Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Na arednalinové akci Fiat Triple X šlo o život!

Gladiátorská legenda žije. Po jedenácti letech FMX Gladiators Games, svátku šílených motorkářů nebo světových hvězd freestylového sportu, chcete-li, se stal teď hlavním hrdinou jejich promotér Marek Rejman.
Přidat na Facebook
Včera v noci se na plochodrážním stadionu v Praze na Markétě rozjel s Fiatem Punto na obrovitou rampu a po osmnáctimetrovém skoku přistál na malé plošině ve výši sedmého patra. Jenže pak se jeho vůz po gumovém koberci navlhlém z lehkého deště sklouzl dozadu a zřítil se asi deset metrů do jámy vystlané pneumatikami.

Po chvíli vylezli z kabiny Rejman i jeho spolujezdec Zdeněk Fusek, pozdravili zaplněné tribuny a zařvali: „Jdeme znovu, ještě jednou!“ Chyběl opravdu kousíček. Jenže sériový Fiat Punto 1,4 s interiérem vyztuženým rallyovou konstrukcí nemohl okamžitě po dopadu vyseknout pokus číslo dvě, to by byl příliš velký hazard… Navíc dráhu i trávník stále skrápěl déšť. Přitom v plánu měli skočit z druhé rampy ještě dolů.„Už na rampě jsem cítil, že záběr klouže,“ říkal Rejman. Podle propočtů inženýrů se měl proti stěně rozjet rychlostí 67 km/hod. Jel ještě o čtyři kilometry rychleji. „A na brzdu jsem šlápl už těsně před dopadem. To byla chyba. Neviděl jsem, kam letíme, jak jsme na tom,“ popisoval trik, inspirovaný silvestrovským přistáním Robbieho Maddisona na replice L´Arc de Triumphe v Las Vegas. Ale s malým autem? To ještě takhle nikdy nikdo nezkoušel.

„Ta vteřina, kdy jsme padali dolů, trvala snad půl hodiny,“ říkal spolujezdec Zdeněk Fusek. „Ale oceňuju Máru, že se do toho pustil, i když nikdy žádné extrémní sporty naplno nedělal,“ složil poklonu freestylový motocyklista. Spolu už loni v Praze v O2 areně skočili s Puntem back-flip. „Ale to bylo jako nic, neuspokojilo nás,“ říkali. A pustili se do dalšího odvážného, nebo spíš bláznivého dobrodružství. Dokonce i Petr Kuchař, freestylová legenda na motorce, měl před skokem velký strach a odvracel hlavu. Jeho učeň a další skvělý jezdec Petr Pilát jen obdivně tleskal.

Předtím ještě akci s názvem Fiat Triple X rozpumpovali triky FMX motorkářů, pak „módní přehlídka“ mašin Harley-Davidson.

Poté švédský obr Daniel Bodin na svém sněžném skútru vyhupsnul na plošinu již při odpoledních testech. Po prvním zahřívacím skoku roztúroval svůj 300kilový stroj hned napodruhé a vysekl světově unikátní back-flip v osmnáctimetrovém letu. „Když jsem viděl poprvé tu věž, měl jsem opravdu strach,“ říkal 28letý medailista z X-Games. „Ale pak jsem řekl Markovi, když to skočíš ty s autem, tak proč bych to nedal já na skútru,“ smál se muž, který zvládá podobné kousky i na motorce.

Dvacetimetrovou věž s rampou a plošinou na dopad stavělo šest dní šedesát lidí a materiál na ni vážil sto tun. „Strach jsem neměl a věřil jsem, že to dokážou,“ říkal poté klidně otec řidiče Martin Rejman. „Jen když chtěli jít podruhé, byl bych proti. I kdyby auto zůstalo pojízdné, pádem určitě utrpělo a hrozilo by nebezpečí.“

Z bezprostřední blízkosti těsně pod rampou sledoval skoky také Lukáš Pešek, nedávný vítěz závodu mistrovství světa na silničním motocyklu. „Jsou to blázni, myslel jsem si nejdřív. Ale pak jim chyběl jenom kousíček, je to obdivuhodný výkon.“ Následující koncert kapely Kabát se pak už jen nesl na vlně euforie. „Příště skočíme autem do dálky a překonáme světový rekord Pavla Ploce v letech na lyžích. A on nám to přeměří,“ slíbil Marek Rejman. A kolik, že tehdy v roce 1983 skočil Ploc, nynější poslanec Parlamentu? 181 metrů

Zdroj: TZ Blue Gekko
Lakina
(Lada Váňová)
středa 3. 10. 2012 08:00
Váňová, Lada. 2012. Na arednalinové akci Fiat Triple X šlo o život!. Vychytané.cz. [Online] 3. 10. 2012. [Citace: 29. 11. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6025. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Na-arednalinove-akci-Fiat-Triple-X-slo-o-zivot!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.071s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.206.48.243
Serverový čas: středa 29. listopadu 2023 09:31