Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Exkluzivní show Kate Nash v ROXY již 14. 11.!

Předkapelou bude Shuga
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Kate Nash
středa 14. listopadu 2012 19:00
(konec +- středa 14. listopadu 2012 23:00)
Roxy
Praha (CZ)
Už jen týden zbývá do pražské koncertní premiéry britské písničkářky Kate Nash, která vystoupí ve středu 14. 11. v ROXY na koncertě s omezenou kapacitou. Exkluzivní koncert, v jehož rámci laureátka Brit Award z roku 2008 zahraje kromě hitů jako Foundations či Do-Wah-Doo také písně z právě připravovaného třetího alba, navíc nově doplní londýnská písničkářka s přezdívkou Shuga, kterou si coby support zvolila sama Kate.

Trhlá a notně charismatická pětadvacetiletá Kate Nash, která 31. 10. zveřejnila nový, halloweenský klip ke skladbě Fri-end?, se nikdy netajila zájmem o holčičí projekty z alternativního britského podhoubí. Dokazuje to mimo jiné fakt, že založila tzv. Rock"n "Roll After School Club, v němž pomáhá najít školačkám cestu k hudebnímu sebevyjádření. A potvrzuje to i její výběr supportu či chcete-li speciálního hosta pro její podzimní evropské turné, v jehož rámci se zastaví 14. 11. v ROXY.Sólový projekt Emmy Chitty aka Shuga sází ve své tvorbě na křehkost a jednoduchost, když jen s kytarou, sem tam nahrazenou basou či doplněnou pianem kombinuje prvky blues, rock"n"rollu či punku. Ač sound Shuga, která má právě venku debutové EP The Darkness, evokuje spíš o něco temnější a tísnivější emoce, neomezuje se žádnými zábranami a drží si fascinující čistotu jdoucí ruku v ruce s jasně patrnou kreativitou a svobodomyslností.

Svobodomyslnost, kreativita a nechuť nechat se omezovat škatulkami či očekáváními kritiky je ostatně charakteristická i pro samotnou Kate Nash. Zvlášť markantní je to při poslechu jejích nových skladeb Underestimate Girl či již zmiňované Fri-end?, které dávají svou syrovostí rázně zapomenout na Katinu fascinaci stylovým šedesátkovým retrem typickou pro druhou desku My Best Friend Is You.

„Proslavila jsem se v devatenácti a teď je mi pětadvacet. Za tu dobu se mi přihodila spousta věcí. Nikdo přece nemůže čekat, že se za celou dobu vůbec nezměním. Lidské bytosti rostou a dospívají, to je přirozené. Hudební vývoj je navíc podstatný nejen pro mě, ale řekla bych, že to je zajímavější i pro publikum," říká k tomu nekompromisně Kate.Jinýmy slovy - tahle holka je prostě originál a když na to přijde, moc se s ničím nemaže. Sledovat její hudební vývoj je tak fascinující samo o sobě. Když se navíc nabídne možnost být při tom, když tahle rozverná Britka hodlá představit svou aktuální tvorbu, není nad čím váhat.
Těžko říct, zdali to bude ve středu 14. 11. v ROXY víc punk, rock"n "roll nebo bude-li hrát prim především Katina sympatická hravost. Jedno je ale jisté už teď - bude to jedinečný zážitek, u kterého se rozhodně nudit nebudete! Zvlášť když si Kate vyžádala nezvyklé omezení kapacity v rámci zachování klubové intimity mezi sebou a obecentstvem.

VIDEO
Kate Nash - Fri-end?: http://www.youtube.com/watch?v=EUW2pugyIAw
Kate Nash - Foundations: http://www.youtube.com/watch?v=ryH5cga0yUI

WEB
Kate Nash: http://www.myignorantyouth.com/
Kate Nash FB: http://www.facebook.com/katenash
Shuga: http://www.facebook.com/shugaworld
FB event: http://www.facebook.com/events/507221675957303
ROXY: http://roxy.cz/
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 7. 11. 2012 12:00
Chovancová, Michaela. 2012. Exkluzivní show Kate Nash v ROXY již 14. 11.!. Vychytané.cz. [Online] 7. 11. 2012. [Citace: 30. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6141. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Exkluzivni-show-Kate-Nash-v-ROXY-jiz-14.-11.!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.102s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.238.113.236
Serverový čas: úterý 30. května 2023 08:58