Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Znamení v kolektivu

Jak si rozumíte se svými kolegy v práci? Je vám blbě jenom, když ráno vstanete a uvědomíte si, že musíte zase mezi tu bandu troubů, nebo naopak vcházíte na pracoviště s úsměvem a s vervou všechny zdravíte.
Přidat na Facebook
Víte že, atmosféra, která vládne ve vašem kolektivu, může být ovlivněna znameními? A právě znamení se dělí do čtyř živlů a ty mají odlišné charaktery. Voda jsou emoce, oheň vášeň a kreativita, vzduch intelekt a ideály, země praktično a materiálno.

Ohniví kolektiv – znamení: beran, lev, střelec
Rysy: kreativita, nadšení, vášeň

V takovém kolektivu převládá optimismus, nadšení, přímost. Tato znamení vyzařují energii, jsou důrazná, aktivní a kreativní. Občas jako byste se ocitli mezi malými dětmi. Dokážou se totiž rozzlobit pro pytlovinu. Ale ze špatných situací umí hodně vytěžit. Dá se říct, že krize v nich probouzejí kreativitu. Jsou bojovní a vůdčí. Od vás očekávají velkorysost a loajalitu.
Občas dokáží udělat z komára velblouda a ztropit ohromnou scénu. Taky nemají dostatek citu pro detaily. Koukají se rádi do budoucnosti, plánují a sní. Nesnášejí dlouhá jednání.
Potkat je můžete u filmu, divadla, televize a v reklamě. Jsou dobrými právníky a učiteli.

Vzdušný kolektiv – znamení: blíženci, váhy, vodnář
Rysy: inteligence, komunikace, ideály

Tahle skupinka je všestranná a přemýšlivá. Intelekt, logika, bystrost, brilantní nápady a komunikace, to z nich přímo srší. Jsou to lidé přátelští a společenští. Ostatní se vedle nich mohou cítit trochu opoždění, zvláště když začnou mluvit. Vzdušná znamení jsou mistry v argumentaci. A pokud nemají, dokáží vás přesvědčit, že jejich pravda je to pravé ořechové. Slušnost a etika je na prvním místě. A když vznikne konflikt, snaží se vyslechnout i druhou stranu. Neustále se zdokonalují ve své práci. Bohužel i když teorie vypadá lákavě, nedokáží svá úžasná řešení někdy hodit do praxe. Postrádají přirozenou spontánnost. Potřebují neustále situace prozkoumávat a analyzovat. V citlivých situacích více používají logiku. Mohou působit odtažitě až chladnokrevně. Nedokáží mluvit o svých citech. Věda a výzkum, medicína, to jim sedí. Vše kolem počítačů a techniky. Jsou dobrými spisovateli a novináři. Ale potřebují dostatek svobody.

Vodní kolektiv – znamení: rak, štír, ryba
Rysy: emoce, empatie, pomalost

Kladou velký důraz na osobní vztahy. Jejich pracoviště je plné emoční inteligence. Jejich momentální rozpoložení ovlivňuje jejich výkony. Jsou sympatičtí, plní starostlivosti o druhé a nedělá jim potíže se přizpůsobit. Umí se naladit na kolektivní myšlení a předpovídat trendy. Atmosféra je plná soucitu a porozumění, totéž očekávají od ostatních. Bohužel mění často nálady a názory jsou ryze subjektivní, pro mnohé nečitelné, a navíc pevné. Často se nechávají strhnout špatnými náladami. Pokud se dotknete jejich citlivých míst, nebo jim nějak ublížíte, umí se krutě mstít a zařvat si na vás.
Vyznamenat by se mohli ve filmu, módě, v časopisech, v sociálních službách, učitelství a cateringu.


Zemský kolektiv- znamení: býk, panna, kozoroh
Rysy: praktičnost, organizace, spolehlivost

Zemská znamení dokáží dobře organizovat a co je hlavní, vydělat peníze. Můžete se na mně spolehnout, i když jsou někdy ve stavu "polibte mi." V podstatě je nejvíc zajímá obchod, kariéra a finance.V tomhle kolektivu se budou zabývat věcmi hmatatelnými, praktickými a materiálními. Zajímá je především to, čeho se mohou dotknout a z čeho něco mají. Prosperita je hlavním cílem. Chování je stabilní, stále a spolehlivé. Stanovují si jen konkrétní cíle. Nadevšechno milují detaily a dokáží se v nich nimrat mnoho hodin. Zajímá je, co se ukrývá pod povrchem a to si pište, že na to dojdou. Občas se s nimi můžete nudit, protože omýlají stále dokola stejné problémy ať už vyřešené nebo nevyřešené. Těžko u nich prosadíte změnu. Cokoliv v managementu a v oblasti organizace jim jde od ruky. Jsou skvělými obchodníky, bankéři, daří se jim ve zdravotnictví – jako fyzioteaperuti jsou vynikající. Uplatní se i v obslužných profesích.

joslin
(Petra Hrabalová)
pátek 18. 5. 2007 08:00
Hrabalová, Petra. 2007. Znamení v kolektivu . Vychytané.cz. [Online] 18. 5. 2007. [Citace: 11. 12. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=615. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Znameni-v-kolektivu-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.077s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.220.249.141
Serverový čas: pondělí 11. prosince 2023 07:00