Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Pan Oscar Mulero – ten který hraje techno

Všechno to začalo před šestadvaceti lety, kdy si madridský rodák Oscar Mulero koupil album Standing on a Beach skupiny Cure, díky kterému se začal vážně zajímat o svět hudby a především o Djing. Brzy na to pořídil první gramce a začal se objevovat na podiích mnoha lokálních klubů.
Přidat na Facebook
Za jeho první regulérní job by se dalo považovat angažmá v podniku New World, díky kterému také přičichl k práci producenta. Počátkem devadesátých let se dny klubu New World sečetly a než clubbeři stačili říct „amen“, Mulero už rozjížděl nový klub s názvem The Omen. Tento klub se zanedlouho stal turistickou atrakcí, do které se sjížděli vyznavači pořádné festivalu Sonar, na kterém hrají i Richie Hawtin, Laurent Garnier a Jeff Mills, čili osobnosti, které zásadně formují a definují tehdejší techno zvuk. O Mulerově DJských schopnostech se navíc začíná mluvit i za hranicemi Španělska a Katalánska…

O pár let později se jeho jméno dostává na plakát festivalu Members of Mayday a přichází také nabídka na namíchání speciálních setů pro label So Dens. Ptáte se čím byly speciální? Především netradičním výběrem desek, mezi které se dostaly průlomové kousky z Birminghamské školy, s laskavým svolením Regise a Surgeona a pecky z dílny Jeffa Millse a Joeyho Beltrama. I proto se zmíněné mixy staly nejprodávanějšími elektronickými alby Španělska všech dob.

Mulero začíná být na přelomu tisíciletí vděčným tématem pro média, která si všimla jeho neobyčejného talentu. Místo rádoby bulvárních skandálů a nahých fotek z dovolené se však Oscar snaží skrz masmédia představit veřejnosti prototyp DJe 21. století, pro kterého je hudba a perfektně zvládnutá technika na prvním místě. Činný je také po producentské stránce – s kolegou Groofem z Madridu vydávají desku na labelu Branwaves a v roce 2000 poprvé vychází Mulerova hudba na zahraničním labelu – konkrétně na francouzském Kobayashi. Oba počiny sklízí nevídaný úspěch a kladné kritiky.

Oscar Mulero zanedlouho zakládá své vlastní labely Warm up Recordings a Pole Recordings. Zároveň vydává u takových legend jako jsou vydavatelství Tresor, Tsunami, Coda nebo Pure Plastic. Mezi lety 2000 až 2002 vydal přes deset úspěšných EPček, díky čemuž se propracoval do jedné z nejlepších bookingových agentur té doby – berlínské Dynamix Booking.

Podobně jako další matador letošní Apokalypsy Luke Slater, i Mulero začal hudebně experimentovat pod jinými pseudonymy. Za zmínku stojí například album Occhi Chiusi, které vydal jako Trolley Route nebo jeho tvorba pod přezdívkou Dr. Smoke, ve které zabrousil do oblasti elektra, dub a IDM. Díky svému nadání dělá remixy těm nejlepším techno producentům a v roce 2008 dosahuje dalšího pomyslného vrcholu – se svým DJ bagem projel celý svět a objevil se takřka na všech zásadních akcích.Rok na to vydává pod svým alter egem Trolley Route album na Tresor Records a spolupracuje také se svými krajany Exium, Reeko a Christianem Wünschem.
V posledních letech je pro Oscara charakteristické experimentování s novými technologiemi – ať už ve studiu tak při živých setech, které propojuje s propracovanou vizuální show, umocňující celkový zážitek.

Tento rok slaví Mulerův label Warm up desáté narozeniny a zanedlouho na něm vyjde již třicátý release.

Zdroj: TZ Apokalypsa

Adel
(Adéla Pšenčíková)
čtvrtek 27. 9. 2012 15:00
Pšenčíková, Adéla . 2012. Pan Oscar Mulero – ten který hraje techno. Vychytané.cz. [Online] 27. 9. 2012. [Citace: 22. 5. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=6001. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Pan-Oscar-Mulero-–-ten-ktery-hraje-techno
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.281s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 34.236.191.0
Serverový čas: středa 22. května 2024 04:08