Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Studenti a letošní nejoblíbenější pochod!

Pro všechny nadšence turistiky, ranního vstávání, bahenních koupelí, klíšťat a nekonečných nekončících túr aneb kdo z vás tam byl? :D
Přidat na Facebook
//anketa-26//I. „Jak již bývá u nás na Univerzitě zvykem, jsou květnové dny nejen ve znamení zápočtů zkoušek a jiných nepopulárních povinností, ale i ve znamení rozkvetlých třešní, schůzek pod nimi a procházkami probouzející se jarní přírodou..“

Krásný jarní úvodník, že? Ovšem pro každoroční pochod studentů univerzity, kteří si bláhově nebo z nutnosti zapsali nějakou sportovní aktivitu a pochod je nejzábavnější částí potřebnou k zápočtu plus odchozené účasti za celý semestr!

Úvodní instrukce pokračují přáním milé procházky v přírodě, bez značení, takže bez šance návratu pokud ztratíte hlavní dav. A tuto trasu dokonce absolvovala i speciální základní škola a zvládla ji prý jak traťově tak fyzicky bez problémů!
Tak jsme se studentíci krásně hned zrána prošli v dešti, „students in the rain“! :D

II. „etapa lesní - ..zpevněná cesta.. - ..křižovatka lesních cest.. - ..odbočit do kaňonu.. - ..krmelec.. -..okraj lesa..“

Instrukce byly opravdu podrobné, zmiňuji tu jen některé, byli jsme upozorněni na AUTA, na ZPEVNĚNOU CESTU, že nemáme odbočovat a tak :)

Lesní etapa to vážně byla a dlouhá a mokrá a bahnitá, zpevněná cesta byla asi jen asfaltová bo co se kdy zpevnilo, rozpevnil náš ranní kamarád déšť! :) Křižovatek spousta a těch prošlapaných taky, kaňon se asi schoval v mlze a dešti a nebo v bahně, krmelec byl na každém rohu i ty dávno zapomenuté a stoupání vzhůru společně s okrajem lesa znamenalo nechutně dlouhý kopec v blátě a pak přechod na mokrou trávu, což by lesem trvalo třetinu času. A tam už nás vítali slečny za mřížemi :)

III. „etapa Lhotská“
Sámoška a kostel!

IV. „etapa pravdy.. - ..obec Šarovy.. - ..nejvyježděnější cesta do kopce.. - ..cesta mírně klesá.. - ..mírně stoupáme.. - ..křižovatka lesních cest trojúhelníkového tvaru.. - ..“

Nejvyježděnější cesta do kopce znamenalo asi dvojnásobek cesty od Prioru ke svahu, stejný úhel, místy prudší v dost kluzkém terénu! Mírné klesání nikdo nezaznamenal, mírné stoupání bylo většinu cesty, jen se z mírně často stávalo prudce, a trojúhelníková křižovatka tam opravdu byla..pod tím ostatním nánosem..

V. „etapa vycházková - ..Dále po asfaltce po hřebenu pozpevněné lesní cestě nikde neodbočujeme (krásná procházka lesem, v závěru i krásné výhledy - užívejte si to - pokud ještě můžete)..“

Asi po pěti hodinách chůze by procházka bodla?.. Nebodla! Užívat si to? Můžeme? Nemůžeme! Necítíte nohy i když máte speciální sportovní obuv, která kdysi bývala černá a ty džíny džínové, ale teď jsou hnědé a pocákané, triko propocené, po dešti a v zimě ideální kamarád pro chřipku! Ale pilujete motoriku, pravá, levá a pravá, levá.. víc váš mozek nestíhá..

VI. „etapa vyhlídková - po asfaltové cestě pořád z kopce dolů (pokud máte mlhu před očima vnímejte krásné rozhledy, pokud máte zamlženo pozor nezakopněte) až mezi domy - stopka, zrcadlo - vlevo po 78,5 m odbočit před zastávkou na most přes potok směr fotbalové hřiště..“

Podle poznámek se asi očekávalo, že v téhle fázi budeme více než unavení a byla očekávána i nevolnost a potíže s „mlhou“! Jedna slečna to asi vzala doslova.. musela ji odvézt jedna z kontrol..

Konec? Ani náhodou! Ještě závěrečné 2 km okolo krematoria, po celou cestu do kopce.. Pokud jste nestihli bus, tak vás čekal ještě 1,5 km ladně k budově U2!

Citované pasáže jsem si půjčila z instrukcí, které všichni zúčastnění dostali!

Všichni jsme si vyzkoušeli, jak se mají vojáci a taky lesní zvěř, jak se umíte tvářit po více než asi 20 km (více více), kreativitu nadávek, co způsobuje fyzická únava a jak jsme všichni měkký! A taky že máme všichni velmi špatný odhad, když už jste si mysleli, že už prostě musí být konec, tak jste byli ani ne v půlce.

No, nepodařilo se mi zjistit délku trasy, ale už mi to moc nemyslí a taky vidím tu mlhu.. wopji wt úfkpzhp.. (pozn. red.: autorka nedokončila článek - asi tušíme proč..)
Teréz
(Tereza Kabrdová)
pátek 11. 5. 2007 08:00
Kabrdová, Tereza. 2007. Studenti a letošní nejoblíbenější pochod!. Vychytané.cz. [Online] 11. 5. 2007. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=620. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Studenti-a-letosni-nejoblibenejsi-pochod!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.083s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.238.72.180
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 00:50