Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Jan Budař a Eliščin Band už příští týden v ROXY

Pokřtí tu nové album Lehce probuzený
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Jan Budař a Eliščin Band
středa 21. listopadu 2012 21:00
(konec +- čtvrtek 22. listopadu 2012 04:00)
Roxy
Praha (CZ)
Již příští středu 21. 11. vystoupí Jan Budař a Eliščin Band v pražské ROXY, kde na svém prvním velkém pražském koncertě po více než dvou letech představí nové album Lehce probuzený. Vystoupení, které ne náhodou proběhne přesně měsíc před koncem světa podle Mayského kalendáře, navíc svou přítomností ozvláštní také herečka Eva Holubová a světově uznávaný choreograf a tanečník Yemi, jež album slavnostně pokřtí.

"To číslo se mi líbí a taky by měl být 21.prosince 2012 konec světa, takže jsme si řekli, že každého 21. dne v měsíci uděláme nějakou akci spojenou s naší deskou, aby se všichni ještě trochu pobavili, když už to má v prosinci skončit," vysvětluje Jan Budař, proč takřka všechny aktivity související s novým albem provází číslo 21.

Nové album, které vyšlo čtyři roky po desce Proměna, je podle Budařova názoru hned z několika důvodů speciální. "Každá deska je tak nějak přelomová, protože zachycuje určité období, které se už nikdy nebude opakovat. A album Lehce probuzený má hned několik výjimečných aspektů. Objeví se na něm nikdy nevydaná verze písně Milování z filmu Nuda v Brně, taky píseň Když zavřu oči, která původně vznikla pro film Protektor, ale nakonec se v něm neobjevila, a taky na něm najdete píseň Lidice, která byla napsaná pro stejnojmenný film."Populární herec a - jak jeho hudební tvorba dokazuje - také velmi dobrý písničkář nahrál novinku stejně jako předchozí alba Proměna (2008) a Uletěl orlovi (2006) společně s Eliščiným Bandem, který funguje ve složení Petra Eliška Malíšková, Adam Koller, Roman Jedlička, Vít Kořínek a Tomáš Hanzlíček. Jak je ale u Budaře a Eliščina Bandu zvykem, i na desce Lehce probuzený se podílela řada hostů jako skladatel David Smečka nebo zpěvačky Elena Sonenshine, Emma Smetana, Andrea Buršová a Zuzana Gamboa.

Na hosty samozřejmě nebude chudý ani pražský křest. Konkrétně se můžeme těšit na přítomnost herečky Evy Holubové a renomovaného choreografa a tanečníka Yemiho, kteří se společně zhostí slavnostního křtu a zatančí speciální choreografii k písni The Tap Tap Orchestra Konec světa zrušeno, již zahraje Eliščin Band veřejně vůbec poprvé. Dalším hostem pak bude jedna z nejlepších jazzových zpěvaček Elena Sonenshine, která zazpívá píseň Odpouštím. Chybět nebude ani talentovaná zpěvačka Zuzana Gamboa, jež si s Honzou Budařem střihne duet Když zavřu oči.

Z žánrového hlediska nás 21. 11. v ROXY čeká koncert pohybující se někde na pomezí rockového písničkářství a šansonu. V případě Jana Budaře je navíc třeba počítat také s přidanou hodnotou v podobě různých vtipných historek a podobných vylomenin. Ostatně sympatický nadhled, smysl pro humor a schopnost sebeironie, jsou charakteristické jak pro jeho herectví, tak pro písně Eliščina Bandu.Nový materiál, jak podotýká Josef Rauvolf ve své recenzi pro ČT 24, je navíc dosud tím nejlepším, co Budař a Eliščin Band společně vytvořili: "Když dosavadní Budařovy počiny položíme vedle sebe, vidíme, jak se desku od desky zlepšuje – říká se tomu, možná poněkud klišovitě, že nachází svůj hlas. Samozřejmě že tomu tak je, a to nejen hudebně, ale i textařsky, nemluvě o pěveckém projevu…. Janu Budařovi se podařilo složit a nahrát zatím nejvydařenější album, a to i díky své kapele. A my teď jen můžeme doufat, že tyto inteligentní písničky uslyšíme nejen z desky, ale že si jich všimnou i rozhlasoví dramaturgové, svými kvalitami totiž vysoce převyšují většinu plytkého domácího popu."

Lepší doporučení k návštěvě koncertu, který proběhne 21. 11. v pražské ROXY snad už ani netřeba. Pokud tedy patříte mezi příznivce kvalitní tuzemské muziky, která má opravdu co říct nebo byste si naopak rádi konfrontovali svůj vlastní názor s dojmy renomovaného kritika či se chcete jen dobře a inteligentně pobavit, měl by pro vás být první velký pražský koncert po více než dvou letech Jana Budaře a Eliščina Bandu jasnou volbou!

WEB
Jan Budař: http://www.janbudar.cz/
FB event: http://www.facebook.com/events/375761535806937
ROXY: http://roxy.cz/
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 14. 11. 2012 17:00
Chovancová, Michaela. 2012. Jan Budař a Eliščin Band už příští týden v ROXY. Vychytané.cz. [Online] 14. 11. 2012. [Citace: 5. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6159. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Jan-Budar-a-Eliscin-Band-uz-pristi-tyden-v-ROXY
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.113s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.136.189
Serverový čas: pondělí 5. prosince 2022 13:03