Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Všechno nejlepší, Felixi!

Havana Club přináší rozhovor s Felixem da Housecat.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Mácháč
pátek 24. srpna 2012 21:00
(konec +- sobota 25. srpna 2012 04:00)
Máchovo Jezero - Pláž Klůček
Doksy (CZ)
Dělat rozhovor s Felixem da Housecat je prostě jízda. Tento světoznámý electro a house dýdžej zavítal po čtyřech letech do České republiky na festival Mácháč, což byla skvělá příležitost k tomu mu za Havana Club, který byl jedním ze sponzorů party, položit pár otázek. Felix s rozhovorem souhlasil, ale co se rozpoutalo potom, bylo velmi zábavné, i když asi nebylo příliš podobné naprosto serióznímu interview. Felix měl totiž ten den či noc narozeniny a slavilo se pěkně bujaře!

Felixi, všechno nejlepší k narozeninám, mimochodem, já je mám jen o den po Tobě…
Opravdu? Výborně, tak to je pravá síla Panen! Piješ? Zkus tohle (a ukazuje pití drinku se zacpaným nosem). Pokud se bojíš, nevadí, zkusíme to na něm (ukazuje na fotografa). Jsou to moje narozky a jestli nechceš, nemusíš to dělat! (a předejde k nebohému fotografovi, který musel celou proceduru absolvovat).Doba se dost změnila. Nestýská se ti po těch časech, kdy jsi hrál na vinyly?
Víš, opravdu se mi už nechce s sebou do letadla tahat kila desek, i když jistá nostalgie pochopitelně přetrvává. Ale jsem malý kluk a stovky desek už prostě neunesu! Dneska je všechno prostě jednodušší, v počítači mám spoustu různých desek. Můžu hrát electro, můžu hrát techno, můžu hrát house, nebo třeba i country (opět hurónský smích). Je to zkrátka jen a jen na mě, co si ten den vyberu. A to všechno mi nové technologie umožňují.

Jaké technologie tedy využíváš?
Rozhodně Traktor. Předtím jsem byl fascinovaný Serato, ale to už je pryč. Traktor mi umožňuje mixovat tracky průběžně a vytvářet tak naprosto originální sety. Mám dokonce pocit, že dříve jsem byl velmi limitovaný, zatímco teď se mi otevřely zcela nové možnosti!Jak se ti hrálo dnešní večer? Užil sis hraní na vodě?
Tak tohle místo miluju! Lidi jsou tu skvělý a naprosto otevření hudbě. Hrát v Evropě a hrát v Americe je obrovský rozdíl. Když budu hrát třeba ve Vegas moje oblíbené remixy a tracky mých přátel, tak všichni utečou. V Americe musíte zkrátka hrát velmi komerčně, všichni chtějí jen tuctovou houesovou muziku. Opravdu, ve Vegas už nikdy hrát nebudu! Las Vegas je totiž „blow job“, je to plastická chirurgie, nikoliv hudba (smích).

Jednou jsi prohlásil, že dýdžej v Americe rozhodně není taková hvězda jako v Evropě, platí to tak stále?
Amerika v tomhle rozhodně za Evropou. Přístup lidí k taneční hudbě je tady jiný a podle mě pochopitelně lepší. Hraní v Evropě si užívám rozhodně lépe, tady jsem za velkou hvězdu, na což si musím dávat pozor! (opět smích, Felix si svou hvězdnou stránku evidentně příliš nepřipouští).Jsi člověk, který je spojený se začátky houseu v Chicagu a také vím, že ti nevadí na toto téma vzpomínat. Mohl bys pro naše účely?
Co vám mám říkat, bylo mi 14! Byl to tak rok 1984 nebo 1985 a dýdžej Pierre. Moje první deska Fantasy Gir. Tenhle člověk mě poprvé vzal do studia a vše mi ukázal. Lidé jako dýdžej Pierre a Marshall Jeferson byli pro mě naprostými ikonami. On mě taky vzal do Anglie a pak už šlo vše po své ose...(Felixe evidentně tato doba dodnes fascinuje a na okamžik se zasní).

A poté už se Felix vydal vstříc dalšímu slavení, které bylo jaksepatří povedené. Ale naše povídání mu jistě utkvělo v mysli, neboť nás poprosil o zaslání celého znění, aby si ho vystavil na svůj Soundcloud. A my tak rozhodně učiníme, protože i pro nás byly chvilky s Felixem rozhodně nezapomenutelné!

www.havanaclub.cz

Text: Mia, Foto: Štěpán Hora
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 28. 8. 2012 18:00
Chovancová, Michaela. 2012. Všechno nejlepší, Felixi!. Vychytané.cz. [Online] 28. 8. 2012. [Citace: 22. 3. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5900. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Vsechno-nejlepsi,-Felixi!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.108s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.239.6.58
Serverový čas: středa 22. března 2023 08:23