Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Do ROXY se v září znovu vrátí kanadští Junior Boys!

Tři roky po své tuzemské premiéře se v úterý 11. 9. do ROXY znovu vrátí kanadští electro-popoví kouzelníci Junior Boys!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Junior Boys
úterý 11. září 2012 19:00
(konec +- středa 12. září 2012 02:00)
Roxy
Praha (CZ)
Duo Jeremy Greenspan a Matt Didemus, má aktuálně na svém kontě čtyři řadovky, přičemž na koncertě v ROXY by měl hrát prim především loňský opus It´s All True, který obvykle poměrně přísný Pitchfork ocenil 7.8 body z deseti možných. Těšte se tedy na hodně příjemný mejdánek v rytmu inteligentního electro-popu a s přízněných žánrů, který bude plný hřejivé atmosféry a veselé roztančenosti.

Junior Boys počítají svou existenci už od roku 1999, kdy se pod tímto názvem dali dohromady dva kamrádi z kanadského Hamiltonu Jeremy Greenspan a Johnny Dark. Hudební kritici i fanoušci je ale vzali poprvé na vědomí až o 4 roky později, kdy jim i přes odchod Johnyho Darka vyšlo debutové EP Birthday / Last Exit, na němž se mimo jiné objevil také remix renomovaného rakouského electro měňavce tvořícího pod jménem Fennesz.Kladný ohlas přiměl Jeremyho Greenspana oslovit studiového inženýra Matta Didemuse, s nímž dal dohromady debutovou desku Last Exit (2004), kde Junior Boys poprvé definovali svůj typický zvuk kombinací elektronických off-beat vrstev a silných melodií, vytvářejíc tak svébytnou alternativu k středoproudému popu.

O dva roky později pak přišlo druhé studiové album So This Is Goodbye, jež vyšlo na labelu Domino Records a vysloužilo si nadšené reakce publika i odborné kritiky stejně jako vlnu remixů od takových jmen jako Hot Chip nebo Carl Craig.

Pozitivním ohlasům se těší i následující dvě alba Begone Dull Care (2009) a již zmiňovaný loňský počin It´s All True (2011). O nic menší ohlas mají ale také našláplá živá vystoupení těchhle kanadských sympaťáků.

Mezi nezapomenutelné koncerty patří určitě ten na bratislavském Wilsonicu v roce 2009 a pozitivní reakce si vysloužil i jejich první koncert v ROXY o němž například Dan Hájek z Musicserveru napsal: „Junior Boys jsou kamarádi od vedle, kteří nepokazí žádný mejdan a když se rozjedou na správnou provozní teplotu, je to pak jízda. Žádná modře zahalená nuda, která vás omrzí po prvních třech skladbách.“

Těšte se, je na co...;)

VIDEO
Junior Boys – In The Morning: http://www.youtube.com/watch?v=BiI-3uRfaSc
Junior Boys - Banan Ripple: http://www.youtube.com/watch?v=8CFAatTMGfU&

WEB
Junior Boys: http://juniorboys.net/
FB Event: http://www.facebook.com/events/334312009996470

ROXY: http://roxy.cz/

Předprodej: http://www.ticketportal.cz/podujatie_search.asp?id=92398
Missquire
(Michaela Chovancová)
neděle 26. 8. 2012 18:00
Chovancová, Michaela. 2012. Do ROXY se v září znovu vrátí kanadští Junior Boys!. Vychytané.cz. [Online] 26. 8. 2012. [Citace: 5. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5891. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Do-ROXY-se-v-zari-znovu-vrati-kanadsti-Junior-Boys!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.979s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: pondělí 5. prosince 2022 18:02