Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

FILM: "Střed Středozemě" uvádí premiéru Hobita

Novozélandský Wellington ovládla ve středu hobití mánie.
Přidat na Facebook
Režisér Peter Jackson, herci, herečky i fanoušci přijeli na světovou premiéru prvního dílu velkofilmu Hobit, který je největší filmovou událostí v dějinách země. Novozélandská televize dokonce uvedla předpověď počasí v elfštině, což je fiktivní jazyk z Hobita.

Metropole Wellington se přejmenovala na "Střed Středozemě" a vyhradila v přepočtu asi 18 miliónů korun na oslavy spojené s filmem. Kino Embassy Theatre si pro premiéru osobně vybral režisér Peter Jackson a také se na premiéru jako první dostavil v doprovodu své dcery Katie, která prý na příbězích J.R.R. Tolkiena vyrůstala.Po něm dorazily i herecké hvězdy - po červeném koberci se prošli Elijah Wood, Martin Freeman, Richard Armitage, Cate Blanchettová a další.

Podle některých odhadů vyjde do ulic oslavovat až 100 000 lidí. Mnozí z fandů mají masky a kostýmy, někteří dokonce spali na ulici před kinem, aby si zajistili dobrá místa u červeného koberce, uvedla BBC.Město je plné obřích soch Gandalfa či Gluma a představitel Hobita Martin Freeman pronikl na billboardy, mince, známky i na letadla jedné novozélandské společnosti.

Peter Jackson se těsně před premiérou přiznal, že je nervózní z toho, jak lidé film přijmou. "Nikdy nic není perfektní a nebude perfektní. Byla by chyba, kdybyste řekli: Končíme, protože jsme udělali dokonalý film," uvedl režisér.Hobit mění ekonomiku země
Hobit je tak obrovskou investicí, že dokonce hýbal s kurzem novozélandské měny. Odhaduje se, že celkově do země přinesl jednu miliardu amerických dolarů. Patrně také způsobí ohromný rozvoj turistiky. Manažer Tony Everitt řekl BBC, že kvůli sérii hobitích filmů se očekává nárůst příjmů z turistiky asi o 400 miliónů dolarů ročně.

První díl Hobita půjde do českých kin 13. prosince 2012, druhý v prosinci 2013. Oficiální názvy zní The Hobbit: An Unexpected Journey (Hobit: Neočekávaná cesta) a The Hobbit: There and Back Again (Hobit: Tam a zase zpátky). Čeká se i na třetí díl.

Zdroj článku: Novinky.cz
Zdroj videa: youtube.com
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 28. 11. 2012 11:00
Chovancová, Michaela. 2012. FILM: "Střed Středozemě" uvádí premiéru Hobita. Vychytané.cz. [Online] 28. 11. 2012. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6203. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/FILM:-_Stred-Stredozeme_-uvadi-premieru-Hobita
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.091s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.77.106
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 16:45