Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Nenechejte si ujít Kraak & Smaak!

Rozhovor s taneční partou, kterou musíte vidět naživo.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Kraak & Smaak live
čtvrtek 11. října 2012 21:00
(konec +- pátek 12. října 2012 03:00)
SaSaZu
Praha 6 (CZ)
Soutěžilo se o 2x2 vstupenky na pražský koncert Kraak&Smaak v SaSaZu. Chcete vědět, kdo získal ceny? Zobrazit výherce
Muzikantské a producentské trio Kraak & Smaak z nizozemského Leidenu tvoří Oscar de Jong, Mark Kneppers a Wim Plug. Tato taneční parta se po obrovském úspěchu na letošním ročníku festivalu United Islands České spořitelny vrací zpět do České republiky. Po několika týdnech byly potvrzeny hned 2 koncerty, a to 11.10. v pražském klubu Sasazu a 12.10. na brněnské Flédě, kde již v minulém roce předvedli Kraak & Smaak svůj djský set. Sami Kraak & Smaak svůj hudební styl přirovnávají k funky, hip-hopu, elektru, ale hlavně house a breakbeatu.

Prestižní hudební magazín IDJ je označil jako „kapelu, kterou prostě musíte vidět naživo“. Proto se přijďte sami přesvědčit o tom, že jejich vystoupení jsou plná energie! Nejdřív si ale přečtěte rozhovor, kde se mimo jiné dozvíte třeba i to, zda je hudba nějak změnila nebo na jaké vystoupení nikdy nezapomenou.Jak vznikl nápad dát dohromady právě Kraak & Smaak?

Každý jsme si vždy hrál s myšlenkou dělat hudbu, to nám dávalo smysl. Mark a já už jsme nějakou dobu djovali a Oscar, který studoval hudební produkci a hrál na klávesy, hledal lidi do studia. Takže jsme začali a čekali, jestli se něco stane. Což se stalo ;-).

Kdyby Kraak & Smaak nevznikli, co si myslíte, že byste v současné době dělali?

To si vlastně ani nejsem jistý. Vzdal jsem se své akademické kariéry a myslím si, že by bylo divné zkoušet to znovu.

Nehrajete v Česku poprvé, znáte nebo dokonce posloucháte nějaké české interprety?

Abych byl upřímný, nejsme moc dobře informováni o hudební scéně v České republice. Ale samozřejmě známe naši předkapelu Monkey Business, big up!

Máte za sebou nějaké vystoupení, na které rozhodně nikdy nezapomenete?

Ano, živé vystoupení v Jimmy Kimmel show v Los Angeles, na jedné z největších televizních sítí v USA, ABC. To byl rozhodně milník naší kariéry.

Vaše skladby se objevily i v televizních seriálech jako Grey's Anatomy (Chirurgové), Men in Trees a What About Brian? Sledujete tyto seriály?

Tu a tam jsme pokaždé viděli jen část, ale abych řekl pravdu, nikdy jsme neviděli celé díly. Pro nás však budou Chirurgové vždy tím seriálem, na který budeme nejvíce pyšní. Jsme rádi, že jsme se na něm mohli podílet.

Na svém kontě máte již několik alb, v červnu jste vydali remixové album Mixed Feelings. V čem všem jsou tyto alba jiná?

Když jsme začínali, naše tvorba ještě hodně zabíhala do jazzu, funky breakbeatu, apod. Asi nejlépe se to odráží na našem prvním albu Boogie Angst, a později na "Squeeze Me" singlu. Nicméně v průběhu let jsme se vedle samplování víc a víc dostávali i do elektronické hudby. V poslední době vznikla tendence zabývat se především elektronickou hudbu (album "Electric Hustle" jako příklad) a my se teď taky trochu více zaměřujeme na nu disco a deephouse věci. Poslední album “ Mixed Feelings” je kompilace z loňských remixů (plus dj mix), které rovněž odráží náš současný "hudební mindstate". Najdete na něm třeba Solomunovy a Mobyho remixy. Chtěli jsme ještě vydat DJ album, protože jsme to neudělali dřív a bylo by dobré na naše DJ sety upozornit.Změnila vás hudba nějak?

Ne tak docela. Jsme ale velmi šťastní, že můžeme už několik let žít s Kraak & Smaak, cestovat po celém světě, atd.

Jaké jsou vaše plány do budoucna?

Chceme pokračovat ve vydávání dobrých věcí, djovat a hrát co nejvíc, jak to bude možné a získávat nové fanoušky.

Jak byste nalákali české fanoušky na vaše vystoupení v Praze a Brně?

Jestli jste letos byli na našem vystoupení na United Islands v Praze a třeba i na festivalu Sziget v Maďarsku, pak víte, že byste si tyto akce neměli nechat ujít!

Autor: Veronika Zelníčková/vychytane.cz
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 20. 9. 2012 09:00
Chovancová, Michaela. 2012. Nenechejte si ujít Kraak & Smaak!. Vychytané.cz. [Online] 20. 9. 2012. [Citace: 8. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5968. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Nenechejte-si-ujit-Kraak-&-Smaak!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.127s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.232.31.206
Serverový čas: středa 8. února 2023 11:43