Irsku získali dvě ocenění za „Celoživotní přínos.“ Celosvětově uznávanou skupinu tvoří tři sourozenci a dva jejich strýčkové, kteří našli prvotní inspiraci v hudbě svého domova na dalekém severozápadním pobřeží Irska. Na jejich pátém a šestém albu na klávesy hrála mladší sestra Enya Brennan, která se poté věnovala své vlastní velmi úspěšné sólové kariéře.Prvním velkým zlomem v jejich hudební kariéře se stala skladba „Theme from Harry’s Game“, která si skvěle vedla v celé řadě evropských žebříčků a byla použita i v americké reklamní kampani pro Volkswagen. Clannad dále vytvořili hudbu pro populární televizní seriál „Robin ze Sherwoodu“ nebo pro fi lmy „Poslední Mohykán“ a „Vysoká hra patriotů“. Natočili také duet „In A Lifetime“ se zpěvákem Bonem ze skupiny U2.

Hudba skupiny Clannad je pozoruhodná nejenom svým obrovským komerčním úspěchem, ale také svým historickým přínosem irské kultuře. Fascinujícím faktem je, že co je dnes tak široce považováno za keltskou hudbu, bylo ve svých počátcích nazýváno „hudbou Clannad“.

Dodal: Petr Novák / Echo Promotion
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 5. 12. 2012 13:00
Chovancová, Michaela. 2012. CLANNAD vystoupí ve velkém sále pražské Lucerny. Vychytané.cz. [Online] 5. 12. 2012. [Citace: 3. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6227. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/CLANNAD-vystoupi-ve-velkem-sale-prazske-Lucerny
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.071s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.212.99.248
Serverový čas: pátek 3. února 2023 10:31