Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Klaudia Gawlas: „DJing je cesta a ne cíl.“

Německá techno dračice odpovídá na pět otázek před největší česko-slovenskou událostí tohoto roku – Apokalypsou, na jejímž hlavním pódiu se již brzo představí.
Přidat na Facebook
Co tě přivedlo k technu?

Poprvé jsem přišla do kontaktu s techno hudbou když mi bylo třináct a okamžitě jsem věděla, že tenhle je mému srdci nejbližší. Dospívala jsem v době, kdy nebyl internet, takže přísun nové hudby byl pro mě hodně omezený. Logicky jsem proto od svých patnácti let začala chodit klubů a jednoho dne jsem se dostala na monstrózní techno party. Od té doby je ze mě regulérní raverka. Později jsem se na rok přestěhovala do USA, kde jsem přičuchla k Djingu, takže pak už to šlo rychle…

Tam jsi prý ale byla v kontaktu spíše s hip-hopovými DJs…

Ano, nejdřív jsem se učila scratchovat a míchat hip-hop. Hraní z gramofonů mě fakt bavilo, takže jsem chtěla naplno využít jejich potenciál. Užívala jsem si odlišný styl mixování než je u techna, ale brzy jsem zjistila, že rovné beaty jsou mi bližší.

Do Ameriky jsem přišla studovat, zlepšit si angličtinu a najít smysl svého života a ten jsem postupem času našla v hudbě.Jak se ti daří v oblasti produkce?

Počínaje tímto rokem se podílím na chodu labelu Masters od Disaster společně s Ericem Sneem. Čas od času pod touto značkou vydám nějaký track a snažím se podporovat i nová jména. Můj poslední release se jmenuje Bubbles EP a spolupracovala jsem na něm právě s Ericem.

Co je tvým cílem?

Chtěla bych vidět, jak se elektronická taneční scéna stále rozrůstá a objevují se na ní noví lidé a umělci. Na světě stále existuje mnoho míst, do kterých naše hudba nepronikla a možná je na čase trochu tomu pomoci. Djing považuji za jakousi cestu a ne cíl.

Obligátní otázka na závěr – kočky nebo psi?

Miluji oboje, ale vyrůstala jsem se psy, takže preferuji je.

Každopádně zvířata miluji a mrzí mě, že teď žádné nemám. Nicméně trávím na cestách tolik času, že by mi bylo líto nechávat je doma o samotě.

Set Klaudia Gawlas : http://www.youtube.com/watch?v=g6mWFCUbXsQ&feature=related

Videozdravice Klaudia Gawlas : http://www.youtube.com/watch?v=1u_amJHm3fo


Zdroj: TZ Apokalypsa
Adel
(Adéla Pšenčíková)
neděle 18. 11. 2012 08:00
Pšenčíková, Adéla . 2012. Klaudia Gawlas: „DJing je cesta a ne cíl.“. Vychytané.cz. [Online] 18. 11. 2012. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6167. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Klaudia-Gawlas:-„DJing-je-cesta-a-ne-cil.“
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.136s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.77.106
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 07:28