Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Cesta krále Liebinga

Pokud máte rádi techno, pak jste už určitě někdy slyšeli jméno Chris Liebing. Možná jste o něm slyšeli až moc a máte pocit, že víc už o něm ani vědět nechcete, a proto v tomto článku nenaleznete prachsprostý tisící pátý překlad jeho biografie.
Přidat na Facebook
Možná jste o něm slyšeli až moc a máte pocit, že víc už o něm ani vědět nechcete, a proto v tomto článku nenaleznete prachsprostý tisící pátý překlad jeho biografie. Zaměříme se pouze na důležité milníky jeho kariéry, doplněné o obrazový a zvukový materiál, který vám toho řekne mnohem víc než tucty přívlastků, kterými bychom popisovali Liebingovo unikátní pojetí techna.

Všechno to začalo roku 1990, krátce po pádu berlínské zdi, kdy do Německa začaly naplno pronikat vlivy „západní hudby“. Liebing se poprvé postavil za gramce a začal se učit míchat hip hop, soul, pop a house. Synthová hudba s originálními i vykradenými samply pro něj nebyla ničím novým, protože celá 80. léta si ujížděl na vlně Depešáků. Už v té době však Chris začal být velmi podnikavý, a proto v roce 1994 zakládá klub Spinclub. S kamarády zároveň rozjíždí label Soap records. Do toho začal pracovat ve vydavatelství Eye Q Records ve Frankfurtu, kde navázal spousty kontaktů na zdejší techno podsvětí. Největším úspěchem a impulsem do další kariéry však je, když zaskakuje za jedno nemocného DJe v legendárním klubu Omen.

Chris Liebing @ Sensor, Zürich 21.12.1997Rok na to rozjíždí svůj vlastní label Eye Q, který sice nemá dlouhého trvání, přesto na něm stačilo vyjít 17 celosvětově úspěšných desek. Startuje také svou první radiovou show Evosonic update. Všechny tyto aktivity však tvořily pouhý základ tomu, co přišlo v roce 1999. Zrodila se značka CLR!

Ve stejné době začíná Liebing přebírat ceny za nejlepšího německého DJe, nejlepšího producenta a remixéra. Proto není divu, že se objevil i na hlavním pódiu Apokalypsy.

Chris Liebing @ Apokalypsa 14.04.2000První léta nového milénia Liebingovi přinášejí ohromný zájem médií díky značce CLR. Založil label CLRety, který se zaměřuje čistě jen na remixy, spouští web clr.net a vydává album Evolution, které je dodnes mnoha lidmi zbožňováno.

Chris Liebing @ Mayday Culture Flash Polska 2002Chris Liebing @ Love parade 2003Zbývalo už jen dobýt ostrov udávající etalon světové taneční scény – Ibizu. To se mu povedlo v letech 2004, kdy jej na své rezidentury začal zvát Carl Cox a následně i Mauro Picotto v klubu Privilege.

Chris Liebing @ Meganite PrivilegeZačátkem nového milénia se Chris Liebing rovněž vydává na dráhu „digitálního DJe“ a stává se jedním z průkopníků této oblasti. Tato záliba ho spojuje se Speedy J - společně zakládají projekt Collabs 3000 a vydávají album Metalism na labelu Novamute.

Chris Liebing @ Loveparade 2007V roce 2009 začíná novodobá historie značky CLR – hlavní kancelář se stěhuje do Berlína, CLR label vydává desky určující aktuální techno sound a rozjíždí se CLR podcast, který čítá na 300 000 posluchačů týdně.

Chris Liebing @ Time Warp Italy 2012Zdroj: TZ Apokalypsa
Adel
(Adéla Pšenčíková)
čtvrtek 25. 10. 2012 08:00
Pšenčíková, Adéla . 2012. Cesta krále Liebinga. Vychytané.cz. [Online] 25. 10. 2012. [Citace: 10. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6090. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Cesta-krale-Liebinga
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.112s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.192.79.149
Serverový čas: sobota 10. června 2023 19:07