Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Mladí designéři si plní bláznivé sny!

Když se kreativní duo deFORM, tedy Václav Mlynář a Jakub Pollág, procházeli po Miláně, zaujali je hlavně dvě věci. Legendární mramor z oblasti Carrara, který v tamních ulicích najdete na každém rohu a tříkolka Piaggio APE 50, kterou v Miláně nejde přehlédnout stejně tak.
Přidat na Facebook
Z italského design weeku odjížděli s nápadem, který vypadal stejně šíleně, jako zábavně. Dovést si ve vysněném vozítku kus toho mramoru, ze kterého sochal už Michelangelo, až domů a vytvořit z něj sérii produktů. Pojmenovali ho “Carrara trip” a najednou byli zpátky v Itálii v proslulé “Apině.” Chyběla jí sice okýnka a nádrž byla zašpuntovaná kouskem korku, ale o to vůbec nešlo. Dva designéři ve vozítku s úctyhodným výkonem 1,5 koně bzučeli do Carrari.DeFORM si od začátku nechtěli přivést jen legendární mramor, ale taky zkušenosti a informace o jeho vlastnostech a způsobu zpracování. A protože v Itálii se tohle řemeslo dědí z otce na syna po staletí, stačilo objet několik významných těžebních míst, sochařských studiích a ateliérů a už se Apina hnala s nákladem mramoru, rad a informací k domovině.

Apina se sice rozhodla cestu trochu sabotovat, ale nadšení obou designérů bylo silnější, a tak projekt pokračuje. Mramor se opracovává do finálních produktů, které se představí jako nová kolekce “Bianco P.” Zkušenosti a vědomosti se zase přetvoří do krátkého filmu a prezentace, takže deForm představí nejen svojí cestu a projekt, ale i nasbírané zkušenosti s těžbou a zpracováním mramoru.

To všechno 1.října na pražském Designbloku. Teprve tam bude Carrara trip opravdu u konce.

Tento sen mladé dvojice, dobrodružná cesta jež byla jedním z cílů, by se neuskutečnila za podpory nadšení pro věc několika jedinců a partnerů RED BULL, NIKE a JAGERMESTEIR.

Zdroj: TZ Blue Gekko

Lakina
(Lada Váňová)
čtvrtek 20. 9. 2012 08:00
Váňová, Lada. 2012. Mladí designéři si plní bláznivé sny!. Vychytané.cz. [Online] 20. 9. 2012. [Citace: 1. 4. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5995. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Mladi-designeri-si-plni-blaznive-sny!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.081s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.241.39
Serverový čas: sobota 1. dubna 2023 12:32