Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Petra Měchurová se zúčastnila nejprestižnější kadeřnické přehlídky!

Pokud se někdo domníval, že vrchol profesní kariéry Petry Měchurové nastal v okamžiku, kdy jako první žena na světě získala kadeřnického Oskara neboli cenu AIPP Grand Trophy, byl na omylu. Naopak její dráha uznávané světové kadeřnice se od roku 2009 neustále rozvíjí a letošek lze považovat za další z vrcholů.
Přidat na Facebook
I když se Petra každoročně účastní mnoha předních kadeřnických festivalů a veletrhů, říjnová účast na jubilejním 30. ročníku prestižní The Alternative Hair Show v Londýně byla potvrzením jejího mezinárodního renomé. Jeden z nejuznávanějších kadeřnických časopisů na světě, španělský Estetica Modacabello, ji zařadil mezi patnáct největších světových inspirací spolu se jmény jako Trevor Sorbie, Tony Rizzo či Klaus Peter Ochs.

Jako žena-kadeřnice patří Petra Měchurová k jedněm z mála, kterým se podařilo prosadit na mezinárodní scéně a získat řadu ocenění. Díky svému umu, kreativitě i nárokům na svou práci má její jméno renomé a mezinárodní zvuk, díky němuž se účastní předních kadeřnických festivalů po celém světě, školí zahraniční kadeřníky, fotí kolekce pro L´Oréal či působí jako kreativní ředitelka Haute Coiffure Francaise v ČR. Doma se vyjma práce ve svém salónu, který sídlí v centru Prahy v Králodvorské ulici, věnuje také vzdělávání a rozvoji mladých kadeřníků a kadeřnic v rámci školícího centra Academy Lab Petra Měchurová.Jubilejní 30. ročník Alternative Hair Show se nesl v duchu oslavy kadeřnických legend a právě bloku s podtitulem Legends se zúčastnila Petra Měchurová a spolu s ní ti nejlepší z momentální kadeřnické špičky. 20 týmů z jedenácti zemí představilo svou unikátní interpretaci legendami, která se nesla v duchu definitivní inspirace pro večerní účes.

Petra jako vždy vyjma kreativního pojetí uplatnila i vlastní choreografii a jejím tématem se staly myšlenky polapené v budoucnosti – málo si hledíme toho, co bylo, odkud jsme vzešli, a hledáme legendy budoucnosti, zatímco minulost jich je plná. Oblečení modelek bylo šedé a zároveň snové a nadýchané, Petra pak v rámci kolekce nazvané Vivat Legends (Sláva legendám) v minimalistickém a moderním pojetí zpracovala účesy Hollywoodu v době jeho největší slávy i krátké střihy samotného Sassoona, aneb Vidal Sassoon á la Petra Měchurová, jak sama řekla. Ozvěny legend minulosti byly zobrazeny pomocí návratu z budoucnosti, modelky se představily za rychlé hudby s futuristickými konstrukcemi na hlavě, které si poté sundaly. Tikání hodin publikum přeneslo do minulosti a za hudby Jimiho Hendrixe plně vynikly Petřiny účesy, které se nonšalantně poklonily zlatým šedesátým létům.

Zdroj: TZ Blue Gekko
Lakina
(Lada Váňová)
čtvrtek 1. 11. 2012 08:00
Váňová, Lada. 2012. Petra Měchurová se zúčastnila nejprestižnější kadeřnické přehlídky!. Vychytané.cz. [Online] 1. 11. 2012. [Citace: 5. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6151. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Petra-Mechurova-se-zucastnila-nejprestiznejsi-kadernicke-prehlidky!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.089s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 35.172.111.47
Serverový čas: pondělí 5. června 2023 18:45