Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Oscar Mulero: „Své pocity dávám najevo skrz hudbu.“

Techno d'Artagnan s potetovanými pažemi, který již více než 20 let prezentuje originální temný sound, jež ovlivnil i mnoho slovenských a českých DJů a návštěvníků parties. Revoltující umělec jehož hudba má poselství a který se svá vystoupení snaží ozvláštnit na míru ušitou performance – to je Oscar Mulero.
Přidat na Facebook
Španělsko již několik let upadá do recese, což ovlivňuje všechny sféry běžného života i umění... jak to působí na tebe? Zajímáš se vlastně o politiku?

O politiku se nezajímám a politikům nevěřím, ale celkové dění na mě samozřejmě dolíhá...

Projevilo se to nějak i na tvém posledním albu s příznačným názvem Black Propaganda?

Přesně tak! Své pocity dávám najevo skrz hudbu, takže Black propaganda je odrazem mých každodenních vjemů. Konceptem celého alba je snaha demonstrovat lidem jak může být s informacemi manipulováno a jak je v dnešní době jednoduché obrátit pravdu nebo lež na svou stranu.

Zdá se mi, že jsi v rámci nového alba lehce upustil od svého typického soundu...

Do určité míry ano, protože moderní techno sound je pro mě velmi zajímavý - chtěl jsem se k němu přiblížit a posunout se tak zase o kus dál. Dlouhé roky jsem byl tak trochu na jednom místě a teď cítím, že je ten správný čas, abych se posunul dál.Popsal bys prosím jakým způsobem jsi onoho „moderního soundu“ snažíš dosáhnout?

Pracuji s menším počtem elementů, které se snažím komplexněji rozvíjet. Víc pracuji s efekty jako jsou reverb a delay a došlo i ke snížení BPM. Svůj „dark and rough“ rukopis se však snažím stále zachovat.

Před pár lety se mluvilo o tom, že techno míří do undergroundu, teď se zase ozývají hlasy, že techno je na vzestupu. Jak to vidíš ty?

Techno si zřejmě prošlo jakousi krizí, ale když se teď podíváš na klub jako je třeba Berghain nebo když si poslechneš tvorbu lidí jako jsou Shifted, Developer, Xhin, DVS1,Tommy Four Seven, tak zjistíš, že techno má pořád lidem co nabídnout.

Takže budoucnost techna vidíš optimisticky?

Hodně optimisticky! Existují nové techno kluby, noví talentovaní producenti i DJové... všechno je to na dobré cestě.

Jaký máš osobní přístup k produkci – považuješ se za perfekcionistu?

Jsem normální týpek co se snaží dělat hratelné tracky, které ještě nikdy nikdo nestvořil. Práci ve studiu si užívám stejně jako DJing. Jsem rád, když jsem se svou hudbou spokojený, takže pokud je to znamení perfekcionismu - jsem perfekcionista.Na čem teď děláš?

Makám na remixech již zmíněného nového alba s producenty jako jsou Lucy, Shifted, Perc, Orphx a taky vydávám nové EP Go Hiyamy.

Řekni nám více o svém projektu Light & Dark AV set, který je ve tvých propagačních materiálech popsán jako „naprostý audiovizuální zážitek“.

Pracoval jsem na tomto projektu s klukama z Fium Foto a dávali jsme jej dohromady několik měsíců. Je to zhruba čtyři hodiny trvající vizuální show, během které hraji na živo. Letos jsme s tímto projektem objeli několik španělských festivalů a nyní pracujeme na klubové adaptaci.

Pojďme si říct něco o tvém alter egu Dr. Smoke...

Dr. Smoke hraje sety jinak, ale pořád je to techno (haha).

V jednom rozhovoru jsi uvedl, že bys občas raději více produkoval „poslechovější“ skladby. Co ti v tom brání?

Teď už nic, protože jsem si nastavil jasné mantinely. Když dělám na albu, tak chci, aby fungovalo jako komplexní struktura, takže do něj zakomponuji i poslechovky. Jakmile se ale jedná jen o obyčejné releasy, musí to mít vždy taneční potenciál.

Umíš si v dnešní době užít party stejně jako před 20 lety?

To si piš! Je to moje práce, kterou miluji!

Rozhovor připravil v srpnu 2012 Nois


Zdroj: TZ Apokalypsa
Adel
(Adéla Pšenčíková)
pondělí 19. 11. 2012 08:00
Pšenčíková, Adéla . 2012. Oscar Mulero: „Své pocity dávám najevo skrz hudbu.“. Vychytané.cz. [Online] 19. 11. 2012. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6172. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Oscar-Mulero:-„Sve-pocity-davam-najevo-skrz-hudbu.“
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.092s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 100.24.118.144
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 02:22