Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Koncetrovaný techno nářez v podání Davida Moleona

David Moleon zastupuje v line-upu Apokalypsy generaci nových DJů, kteří se nevydali na cestu techna se zataženou ruční brzdou a prvoplánovými nájezdy. Již od počátku své producentské kariéry se drží vlastního energického soundu, díky kterému se neustále rozšiřují davy jeho fanoušků po celém světě.
Přidat na Facebook
Moleonovi koluje v žilách typická jižanská krev. Narodil se a vyrostl ve španělské Granadě, několik let však strávil i v Řecku, kde začal pořádat první mejdany. Řecko bohužel není zemí zaslíbenou pro elektronickou hudbu, proto tyto večírky nebyly čistě jen o technu. Přesto se zde začal formovat Davidův hudební vkus, v rámci kterého inklinoval k tomu, co v Řecku rozjel až o pár let později Axel Karakasis. Od té doby uplynulo již třináct roků a Moleon se mezitím živil jako web designér a zvukař.

Zásadní zlom přišel o několik let později, kdy slyšel hrát španělského techno matadora Cristiana Varelu na vlastní uši:

„Poprvé jsem slyšel hrát Cristiana Varelu ještě jako clubber v klubu Industrial Copera a doslova mě dostal svým podáním hudby a samozřejmě také vybroušenou technikou. V tu chvíli jsem měl jasno – věděl jsem, že chci být minimálně tak dobrý jako on a šel jsem do toho naplno!“

O několik let později, v září roku 2006, už uměl David Moleon bez problému hrát ze tří gramofonů naráz, a proto se rozhodl, že zkusí něco nového. Nainstaloval Ableton a začal definovat svůj unikátní „Moleon hardgroove sound“.Netrvalo dlouho a jeho tracky se začaly objevovat v playlistech světových DJů a producentů jako jsou Ben Sims, Pepo, Cristian Varela, Robert Natus, Eric Sneo, DJ Murphy, DJ Link, César Almena a Nuke.

Nechtěl se však podřizovat cizím vydavatelstvím, a proto si v roce 2007 založil vlastní label Moop Up, který se brzy po svém vzniku stal studnicí kvalitního přísunu techno skladeb pro spousty známých i neznámých DJs. Zprvu byl Moop Up čistě vinylovým labelem, ovšem nedávno rozšířil své pole působnosti i do internetového prostředí, ve kterém Moleon vidí mnohem větší potenciál:„Digitální distribuce je mnohem více flexibilnější a rychlejší než tomu bývalo v dobách vinylů. K tomuto kroku mě vedlo hlavně to, že prodeje desek šly značně dolů...“

Kariéra Davida Moleona se v posledních letech rozjíždí na plné obrátky. Ve svých setech nezapře divokou španělskou školu Djingu, jeho tracky v sobě mají nevyčerpatelnou a unikátní sílu a label Moop Up je hřištěm pro všechny, kdo cítí hudbu stejně jako samotný Moleon. Taky se těšíte, až uvidíte a uslyšíte Davida Moleona naživo? My ano!

Zdroj: TZ Apokalypsa
Adel
(Adéla Pšenčíková)
neděle 21. 10. 2012 18:00
Pšenčíková, Adéla . 2012. Koncetrovaný techno nářez v podání Davida Moleona. Vychytané.cz. [Online] 21. 10. 2012. [Citace: 29. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6075. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Koncetrovany-techno-narez-v-podani-Davida-Moleona
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.124s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 34.204.166.236
Serverový čas: pondělí 29. května 2023 23:43