Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

ROGER WATERS představí THE WALL v pražské Synot Tip Aréně

Už v srpnu příštího roku!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
ROGER WATERS – THE WALL
středa 7. srpna 2013 21:00
(konec +- čtvrtek 8. srpna 2013 04:00)
O2 Arena
Praha (CZ)
ROGER WATERS OHLÁSIL NA ROK 2013 TRIUMFÁLNÍ NÁVRAT DO EVROPY SE SVÝM VÝJIMEČNÝM MISTROVSKÝM DÍLEM “THE WALL” SLIBUJÍCÍM NEZAPOMENUTELNÝ ZÁŽITEK PRO VŠECHNY SMYSLY.

Roger Waters, spoluzakladatel a hlavní skladatel progresivní klasické skupiny Pink Floyd, oznámil návrat historické produkce „The Wall“ do Evropy v roce 2013. Jeho zvukové a vizuální dílo o odcizení a proměně bude předvedeno ve svém plném rozsahu, představí kapelu s plným počtem hudebníků a nejmodernější produkci. Představení „The Wall“ bylo už živě odehráno v rámci 192 koncertů po celém světě pro více než 3,3 milionu fanoušků, což představuje jedno z nejúspěšnějších turné v historii rocku.

Turné v roce 2013 se skládá z 18 open-air /stadiónových koncertů a zahrnuje taková legendární místa jako jsou berlínský Olympijský stadión, Olympijský stadión v Římě, amsterdamská Aréna a v neposlední řadě i pražská Synot Tip Aréna.

Právě pro tyto velké otevřené stadióny navrhl Roger Waters novou scénu, která přiblíží představení všem fanouškům, ať už se nacházejí na stadionu kdekoliv, a která činí produkci v těchto velkých prostorách ještě víc strhující.

Roger Waters říká: „Jsem velmi rád, že The Wall opět představíme v Evropě. Bude to pro nás všechny velká zábava. Celou show jsem přepracoval pro koncerty na velkých otevřených stadiónech. Je to opravdu dobré. Bude to ještě dojemnější, poutavější, dramatičtější a napínavější. Musel jsem vymyslet celou věc právě pro takové stadiony. Před čtyřiceti lety by takhle široká zeď na stadionech představena být nemohla. Nemohli jsme tehdy zaplnit
prostor emocionálně, hudebně i divadelně vyhovujícím způsobem. Technologie se ale změnila. Nyní již můžeme.“

V roce 2010 Waters poprvé po letech znovu uvedl legendární představení „The Wall“ s využitím moderních technologií a speciální efektů, které nadchly diváky po celém světě v rámci bezpočtu vyprodaných představení včetně rekordních 9 vyprodaných koncertů na stadionu River Plate v argentinském Buenos Aires. Deska „The Wall“ zůstává jedním z nejvlivnějších alb v historii hudebních nahrávek s velkým vlivem na pop kulturu a mnoho generací hudebních fanoušků.

Před rokem 2010 bylo představení „The Wall“ příliš gigantické na to, aby se dalo přenést na turné, ale moderní arény a pokroky v technologiích toto dilema vyřešily. Waters tuto show aktualizoval tak, aby se shodovala s úžasnou divadelní podívanou, kterou The Wall bezpochyby byla, čímž umožnil dalším generacím, aby se inspirovaly touto velkolepou úchvatnou vizuální podívanou. Původní produkce The Wall z roku 1980 se představila v celém svém rozsahu naživo pouze v rámci 29 koncertů během turné Pink Floyd téhož roku a jednou v Berlíně na oslavu pádu Berlínské zdi.

Roger Waters o turné promluví přes web cast 15. listopadu 2012 od 12:30 britského času na RogerWaters.com a Facebook.com / rogerwatersA co na show říkají uznávané zahraniční plátky?

„Nejlepší show po arénách vůbec.“ New York Post
„The Wall Live je bezchybná. Každý by ji měl vidět, než zemře.“ Philadelphia Inquirer
„Program, který rezonuje ještě silněji než dříve." Independent
„The Wall je triumf rozsahu a ambicí ... vrchol rockového úspěchu.“ The Times, Londýn
„Určitě si Vaše prachy užijete hodně muziky.“ Telegraph
„The Wall je perfektní podívaná obsahující nejlepší provokující koncertní animace a vizuální efekty, které jsem kdy viděl.“ London Evening Standard
„Je nemožné, aby tato show nezaujala Vaše smysly.“ The Guardian

Dodal: Petr Novák / Echo Promotion
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 9. 11. 2012 12:00
Chovancová, Michaela. 2012. ROGER WATERS představí THE WALL v pražské Synot Tip Aréně. Vychytané.cz. [Online] 9. 11. 2012. [Citace: 5. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6146. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/ROGER-WATERS-predstavi-THE-WALL-v-prazske-Synot-Tip-Arene
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.101s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 35.172.111.47
Serverový čas: pondělí 5. června 2023 17:37