Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Americký fotograf David LaChapelle se vrací opět do Prahy!

Dne 22. 11. bude ve Slovanském domě zahájena výstava pod názvem "Thus Spoke / Tak pravil LaChapelle", která představí návštěvníkům výběr dvoustran ze stejnojmenné knihy a seznámí je s nejzajímavějšími díly LaChapellovy tvorby. Tato výstava zde potrvá až do 22. 12. 2012.
Přidat na Facebook
Zahájení této krásné vernisáže ve Slovanském domě se zúčastní samotný autor knihy Otto M. Urban a v průběhu slavnostního otevření zazpívá jako host zpěvačka Iva Frühlingová. Návštěvníci si přímo v pasáži Slovanského domu mohou až do ukončení výstavy zakoupit tuto knihu za zvýhodněnou cenu 1499 CZK!

"Thus Spoke / Tak pravil LaChapelle" je první retrospektivou fotografovy dosavadní tvorby a je tak svým způsobem výjimečná. Obvykle se výstav, či monografií, mapujících umělcovu dráhu, dočkáme v lepším případě až na sklonku umělcovy tvorby či života. Tato obrazová publikace nicméně poskytuje pohled na umělcovu třicetiletou fotografickou kariéru, aniž by tím cokoliv uzavírala a rozhodně stojí za shlédnutí.Americký fotograf David LaChapelle patří mezi nejvýznamnější světové fotografy. Jeho tvorba ovlivnila desítky dalších autorů a LaChapelle si postupně vytvořil svůj nezaměnitelný a na první pohled rozpoznatelný styl přetékající barvami, emocemi a spoustou skrytých detailů, lákajících pozorného diváka k zamyšlení. Tento významný umělec pracuje v oblasti módy, reklamy, portrétní a výtvarné fotografie. Je známý svým surrealismem, jedinečností a stylem využívajícím nadsázku. David LaChapelle začínal v 80. letech jako fotograf slavných osobností pro časopis Interview Andyho Warhola. Portrétoval známé osobnosti jako jsou například Marilyn Manson, Naomi Campbell,David Beckham, modelka Pamela Anderson,americký herec Leonardo DiCaprio a mnoho dalších. Ve svých dílech se zabývá zvrhlostí a groteskností dnešní kultury, inspiruje se Warholem, výjevy ze života Krista, básníkem Williamem Blakem nebo Michelangelovými freskami v Sixtinské kapli. Kritizuje konzumní materialismus, zánik víry a tradic nebo nesmyslnost válek. V období 2009-2011 téměř opustil prostor módy a reklamy a vrátil se ke svým uměleckým počátkům a k volné tvorbě.

Zdroj: TZ Blue Gekko
Lakina
(Lada Váňová)
středa 31. 10. 2012 08:00
Váňová, Lada. 2012. Americký fotograf David LaChapelle se vrací opět do Prahy!. Vychytané.cz. [Online] 31. 10. 2012. [Citace: 9. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6112. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Americky-fotograf-David-LaChapelle-se-vraci-opet-do-Prahy!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.121s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.227.251.94
Serverový čas: pátek 9. června 2023 03:48