Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

ROXY bude 5. 12. patřit Nové generaci

Ve středu 5. prosince bude ROXY patřit nastupujícím talentům tuzemské alternativní scény!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
NOVÁ GENERACE
středa 5. prosince 2012 19:00
(konec +- čtvrtek 6. prosince 2012 01:00)
Roxy
Praha (CZ)
Právě tento den totiž v renomovaném pražském klubu odstartuje jedinečný projekt Nová generace, jež si klade za cíl dostat dostat nadějné české kapely a hudební projekty do širšího povědomí odborné i laické veřejnosti.

Pod titulem Nová generace tak vystoupí 5. prosince v ROXY Kittchen - lo-fi písničkář který loni nadchl svojí debutovou deskou Menu, písničkář a klavírista Oliver McGillicka kapela The Linings, jež vyhrála soutěž startér Radia Wave a několikrát se představila i německému publiku. Aby toho nebylo málo, můžete se navíc těšit také na vystoupení již zavedené kapely, jejíž jméno však zůstává pro tuto chvíli tajemstvím.„Novogenerační myšlenku jsme s naším pracovním týmem rozvíjeli po dobu několika měsíců. Došli jsme k závěru, že mladé kapely neví, jakým způsobem oslovovat kluby, pořadatele nebo media, často tak neumí plně využít svých možností,” přibližuje podstatu celého konceptu manažerka Šárka Vávrová a dodává: „Je na místě těmto talentům pomoci. V případě ‚Nové generace‘ se tedy nejedná o jednorázovou akci v rámci několika koncertů, je to dlouhodobý proces. Pražskými prosincovými koncerty vše nekončí, ale začíná. Chtěli bychom se stát pomyslným hybatelem tuzemské klubové scény.”Kromě již zmíněných koncertů se zjara příštího roku vydá ‚Nová generace‘ i mimo metropoli. Při sérii koncertů napříč republikou budou kromě již zmiňovaných interpretů, sdružených pod značkou ‚Nová generace‘, přizváni i vytipovaní mladí umělci dosud lokálního charakteru, kteří ve své tvorbě projevují pomyslný novogenerační cit.„V podzemí vznikla nová česká vlna a je na čase, nechat ji vybublat na povrch,“ tvrdí další ze zúčastněných, hudební publicista Lukáš Benda, který mladé interprety dlouhodobě prostřednictvím série článků ‚Nová generace‘ monitoruje. „Nezájem veřejnosti o mladé tuzemské projekty, jež se zformovaly mimo hlavní proud, je třeba ukončit přímou konfrontací. Aby česká scéna mohla žít a přežít, je třeba podporovat alternativu. Je třeba změnit vkus obyčejného hudebního konzumenta. Tím, že se ‚Nová generace‘ proti nikomu nevymezuje a zakládá si na žánrové pestrosti, nepochybuji o úspěchu celé naší mise.“

VIDEO
Kittchen – Mlhu: http://www.youtube.com/watch?&v=96f1E3NieAg
Oliver McGillick – Smile live: http://www.youtube.com/watch?v=o7dPV9Qz1sQ

WEB
Kittchen: http://bandzone.cz/kittchen
Oliver McGillick: http://bandzone.cz/olivermcgillick
The Linings: http://bandzone.cz/thelinings
FB Event: http://www.facebook.com/events/134326373382362/

ROXY: http://roxy.cz/

Dodal: Lukáš Kadeřábek / Roxy PR
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 29. 11. 2012 08:00
Chovancová, Michaela. 2012. ROXY bude 5. 12. patřit Nové generaci. Vychytané.cz. [Online] 29. 11. 2012. [Citace: 9. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6211. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/ROXY-bude-5.-12.-patrit-Nove-generaci
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.085s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 35.172.230.154
Serverový čas: čtvrtek 9. února 2023 12:32