Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Bezpečnostní opatření ohledně Barum Czech rally Zlín

Ve dnech 31.8.2012 – 2.9.2012 se ve Zlíně a okolí uskuteční již 42. ročník Barum Czech rally Zlín. Vzhledem k tomu, že se očekává příjezd vysokého počtu závodníků světových tříd, spojený s mimořádnou diváckou návštěvností, přijala Městská policie Zlín v souvislosti s tímto motoristickým sportovním podnikem zvláštní Bezpečnostní opatření, které zasáhlo do běžného výkonu služby již od úterý 28. 8. 2012 a potrvá až do nočních nedělních hodin 2. 9. 2012.
Přidat na Facebook
MP Zlín nasadí na jednotlivá dílčí opatření v průběhu letošní Barum rally na 70 strážníků, kteří budou společně s policisty republikové policie dbát na bezpečnost v ulicích našeho města. Největší nápor MP Zlín očekává v průběhu páteční rychlostní zkoušky v centru města, která do ulic přiláká desetitisíce sportovních příznivců a přinese značné změny v organizaci dopravního provozu a to jak na silnicích, tak i na železnici.

Zejména je potřeba si uvědomit, že v průběhu této RZ, zhruba v čase od 19 do 23:30 hodin bude zcela uzavřena ulice Gahurova. Náhradní spoje na sídliště Jižní svahy budou vyjíždět ze zastávky náměstí Míru a budou pokračovat kolem Intersparu po ulici Nábřeží.
Městská policie Zlín vyzývá všechny fanoušky motoristického sportu, kteří se přijdou na jednotlivé rychlostní zkoušky podívat, aby se ve vlastním zájmu seznámili s bezpečnostními doporučeními, bezvýhradně uposlechli pokyny pořadatelů a dbali na ochranu svého života, zdraví i majetku. Současně také vyzýváme majitele objektů, které se nacházejí v prostorách městské RZ, aby si tyto zabezpečili před možným neoprávněným vniknutím na ně.
Motorizovaní fanoušci by se měli na jednotlivé RZ také dostavit v dostatečném předstihu a nejlépe využíti MHD, jelikož míst pro zaparkování bude velmi málo a strážníci MP Zlín nebudou tolerovat zejména parkování v místech, kde by byl ztížen průjezd IZS a MHD.

Městská policie Zlín v průběhu celého tohoto týdne provádí měření rychlosti na území města Zlína mobilním radarem. „Naše zkušenosti z předchozích let totiž byly vždy takové, že se našli řidiči, hrající si na piloty vozů a překračovali maximální povolenou rychlost v obci“, vysvětlil ředitel zlínské městské policie, Ing.Milan Kladníček.

MP Zlín se také zaměří na namátkové kontroly prodejců, kteří v době konání této akce nabízejí různé zboží, zda mají vyřízena všechna potřebná povolení, zejména k záboru veřejného prostranství.

Dále pak ve spolupráci s živnostenským odborem Magistrátu města Zlína budou probíhat kontroly na plnění povinností, stanovených živnostenským zákonem. Vedle prodejců se kontrolní pracovníci rovněž zaměří na plnění zákonných povinností, vyplývajících provozovatelům taxislužeb ze zákona o silniční dopravě.

Na objednávku pořadatelů rally zajistil DSZO v neděli 2. září zvláštní autobusovou kyvadlovou dopravu k RZ Maják, která pojede ze zastávky Náměstí Práce na zastávku U Majáku. Autobusy se otočí na okružní křižovatce a pojedou od zastávky U Majáku zpátky na zastávku Náměstí Práce. Tyto autobusy budou jezdit před zahájením a po ukončení rychlostní zkoušky v intervalu 15 minut. Doba trvání této kyvadlové přepravy bude upřesněna v závislosti na zájmu cestujících.Tato kyvadlová linka je objednána jako zvláštní přeprava na RZ Maják a její provoz bude hrazen pořadateli rally. Bude přepravovat cestující zdarma.

„Vzhledem k tomu, že ze zkušeností víme, že tato RZ byla v minulosti hojně diváky navštěvována, předpokládáme, že tak tomu bude i letos. Proto žádáme všechny příchozí diváky, aby se dostavili včas a bezvýhradně uposlechli pokynů pořadatelů. Zejména v části RZ pod malenovickým hradem, kde po koordinační bezpečnostní schůzce s pořadateli víme, že v tomto úseku budou místa pro diváky omezena a stritkně označena“, uvedl ředitel Městské policie Zlín Ing. Milan Kladníček. Při této RZ budou strážníci ve spolupráci s policisty usměrňovat provoz na ulici Březnická, kde budou řidiči moci zaparkovat svá vozidla po pravé straně komunikace.

Zdroj: TZ Městská policie Zlín
Lakina
(Lada Váňová)
čtvrtek 30. 8. 2012 08:00
Váňová, Lada. 2012. Bezpečnostní opatření ohledně Barum Czech rally Zlín. Vychytané.cz. [Online] 30. 8. 2012. [Citace: 22. 3. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5915. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Bezpecnostni-opatreni-ohledne-Barum-Czech-rally-Zlin
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.061s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.239.6.58
Serverový čas: středa 22. března 2023 06:59