Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

365-ka od IdeaFatte a Dj Aky se konečně dočká pokřtění!!!

Pravidelným čtenářům nejaktuálnějších hip-hopových novinek jistě neunikla zajímavá zpráva ohledně plánovaného křtu desky kluků z IdeaFatte. Po nějakém čase, kdy je deska venku a těší se značnému úspěchu se konečně dočká i oficiálního pokřtění. My, Vám kromě data , místa, času a dalších informací o konání přinášíme i mnohem rozsáhlejší přehled o této zlínské formaci.
Přidat na Facebook
IdeaFatte – Dj Aka:

Ještě v roce 2005 téměř neznámá, v září stejného roku poprvé hip-hopovému světu představená kapelka, která se dnes těší titulu nejaktivnější a stejně tak i nejkvalitnější formaci v ČR. Nám představila v lednu 2007 své debutové album. Kromě mixtapu a několika singlů na kontě se ještě může pišnit hned několika odkoncertovanými akcemi po celé České Republice a Slovensku. Chlapci si můžou připsat hned několik bodů také za výborný výběr hostů na svou 365-ku. Kdekomu zní v uších známé a kvalitní jména hostů Indy, Moja Reč,DTonate,Opia,Philip TBC, a nakonec i Strapo-nedávnou výhrou v Art Attack Freestyle battlu objevený fešák a freestylová mašina v jednom.

Základní sestavu této kapelky stvořili Fatte a Idea, kluci ze Zlína. Než se tato formace dala dokupy oba dva měli za sebou působení ve svých vlastních projektech. Fatta si můžete pamatovat z dnešního času už legendární skupiny Defuckto. Dalo by se říci, skupiny, která se svým vznikem nezapomenutelně vryla do vývoje české scény . Pozdější neshody a také opadající zájem některých členů tvořit dál přispěl k následnému rozpadu. Roku 2004 jsme tak zaslechli poslední společnou desku, zbývajících dvou členů. Pomalu ale jistě se i tihle zbývající členové začali vydávat svou vlastní cestou. Fatte zde dopomáhal hlavně svou produkcí. Po tomhle nepodařeném udržení Defuckta, se znovu objevila chuť zkusit vytvořit něco nového. A protože byly první společné koncerty Fatta s Ideou opatřeny více než dobrými ohlasy, nebránilo už nic v cestě. S potřebou vlastnit ve skupině Dje s umem pohybovat se v turntablismu přibrali k sobě Dje Aku. vicemistra ITF CZ 2006 Advancement Class a nově také vicemistra IDA CZ 2006 Technical Category.


V březnu 2006 vychází na labelu BBRekordy první 12" singl IdeaFatte & DJ Aka Máme Vás / Pocta Favoritům / Ty Chceš Já Mám. Máme Vás se stává neuvěřitelně rychle populární skladbou a začíná jemně naznačovat budoucí cestu a směr IF.

Jak už jsem zmínila výš, IF si jako čerstvý objev na scéně připisuje několik měsíců koncertování. Idea se vrhá na uskutečnění svého plánu, natočit vlastní mixtape. Samozřejmě za spolupráce Fatta s Akou. K nim nabral další talentované a uznáváné tvořitele z hip-hopové scény: Na hotovém mixtapu Malý Pepek vol.1 se tak mihli Dj Mike Trafik, Zverina, Deckl-Dtonate a ještě pár dalších. Datum vydání spadá na 30.června 06 na vlastním labelu Ty nikdy Records s titulní peckou Malý Pepek. Na tento nápad, dopadá překvapivě výtečný úspěch a díky němu zároveň připravuje obecenstvo na další chystaný vinyl- IdeaFatte & DJ Aka Sex o Textu, Útěk z Věznice Bota a Diary of a MC k tomu všemu pomohl UK raper Emdee.

Stručně ke členům:
O Ideovy ani nemluvě, jeho zdrcující rapové proporce jak je podává, prostě nemůžou kterékoholiv znalce ani milovníka hip-hopu nepoložit. Snad mi dáte i Vy za pravdu, že se tahle trojka hledala až se opravdu našla. V kombinaci s Akou a jeho umu za gramcema! Ty jeho kmitající prstíky při rychlosti jakou přehazuje fejdr a ,,hladí“ placky, mi dalo zabrat sledovat i při klání, na kterém jsem jej poprvé objevila společně s Djem Lowou. Fatta chválím za celou éru jeho působení u nás. Ty beaty, nádhera! Pomáhá jimi udržovat standart českých nej. producentů. Jednoduše řečeno, už jen zmínka, o datech vydání obou desek –Pepkova mixtapu 06 a Třistašedesátpětky 07, svědčí o kvalitách pánů tvořitelů
Kluci si padnou do noty!

Křest 365-ky od IF!
Z toho zmatkování, doprovázející vystupování na akcích se teď konečně může těšit samotné album! Kluci na to hlavní, co se k vydání desky patří nezapomněli! Mají pro nás potěšující zprávu,u oficiálního křtění můžeme asistovat už 28.4 v rodném Zlíně!

Nabitý program zpříjemní zajímaví ,,kmotři“,zároveň učinkující z alba. Na živo vám svůj ostřílený rap předvede jako první Indy aka kyperský brouk André. Z jeho úst zazní jak tradiční hitovky tak i úplné novinky. Kdo z vás nedostal šanci Andrého naživo ještě nikdy slyšet, na tohle vážně přijďte!!

Aby byl křest opravdu pestrý , prostřídají se rapeři úplně jiných stylů a komunit o čemž svědčí i výběr dalšího kmotra. Emdeeho-bývalého člena velmi kvalitní skupiny The Regime. Jeho kvality si IF prověřili již několikrát. Nemám tak problém potvrdit tvrzení, že ví na koho vsadit!!!.. Kdo bude dál na place?...Odehrát své si přijede nejmladší, kralující vítěž AAFB, fešák, freestylová mašina a co já vím, jak by se dal ještě blíž charakterizovat tento uličník Strapo!! Výkon tohohle mladého nad očekávání šibalského Strapa je možnost ohodnotit právě na 365-ce v pecce Máme vás, do které zasadil taky svou část rýmování. Zaměřit se právě na něj je nutná potřeba!! Celou Akci bude doprovázet samozřejmě celé IF s Akou. Společně s nimi se můžete opřít do rapování tracků, které určitě už znáte nazpaměť. Toho hvězdné obsazení dává jasně najevo, že to nebude jen tak obyčejný večer!! Typický křest tak rozhodně nečekejte! Jestli zrovna váháte kam vyrazit na večer 28.dubna , máte chuť se vyřádit v rytmu hip-hopu, jehož servírování nebude utichat ani na minutu, našetřete nějaké kačky a dostavte se do Velryba Music Baru ve Zlíně na devátou hodinu!!!

BlanG


redakce
(redakční článek )
pátek 27. 4. 2007 08:00
, redakční článek. 2007. 365-ka od IdeaFatte a Dj Aky se konečně dočká pokřtění!!!. Vychytané.cz. [Online] 27. 4. 2007. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=610. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/365-ka-od-IdeaFatte-a-Dj-Aky--se-konecne-docka-pokrteni!!!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.143s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 100.24.118.144
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 19:06