Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

David Moleon: Apokalypsa je úžasný zážitek!

Díky svým DJským schopnostem ho mnozí přirovnávají k Cristianu Varelovi či Benu Simsovi, tento Španěl však posunul laťku Djingu ještě o stupeň výš a v kombinaci s horkou jižanskou krví prezentuje lidem takové techno, po kterém jsou hladoví všichni ti, kteří se chtějí bavit na plné obrátky! Energie, našlápnuté desky, skvělá technika mixu a charisma vyzařující všude okolo.
Přidat na Facebook
Ahoj Davide, jak to aktuálně vypadá na poli španělské techno scény?
Místní techno scéna se za poslední roky celkem změnila. Je to nejspíš tím, že celkově se hudební žánry čím dál tím víc tříští na menší a menší subkategorie. Samozřejmě jsou tady regiony, kde techno fičí víc a pak jsou tu oblasti, kde technu pšenka nekvete. Za sebe však můžu říct, že se snažím dělat co nejvíc, abych mohl lítat a hrát v zahraničí. Takových jako jsem já je nás tu ale víc a skutečně se nám daří prosadit se i v zahraničí, takže to asi děláme dobře.


Teprve před pár měsíci jsi začal vydávat desky i digitálně na tvém labelu Moop up. Proč tak pozdě a co vnímáš jako největší rozdíl oproti vydávání klasických vinylů?
Digitální distribuce je mnohem více flexibilnější a rychlejší než tomu bývalo v dobách vinylů. Vedlo mě k tomu hlavně to, že prodeje desek šly značně dolů…


Co bylo primárním cílem pro nově vzniklý label Moop up?
Bral jsem to jako platformu na které mohu vydávat hudbu já a můj kolega Dito Masats. Později jsme však na label přizvali i taková jména jako jsou Peppelino, Lenox, Goncalo M, Rydel , LxS, Kali, Lukas , Iago de la Vega a také mého dobrého kamaráda Boriqua Tribeze, který se nedávno stal členem naší agentury Cubbo Bookings.Doslechl jsem se, že jako jeden z prvních DJů tě uchvátil tvůj krajan Christian Varela, se kterým se nyní objevuješ na line-upech mnoha akcí. Řekl jsi mu někdy, že právě on sehrál důležitou roli na počátku tvé DJské kariéry?
Christian je jednoduše ikonou španělské techno scény! Patří mezi techno pionýry a pro mnoho DJů je bezesporu legendou. Poprvé jsem ho, ještě jako clubber, viděl v klubu Industrial Copera a doslova mě dostal svým podáním hudby a samozřejmě také vybroušenou technikou.
Osobně jsme se pak poprvé potkali na festivalu Electrosonic, ale abych byl upřímný, nikdy jsme se nestali skutečnými kamarády – náš vztah bych spíše definoval jako profesní než kamarádský. Stále mu však posílám své tracky a občas je slýchávám v jeho setech, z čehož mám samozřejmě radost. Christian je neskutečná profík a nadaný umělec.


Ačkoli se věnuješ i produkci, na akcích vystupuješ především jako DJ. LivePA hraní tě neláká?
Před pár lety jsem hrával i live, ale bližší je mi přeci jen Djing. Časem však opět chystám oprášit livePA vystoupení, takže pokud mě budete mít šanci slyšet, těšte se na 100% hardgroove Moleon sound!


Jak osobně vnímáš tu proměnu, kterou prochází DJská technika za poslední desetiletí? Gramofony už se objevují na málokterých akcích a CDčka už mnoho lidí považuje taky za mrtvé médium…
Mně zatím CD playery vyhovují, ale moc mě nebaví vypalování CDček, proto asi přejdu jen na USB flashky. (pozn. moderní CD přehrávače umožňují přehrávání skladeb čistě s USB flash disků, takže pro DJe odpadá nutnost používání CD).
Občas ale na hraní vyžaduji i gramofon, protože příležitostně zapátrám i ve své sbírce vinylů.Jaký je tvůj DJský sen?
Jako DJ bych toho chtěl zažít co nejvíc. Podívat se do mnoha zemí, klubů, zahrát si na velkých festivalech a poznat nové přátele. Taky mě baví objevování nových kultur a místních zvyklostí.

Co baví Davida Moleona v běžném životě?
Rád chodím se svým psem na vycházky, kalím s kamarády a užívám si Granady, která je krásná za každého ročního období. Taky miluju tapas – to by měl zkusit každý, kdo se sem podívá a doporučuju vám taky výlet na místní pláže, který mám moc rád.
V zimě pak jezdím do ski resortu Sierra Nevada, kde dokážu projezdit na prkně celý dny a zároveň si užívat klidu a ticha hor.


Na závěr bych chtěl říct, že už se moc těším zpátky do České republiky – speciálně na Apokalypsu, o které mně mnoho mých kolegů z agentury vykládalo jako o úžasném zážitku. Chci vás všechny vidět na tanečním parketu!Davida Moleona vyzpovídal v březnu 2012
Nois

Zdroj: TZ Apokalypsa
Adel
(Adéla Pšenčíková)
čtvrtek 6. 9. 2012 08:00
Pšenčíková, Adéla . 2012. David Moleon: Apokalypsa je úžasný zážitek!. Vychytané.cz. [Online] 6. 9. 2012. [Citace: 5. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5930. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/David-Moleon:-Apokalypsa-je-uzasny-zazitek!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.09s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.70.233
Serverový čas: neděle 5. února 2023 01:19