Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Šestý den BE TWENTY ROXY poláme ANDY C

Ač bude v sobotu 20. 10. týden oslav 20. narozenin ROXY BE TWENTY už takřka u konce, neznamená to, že by po nabitých předchozích dnech čekalo návštěvníky BE TWENTY leháro. Naopak!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
BE TWENTY
sobota 20. října 2012 22:00
(konec +- neděle 21. října 2012 05:00)
Roxy
Praha (CZ)
Soutěžilo se o . Chcete vědět, kdo získal ceny? Zobrazit výherce
Právě sobotní večer by mohl být v ROXY jedním z vrcholů BE TWENTY. Hlavní hvězdou totiž nebude nikdo jiný než Andy C, jedna z největších ikon drumandbassu, velký oblíbenec českých fanoušků a boss labelu RAM Records, který letos stejně jako ROXY slaví 20 let existence. Na pódiu navíc Andyho doplní jeho věrný souputník MC GQ, čerstvá akvizice labelu RAM Records, talentovaný Kanaďan Rene LaVice a přední domácí d"n b DJs Ghonzales a IM Cyber.

Andrew John Clarke, syn basáka kapely Rubettes Micka Clarka se k muzice dostal právě přes svého otce a především pak přes starší sestru Sarah, která ho na sklonku 80. let minulého století seznámila s tehdejší britskou rave culture a Andy tak už ve svých dvanácti letech trávil většinu času posloucháním xkrát přehraných kazet a laděním lokálního pirátského rádia. Když se pak ve svých patnácti seznámil s o něco starším Scottem Bournem známým jako Red One, který ho sebou vzal na londýnskou rave party Imagination, měl Andy o své budoucnosti naprosto jasno - stane se DJem a producentem, stane se nedílnou součástí toho (nejen) pro něj tolik fascinujícího světa dance music.

Nezbývalo tedy než všechny našetřené peníze investovat do levných gramců a trávit bezesné noci ustavičným cvičením. Že to byla dobrá volba se ukázalo hned vzápětí, když dostal Andy nabídku zahrát si na party Elevation, následovala rezidentura na legendární rave party Telepathy a jméno Andy C, které se v line upech objevovalo po boku takových ikon jako Grooverider, JJ Frost nebo Randall, začínalo mít na scéně pomalu ale jistě hodně dobrý zvuk.Je až s podivem, že přes všechno to hraní a obligátní školní povinnosti (bylo mu tehdy přeci jenom pořád pouhých patnáct) měl Andy ještě čas na to, aby začal koketovat s vlastní produkcí. Pod dohledem rodinného přítele Anta Milese začal postupně vybrušovat svůj vlastní styl a po několika měsících usilovné práce měl hotové první čtyři tracky, které vešly ve známost jako Sour Mash EP. Teď už jen zbývalo najít label, kde by je mohl vydat. Mladík známý mimo jiné pod přezdívkou The Executioner (v češtině kat) to vyřešil s pro něj typickou rozhodností a neústupností - v roce 1992 založil vlastní label RAM Records. Jméno i logo (obojí inspirované Andyho znamením zvěrokruhu beranem) mu pomohla vymyslet sestra a ač si to tehdy ani jeden z nich neuvědomoval, zrodila se značka, která se brzo stala jedním z vůbec nejvlivnějších labelů na poli dance music a především pak zlomených beatů.

O pouhý rok později s vydáním kultovní záležitosti Valley of Shadows (společného počinu s Antem Milesem a Shimonem pod přezdívkou Origin Unknown) byl už Andy považován za jednu z nejdůležitějších postav jungleové scény. Místo, aby usnul na vavřínech, začal pracovat o to usilovněji. Jeho jméno, jež se stalo synonymem pro precizní DJing, nemohlo chybět na žádné pořádné akci a Andy se stal jedním z hlavních hybatelů pomalu se rodícího d"n"b.

Ať už to byl jeho společný projekt s Antem Milesem a Shimonem Origin Unknown, který má na kontě takové zásadní releasy jako Speed of Sound (1997), Sound in Motion (1998) a Molten Beats (1999) nebo Andyho sólové věci a mixy (namátkou např. velmi ceněná, nyní již pětidílná série Nightlife), kritika i hudební fanoušci kvitovali a stále kvitují prakticky jakýkoliv počin ze stáje Ram Records s neskonalým nadšením. Ostatně fakt, že Andy má na svém kontě nespočet ocenění včetně těch pro nejlepšího producenta a DJe, jejichž kompletní soupis by vydal na samostatný článek, vypovídá o jeho kvalitách mnohé.Jeho precizní styl DJingu, nasazení, odhodlanost, hudební vkus, "party-spirit" a schopnost skvělého načasování z Andyho dělá výjimečného mezi výjimečnými a skutečnou djskou superstar. Andy je trendsetter a vizionář ať už se bavíme o jeho hraní nebo o tom, co vychází na jeho labelu RAM Records, pod nějž spadají taková jména jako Sub Focus, Chase & Status, Calyx & Teebee, Cultureshock nebo Kanaďan Rene LaVice, který na RAM Records letos debutoval trackem Headlock a je považován za jeden z největších současných talentů na scéně.

A právě Rene LaVice bude v sobotu 20. 10. společně s Andyho dvorním MCm GQ (který se podobně jako Andy pohybuje na d"n"b scéně už od jejích úplných začátků a má na svém kontě řadu prestižních ocenění) speciálním hostem šestého dne oslav 20. výročí ROXY BE TWENTY. Čekejte tedy hodně zajímavé zajímavé spojení hvězdné legendy s mladou krví, což je ostatně jeden z hlavních smyslů BE TWENTY.

VIDEO
Andy C feat. MC GQ @ Let It Roll Prague: http://www.youtube.com/watch?v=6KsAiXArZ0w
Andy C feat. MC GQ @ Global Energy Weekender: http://www.youtube.com/watch?v=Vey5Ud8-B1s&


WEB
Andy C: http://www.andyc.cc/
RAM Records: http://www.ramrecords.com/
Rene LaVice: http://www.renelavice.blogspot.cz/
FB event: http://www.facebook.com/events/406672119398104
ROXY: http://roxy.cz/
Missquire
(Michaela Chovancová)
neděle 7. 10. 2012 18:00
Chovancová, Michaela. 2012. Šestý den BE TWENTY ROXY poláme ANDY C. Vychytané.cz. [Online] 7. 10. 2012. [Citace: 24. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6030. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Sesty-den-BE-TWENTY-ROXY-polame-ANDY-C
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.084s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.235.188.113
Serverový čas: neděle 24. září 2023 06:53