Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Gábina Partyšová zahájila ve Slovanském domě výstavu fotografií

Dne 22. 11. bude ve Slovanském domě zahájena výstava, která představí návštěvníkům výběr dvoustran z knihy "Thus Spoke / Tak pravil LaChapelle" a seznámí je s nejzajímavějšími díly LaChapellovy tvorby. Tato výstava zde potrvá až do 22. 12. 2012.
Přidat na Facebook
Zahajovací vernisáže se ve Slovanském domě zúčastní samotný autor knihy Otto M. Urban a v průběhu slavnostního otevření zazpívá jako host zpěvačka Iva Frühlingová. Návštěvníci si přímo v pasáži Slovanského domu mohou až do ukončení výstavy zakoupit tuto knihu za zvýhodněnou cenu 1499 CZK!Kniha "Thus Spoke / Tak pravil LaChapelle" je první retrospektivou fotografovy dosavadní tvorby a je tak svým způsobem výjimečná. Obvykle se výstav, či monografií, mapujících umělcovu dráhu, dočkáme v lepším případě až na sklonku umělcovy tvorby či života. Tato obrazová publikace nicméně poskytuje pohled na umělcovu třicetiletou fotografickou kariéru, aniž by tím cokoliv uzavírala a rozhodně stojí za zhlédnutí.

Americký fotograf David LaChapelle patří mezi nejvýznamnější světové fotografy. Jeho tvorba ovlivnila desítky dalších autorů a LaChapelle si postupně vytvořil svůj nezaměnitelný a na první pohled rozpoznatelný styl přetékající barvami, emocemi a spoustou skrytých detailů, lákajících pozorného diváka k zamyšlení. Tento významný umělec pracuje v oblasti módy, reklamy, portrétní a výtvarné fotografie. Je známý svým surrealismem, jedinečností a stylem využívajícím nadsázku. David LaChapelle začínal v 80. letech jako fotograf slavných osobností pro časopis Interview Andyho Warhola. Portrétoval známé osobnosti, jako jsou například Marilyn Manson, Naomi Campbell, David Beckham, modelka Pamela Anderson, americký herec Leonardo DiCaprio a mnoho dalších. Ve svých dílech se zabývá zvrhlostí a groteskností dnešní kultury, inspiruje se Warholem, výjevy ze života Krista, básníkem Williamem Blakem nebo Michelangelovými freskami v Sixtinské kapli. Kritizuje konzumní materialismus, zánik víry a tradic nebo nesmyslnost válek. V období 2009 - 2011 téměř opustil prostor módy a reklamy a vrátil se ke svým uměleckým počátkům a k volné tvorbě.

Zdroj: TZ Blue Gekko
Lakina
(Lada Váňová)
pátek 23. 11. 2012 08:00
Váňová, Lada. 2012. Gábina Partyšová zahájila ve Slovanském domě výstavu fotografií. Vychytané.cz. [Online] 23. 11. 2012. [Citace: 30. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6207. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Gabina-Partysova-zahajila-ve-Slovanskem-dome-vystavu-fotografii
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.135s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.229.119.176
Serverový čas: středa 30. listopadu 2022 01:18