Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Taneční show Red Bull Flying Bach poprvé v Česku

Zapomeňte na Monty Python´s Flying Circus, ve dnech 29. - 30. října se v Praze představí Red Bull Flying Bach!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Red Bull Flying Bach
pondělí 29. října 2012 21:00
(konec +- úterý 30. října 2012 04:00)
Hudební divadlo Karlín
Praha 8 (CZ)
Kdyby Johann Sebastian Bach viděl dobře temperovaný breakdance světových šampionů Flying Steps, dal by svou paruku za možnost žít v 21. století a komponovat pro jedinečnou show Red Bull Flying Bach! Klavírní hudba, elektronické rytmy, balet a streetové taneční styly jako Popping a Locking! Dokonalost v každém tónu a každičkém pohybu! Tomu se říká perla nepravidelného tvaru, tedy pérola barroca, zkráceně baroko třetího tisíciletí. Světla, scéna, pohyb a hudba jakým se nechce věřit. Stejně jako tomu, že muzika Johanna Sebastiana Bacha se za jeho života nedočkala uznání a po jeho smrti upadla na půl století v naprosté zapomnění! A tím méně, že na tvorbu tohoto barokního skladatele lze tančit breakdance, jaký svět dosud neviděl!

Všechno to začalo v roce 1993 v Berlíně; 357 kilometrů od Eisenachu, kde se v roce 1685 narodil Johann Sebastian Bach. Kadir Memis zvaný Amigo a Vartan Bassil zde založili breakdanceovou skupinu Flying Steps; dnes má devět členů a několikanásobné vítězství v mezinárodních soutěžích Battle Of The Year a Red Bull Beat Battle. Byli skvělí a obdivuhodní - na základě breakdance vytvořili dvě hry pro PlayStation a otevřeli vlastní školu Flying Steps Academy Berlin. Ale pořád ještě tomu něco chybělo. Nebo spíš někdo. Tím byl dirigent a umělecký šéf Christoph Hagel; psal se rok 2010.Ten nápad byl stejně jednoduchý, jako geniální - roztančit všechny končetiny v rytmu Bachovy kompozice Dobře temperovaný klavír; nejlépe při otáčkách na hlavě! Street dance za zvuků klavíru a cembala na pozadí barokního kostela na nejmodernější scéně? Proč ne! Každý přece ví, že J. S. Bach byl rebel své doby - třítýdenní dovolenou si bez skrupulí a svévolně prodloužil na tři měsíce, umožnil přístup na kůr "cizí dívce", přijímal nová pracovní místa bez souhlasu předchozího zaměstnavatele, několik týdnů si poseděl v kriminále; curriculum vitae hodné slušně ostrého rappera z amerického Bronxu!

Proč by tedy neměl roztančit breakdanceovou crew? Tím spíš, že tenhle výjimečný skladatel byl pozoruhodný experimentátor - není jeho chyba, že v osmnáctém století ještě nebyla práce s computery a electro beaty v módě. Jak totiž dokazuje hudební nastudování pro jedinečnou show Red Bull Flying Bach, baroko a současnost překlenuje velmi soudružný most. Dneska by možná většina z dvaceti Bachových dětí tančila street dance a pyšnila se prestižní německou cenou Echo Award stejně jako Flying Steps. Jejich unikátní a zcela nezapomenutelná show bude k vidění v pražském Hudebním divadle Karlín jen třikrát a dost! A to v rámci světové tour po 14 zemích, jež navazuje na loňské beznadějně vyprodané evropské turné. Nepropásněte tedy jedinečný tanec fug a preludií! Slovensky: Tanec fug a pre ľudí! Česky: Tanec jednověté hudební skladby a pro lidi!
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 17. 9. 2012 18:00
Chovancová, Michaela. 2012. Taneční show Red Bull Flying Bach poprvé v Česku. Vychytané.cz. [Online] 17. 9. 2012. [Citace: 9. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5959. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Tanecni-show-Red-Bull-Flying-Bach-poprve-v-Cesku
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.083s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 35.172.230.154
Serverový čas: čtvrtek 9. února 2023 14:27