Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Podzimní Ostrovy jsou za dveřmi

Vrací se Time Switch s Minervou, přijíždí rozverní Francouzi La Casa Bancale a downtempový mistr Jon Kennedy!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Time Switch - křest nového CD
pondělí 5. listopadu 2012 20:00
(konec +- úterý 6. listopadu 2012 00:00)
Roxy
Praha (CZ)
První listopadový týden bude hudebně hodně nabitý a rozmanitý. Hned v pondělí vás festival United Islands zve na koncert Time Switch, kteří se letos ukázali živě na Střeleckém ostrově. V úterý můžete zaskočit na francouzskou pohodičku v podání La Casa Bancale v Popocafepetl na Újezdě a v sobotu do Yes klubu dorazí známý britský producent a oblíbenec labelu Ninja Tune Jon Kennedy, aby zde představil svou novou desku.

Pro ty, kteří neví, kdo stojí za projektem Time Switch a jak to souvisí s tou NOHOu, která na United Islands všechny strhla už v roce 2009, kdy singl Tu Café pouštěly snad všechny podniky v Praze, uděláme malý exkurz do trochu kontroverzní hudební historie jedné z neoblíbenějších zahraničních kapel. NOHA byla od začátku různorodý kolektiv výrazných hudebních osobností z různých koutů světa. A jak už to tak někdy bývá, začali se hudebně i lidsky rozcházet, což vyústilo v rozštěpení kapely v roce 2011. Z původní kapely se oddělil saxofonista Filip Noha a MC Chevy. Zbytek kapely v čele se zpěvačkou Minervou vytvořil novou kapelu pod příznačným názvem Time Switch, do které přizvali britského MC Mika Romeo. Začali pracovat na novém materiálu, jehož ukázku jste mohli slyšet na letošních United Islands České spořitelny a který si plně můžete vychutnat na koncertu 5. listopadu v klubu Roxy. Hudebně zůstávají Time Switch věrni zlomeným beatům v podobě drum and bass, breakbeatu a občas i dubstepu, které míchají s latino rytmy..

Naproti tomu La Casa Bancale je zosobnění Francouzské rozvernosti. Francouzský hoiphop lehce míchají s latinskými melodiemi a jazzovými postupy. Originální a lehký mix, který vám vykouzlí úsměv na tváři a nohy začnou vydupávat příjemný rytmus. Jako předkapela vystoupí Vanilla Choice, kteří při své tvorbě nejčastěji brouzdají v žánrech jako jazz, latino nebo soul. Prostě příjemný úterní večer v Popocafepetl na Újezdě.Týden s United Islands zakončí opravdu stylový večírek. Do Prahy se vrátí britský producent, DJ a bubeník Jon Kennedy, který je pro fanoušky downtempa a zlomených beatů známou firmou. Do Prahy přijede představit své poslední zatím páté album Strenghten the Roses která je jak sám říká „sbírkou zaprášených melodií, nevydaných, neznámých a utajených tracků za posledních deset let, které původně nikdy nebyly určené k vydání.“ Hned po prvních poslechu ale zjistíte, že deska rozhodně není sbírkou nějakého zbytkového béčkového materiálu. Naopak. Jonovi se povedlo sestavit kompaktní downtempové album, které je velmi bohatě strukturované, plné krásných melodií a překvapivých momentů včetně jemných vokálů, které jen citlivě doplňují jednotlivé skladby. Strenghten the Roses je prostě album, které je pro tyto sychravé podzimní dny naprosto ideálním společníkem.Odkazy:
Youtube:
Time Switch www.youtube.com/timeswitchmusic
La Casa Bancale https://www.youtube.com/watch?v=o2D93AViZWU
Jon Kennedy https://www.youtube.com/watch?v=zDbj0d_A470

Dodala: Marie Jelínková/Ostrovy, s. r. o.
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 31. 10. 2012 18:00
Chovancová, Michaela. 2012. Podzimní Ostrovy jsou za dveřmi. Vychytané.cz. [Online] 31. 10. 2012. [Citace: 9. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6121. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Podzimni-Ostrovy-jsou-za-dvermi
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.089s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.227.251.94
Serverový čas: pátek 9. června 2023 02:54