Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

MUMFORD & SONS se představí v pražském Lucerna Music Baru

Anglická folk-rocková kapela Mumford & Sons, která je známá svými energickými koncerty, se poprvé představí v České republice.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
MUMFORD & SONS
středa 6. března 2013 21:00
(konec +- čtvrtek 7. března 2013 04:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
A to v klubové atmosféře pražského Lucerna Music Baru, kde představí materiál z nového alba "Babel", ale i skladby z předešlého, velmi úspěšného debutu "Sigh no More".

Kvartet pocházející z Londýna funguje od roku 2007 a tvoří jej Marcus Mumford (zpěv, kytara, bubny, mandolína), Ben Lovett (zpěv, klávesy, akordeon, bubny), Winston Marshall (zpěv, banjo, dobro) a Ted Dwane (zpěv, basa, bubny, kytara). V témže roce natočili své první EP s názvem „Love Your Ground“ a začali vydatně koncertovat po Velké Británii.

Po dvou letech vydali své první velké album s názvem „Sigh No More“, které již krátce po vydání získalo obrovskou popularitu a hudebníkům přineslo úspěchy i na druhé straně oceánu.Jejich sláva rostla, z klubů se Mumford & Sons přesunuli do větších sálů a nominace na nejrůznější hudební ceny na sebe nenechaly dlouho čekat. Kapela mimo jiné v roce 2010 získala australskou hudební cenu ARIA pro nejpopulárnějšího zahraničního umělce a v roce 2011 také cenu BRIT Awards za nejlepší britské album. Singly „Little Lion Man“ nebo „The Cave“ přispěly k několikanásobné platině, a to jak v rodné Anglii, tak i v USA.

Novou desku začali Mumford & Sons připravovat během loňského roku. Nahrávání probíhalo v americkém Nashvillu a dle slov kapely jim tvůrčí atmosféra tohoto města se skládáním nových skladeb velmi pomohla. Producentem se stal stejně jako v případě debutové nahrávky Markus Dravs. Deska, která vyšla 21. září, zachycuje Mumford & Sons ve skvělé formě. Některé skladby byly nahrány živě a album obsahuje písničky pro tuto formaci typické – jak romantické balady, tak i rychlejší skladby. Jako první singl byla vybrána skladba „I Will Wait“, která si výborně vede v žebříčcích po celém světě. Dle vlastních slov jsou členové Mumford & Sons rádi, že deska vyšla a mohou tak vyrazit na turné, protože koncertování je baví a fanoušci si jejich energické koncerty opravdu užívají. Ti v České republice se o tom budou moci přesvědčit 6. března 2013 v pražském Lucerna Music baru.

www.mumfordandsons.com
www.livenation.cz

Dodal: Petr Novák / Echo Promotion
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 6. 11. 2012 16:00
Chovancová, Michaela. 2012. MUMFORD & SONS se představí v pražském Lucerna Music Baru. Vychytané.cz. [Online] 6. 11. 2012. [Citace: 29. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6136. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/MUMFORD-&-SONS-se-predstavi-v-prazskem-Lucerna-Music-Baru
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.12s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.238.113.236
Serverový čas: pondělí 29. května 2023 07:53