Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

"Papa house music" Dimitri už v pátek 12. 10 na Flow v ROXY!

Letošní již desátý díl pravidelné klubové noci Flow proběhne v ROXY už tento pátek 12. 10. s podtitulem "oldschool feeling / new school sound". Speciálním hostem totiž nebude nikdo jiný než Amsterdamský DJ Dimitri, jehož jméno je neodmyslitelně spjaté s dnes již naprosto legendárními parties Shake, které byly jedněmi z prvních tanečních mejdanů v ROXY.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Flow w/Dimitri
pátek 12. října 2012 22:00
(konec +- sobota 13. října 2012 05:00)
Roxy
Praha (CZ)
Je tedy poměrně logické, že právě v měsíci kdy si ROXY připomíná 20. výročí svého založení, zde vystoupí právě Dimitri Kneppers, který byl jedním z prvních renomovaných zahraničních DJs, jenž v ROXY vystupoval.

Letos pětačtyřicetiletý matador taneční scény, který je často přezdíván jako "papa house music", začínal s DJinegm už v šestnácti letech když mixoval funk a hip-hop pro holandské rádio ABC. Brzy na to už ale naprosto propadl house music. Jeho inovativní technika mixování stejně jako skvělý cit pro atmosféru party mu už v roce 1988 vynesli rezidenturu v proslulých amsterdamských klubech RoXY a Richter. O rok později pak Dimitriho věhlas překonal hranice rodného Holandska a začal hrát na jedněch z prvních velkých tanečních parties v Itálii. Brzy pak postupně přibyla Ibiza, Švýcarsko, Německo, Francie a spousta dalších destinací včetně US.

Povzbuzen úspěchem zakládá Dimitri v roce 1991 první vlastní label BE.S.T. (Beautiful Soul Techno) a hned první release So Lonely of Numbers And Feelings se rázem stává mezinárodním tanečním hitem. O rok později pak Dimitri rozjíždí v amsterdamské RoXY slavnou klubovou noc Hi Tech Soul Movement. Jejím hlavním cílem je přinést do klubu i přes veškeré hi-tech vymoženosti především duchovní pohodu, což je ostatně pro Dimitriho přístup, sound a styl hraní charakteristické dodnes.

Potvrzuje to i fakt, že ač si za svou dlouhou kariéru zahrál na mnoha open airech a festivalech, odjakživa je mu bližší hraní v přeci jen o něco komornějším klubovém prostředí, kde může mít bezprostřední kontakt s lidmi na parketě. I tenhle aspekt Dimitriho osobnosti a přístupu k hraní měl určitě svůj díl na tom, že se dostal na prestižní 8. místo v anketě Top International DJ časopisu Mixmag a za svůj DJský um posbíral celou řadu dalších ocenění.
Vyjmenovávat je všechny stejně jako místa a akce, na kterých si Dimitri zahrál by vydalo na pěkných pár řádek. Ostatně ne nadarmo se říká, že Dimitriho kariéra je jako encyklopedie house music samotné. Jeho cit, schopnost vžít se do hudby a atmosféry stejně jako precizní styl mixování a přehled z něj dělají jednu z nejvýraznějších postav světové houseové scény.

Je to pravý veterán, matador i nestor v jedné osobě, který nezávisle na svém věku za DJským pultem ani při produkování neztrácí nic z mladického nadšení a radosti z toho, že se může s posluchači podělit o jedinečný hudební prožitek. Když ho vidíte hrát, máte pocit, že se pro DJing narodil. Je doslova hypnotické, s jakou samozřejmosti dokáže přivést parket k absolutní extázi a pocitům štěstí. Dimitri je ztělesněním house music. Pokud už jste ho někdy viděli hrát, víte o tom své. Pokud ne, není nic snazšího, než se jít přesvědčit na vlastní uši a oči v pátek 12. 10. na Flow do ROXY. Litovat určitě nebudete!

VIDEO
DJ Dimitri @ O.W.A.P. Gashounder Amsterdam 22. 4. 2011: http://www.youtube.com/watch?v=WIA6GLMuWic

WEB
Dimitry: http://www.dimitrikneppers.com/
FB Event: http://www.facebook.com/events/407455452637080/
ROXY: http://roxy.cz/
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 10. 10. 2012 19:00
Chovancová, Michaela. 2012. "Papa house music" Dimitri už v pátek 12. 10 na Flow v ROXY!. Vychytané.cz. [Online] 10. 10. 2012. [Citace: 29. 11. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6044. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/_Papa-house-music_-Dimitri-uz-v-patek-12.-10-na-Flow-v-ROXY!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.089s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.206.48.243
Serverový čas: středa 29. listopadu 2023 09:28