Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Lenka Dusilová a Markéta Vacovská na ostří nože!

Pražské Teatro NoD uvede ve dnech 2.- 3. a 6. prosince pražskou premiéru projektu souboru světového formátu Spitfire Company, který připravili společně se zpěvačkou Lenkou Dusilovou a tanečnicí Markétou Vacovskou.
Přidat na Facebook
Projekt One Step Before the Fall je inspirován životem legendárního boxera Muhammada Aliho, od něhož čerpá témata vyčerpání, Parkinsonovy nemoci, boje a fyzické síly.

Project One Step Before the Fall režijně vede umělecký šéf Spitfire Company Petr Boháč, jehož poslední režie 13. měsíc / Requiem za Bruna Schulze a Nedotknutelní byly přijaty u kritické i divácké obce nadšeně i kontroverzně, a to nejen v České republice, ale i v Polsku či v Makedonii. Spitfire Company se dlouhodobě pohybují v oblasti fyzického a tanečního divadla, které v sobě zahrnuje i prvky činoherní. Na české divadelní scéně jsou již několik let naprosto ojedinělým a originálním souborem, který tvoří důležitou součást české divadelní a taneční nezávislé scény.

,,Na tomto projektu se všichni učíme tvořit koalice, partnerství a koprodukce. Možná to bude v budoucnu jedna z mála možností, jak uskutečnit zajímavé a náročnější projekty. Lenka Dusilová a Markéta Vacovská, obě originální a fenomenální umělkyně, finanční i produkční podpora Studia Damúza, Roxy / NoD, HAMU, Divadlo Uffo a jeho velkorysá finanční i rezidenční podpora, to jsou všechno subjekty, bez nichž by Spitfire Company tento projekt nemohl uskutečnit.”, upozorňuje Petr Boháč.

Spolupráce s Lenkou Dusilovou, zpěvačkou, která se už několik let pohybuje na scéně české populární hudby a zároveň si s každou svou deskou dokáže uchovat svůj osobitý výraz, byla dlouholetým záměrem jak Spitfire Company, tak Lenky Dusilové, která už v minulosti na několika divadelních projektech úspěšně spolupracovala. ,,Lenka Dusilová svým zpěvem a hudbou, kterou tvoří na živo, mi dodává sílu i potřebnou vůli, bez níž bych nedošla do závěrečných kol toho šíleného tanečně-boxerského zápasu”, říká performerka a tanečnice Markéta Vacovská.

Pro Markétu Vacovskou není tento projekt první spoluprácí se Spitfire Company; excelovala jak v roli Milady Horákové v site-specific s názvem Procesy, tak i v roli Josefiny ve vztahovém trojúhelníku Nedotknutelní. Adam Halaš, umělecký šéf NoD a vedoucí Katedry pantomimy HAMU vysvětluje:

,,Projekt One Step Before the Fall je absolventské představení Markéty Vacovské na HAMU, což na jedné straně znamená konec jedné její důležité životní etapy, ale je i obrovským krokem kupředu v její herecké i osobní transformaci. V rámci Spitfire Company dokázala Markéta vyhranit svůj styl. Toto představení má velký potenciál nastartovat její další profesionální cestu v oblasti fyzického a pohybového divadla. Kombinace její osoby jako solového tanečníka s profesionálním hudebníkem je nesmírně zajímavá a téma, které si Spitfire Company vybrali, není abstraktním tématem, ale pomerně aktualní metaforou současného chaosu kolem nás.”

Projekt vzniká za produkční podpory Studia Damúza o.s.a rezidentní podpory nového trutnovského kulturního prostoru Uffo, které se zaměřuje na progresivní dramaturgii v oblasti divadla, hudby, výtvarného umění, ale i dalších uměleckých žánrů, především současného cirkusu. Zde se také uskuteční světová premiéra 29. listopadu.

Pražská premiéra a reprízy se odehrají v Teatru NoD 2., 3. a 6. prosince od 20:00. Vstupenky v ceně 250 Kč a 150 Kč pro studenty lze koupit v sítích SMS Ticket, Ticketportal a každý všední den od 16 do 20 hodin v NoD.Dodala: Šárka Maroušková / PR NoD
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 27. 11. 2012 08:00
Chovancová, Michaela. 2012. Lenka Dusilová a Markéta Vacovská na ostří nože!. Vychytané.cz. [Online] 27. 11. 2012. [Citace: 27. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6196. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Lenka-Dusilova-a-Marketa-Vacovska-na-ostri-noze!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.068s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.239.75.52
Serverový čas: neděle 27. listopadu 2022 14:06